Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Régen (2000 előtt) ti is...

Régen (2000 előtt) ti is elszigetelve éreztétek magatokat?

Figyelt kérdés

Egy kis faluban laktam, ahol kb semmi nem volt két kisbolton meg két kiskocsmán kívül.

Utóbbiakban volt egy billiárd asztal, aztán helló.

A megyeszékhely 60 kilométerre volt, de egy kisváros is 40.

TV csatorna nem sok volt, magyar is csak pár, azokon is full szoci műsorok mentek.

A magyar TV néha adott szombatonként egy jó filmet.

Rádió talán a Kossuth meg a Bartók.

Könyvtárban meg volt kb 300 darab könyv, azok is klasszikusok.

Tehát max bementem a közeli nagyobb faluba, ahol volt nagybolt és újságárus.

Akkor tudtam venni valami újságot, hogy ne poshadjak.

Vagy ha szerencsém volt, videókazettán tudtam valami filmet szerezni.

Esetleg opció volt még szombat este hatkor a rádióból felvenni zenéket, persze csak ha sikerült elkapni.

Egyébként meg nulla, semmi.

Internet nem volt.


Ma a netnek hála kb annyi filmet, zenét, könyvet szerezhetek e, amennyit akarok.

Kapcsolatot tarthatok fent, szinte bárkivel. A világ minden tájáról.

Régen ha megnéztem egy filmet, nem volt kivel megbeszélni.

Ma, fórumokon böngészhetek, leírhatom a véleményem vagy épp vitatkozok mással.

Most így visszagondolva, főleg szar volt.


2018. jún. 1. 16:37
1 2
 11/13 Kis István Balázs válasza:
Én 2001-be születtem és kár hogy nem éltem anno:/
2018. jún. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Hasonlóak voltak a körülményeim, de nem éreztem magam elszigetelve. Én Semjénben nőttem fel (Miskolc 120, Nyíregy 60 km, de még ilyen kisvárosok mint Kisvárda vagy Újhely is 30-40), de találtam társaságot, amint lett biciklim, Szlovákiába is átmentem az ottaniakkal ismerkedni, Királyhelmecen találtam aránylag sok szórakozási lehetőséget. Aztán ahogy 17 évesen meglett a jogsi, megkaptam apám már akkor is antik Wartburgját, gyakran utaztam a nagyobb városokba is, említett megyeszékhelyekre + a szlovákiai, ukrajnai járási székhelyekre.

Szóval összességében könnyen átvészeltem, de össze sem hasonlítható az a korszak a mostani fiatalok lehetőségeivel.

2018. jún. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2018. jún. 10. 19:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!