Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Introvertáltból extrovertált...

Introvertáltból extrovertált hogyan?

Figyelt kérdés
Vagy legalábbis normális. Lehet fogalom zavarban vagyok, de nagyon szeretnék közvetlen lenni az emberekkel, nem izgulni mikor több emberhez kell szólni, vagy idegeneket leszólítani. Utazásnál nem azt érezni mondjuk egy étteremben hogy gombócban van a torkom, izzad a tenyerem, és elpróbálni kismilliószor a párbeszédet, vagy amit mondani akarok magamban. Rohadtul unom ezt az életet, a magányt, hogy senki sincs, és nem is boldogulok az életben. Szeretnék kitörni ebből, és normális ember lenni. Lehetséges ez? Fejlődhetek? Volt már valakinek olyan, hogy bizonyos események kirángadták ebből az állapotból? Tanulható? Vagy ilyennek születtem, és így is halok meg?

2018. jún. 3. 01:47
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Én azóta vagyok közvetlenebb az emberekkel, hogy korrepetáltam és most pedig tanítok csoportban. Ha vannak napok, amikor sok emberrel beszélsz egyszerre elmúlik az izgulás egy idő után. A szokatlan helyzetekben továbbra is izgulok (például egy nálam sokkal rangosabb emberrel beszélni), de bizonyos helyzeteket nagyon jól be lehet gyakorolni. Ha idegeneket szeretnél leszólítani, akkor egyszerűen tedd meg ezt nagyon sokszor, egy idő után természetes lesz.


Annyi a hátránya az egésznek, hogy mivel továbbra is introvertált vagyok nagyon lefárasztanak az emberek. Pl voltam kint az Educatio kiállításon kiállítóként kb. 3-4 órát és annyira elfáradtam a sok diáktól akikkel beszélgettem, hogy utána 2 napig csak aludtam.

2018. jún. 3. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Nem is kell. Nincs semmi baj az introvertáltsággal. Neked sem azzal van, hanem a beteges önbizalomhiánnyal. Gondolom, úgy telt az egész gyerekkorod és fiatal életed, hogy üvöltve sulykolták beléd, hogy te egy értéktelen, buta senki vagy, akinek csak ájult alázattal szabad megközelítenie bárkit. Felejtsd ezt el: ezt csak a buta és rosszindulatú emberek hangoztatják, bár sajnos Magyarországon ők vannak elsöprő többségben.
2018. jún. 3. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
94%
Legyél inkább introvertált, nincs azzal semmi baj. Legalább nem mondasz baromságokat, nem jár folyton a szád. Azt viszont fejlesztened kell, hogy amikor felszólalsz, akkor mindenki azt figyelje amit te mondasz, legyen hiteles és meggyőző amit mondasz. Sokkal jobban tisztelni fognak az emberek és adnak majd a szavadra.
2018. jún. 3. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is inkább azt javasolnám, amit feljebb írtak. Zavart a dolog, hogy egy sima buszjegyet sem tudtam simán kérni. Elmentem kijárós szerelőnek egy szolgáltatóhoz. AKkor napi 4+ házhoz kellett kimenni. Segített szívbaj nélkül felvenni a telefont, szóba állni úgy élőben is az emberekkel, hogy nem remeg be a hangom és nem vagyok tiszta ideg. Meg lehet szokni.

Azt viszont én is megerősítem, hogy introvertáltnak lenni nem gyakorlás, hanem adottság kérdése. Szóval ha nagyon sokat beszélek vagy beszélnek hozzám, akkor utána sok óra/nap magányt igénylek. Bár ezzel sincs baj, mert ilyenkor ezt kívánom, élvezem.

Szóval a lényeg, hogy ami neked gondot okoz, azon lehet változtatni, de olyan full extrovertált ne akarj lenni.

Ps: Egy introvertált is beszélhet órákon keresztül, ha emberére akad, akkor nem is feltétlenül fáraszt annyira a dolog, csak megfelelő társaság kell hozzá.

2018. jún. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyetértek a véleményekkel.

A kettes felvetett egy érdekes vonalat. Valóban lehetséges az, hogy ez áll a dolog mögött. Én is inkább önbizalomhiányos vagyok, mint introvertált a felsorolt okok miatt. Mivel eleged van ebből az egész helyzetből, így ez csak még jobban megerősíti azt.

Szóval te ugyanolyan normális vagy attól, hogy önbizalomhiányos vagy intovertrált személyiség vagy.

2018. jún. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is introvertált vagyok. Nem szeretek kimozdulni, emberek között lenni, jól megvagyok egyedül. Persze barátokkal, rokonokkal, ismerősökkel más a helyzet, velük könnyebb ellazulni, de az új, ismeretlen helyzetektől én is parázok, bár szerencsére egyre jobban bírom. Ősztől egyetem, ott túl sok új ember lesz (elég csak a tömegközlekedésre gondolni) és muszáj leszek nyitottabb lenni és legyőzni a félelmemet, hogy meg kell szólalnom.
2018. jún. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ! Rég találkoztam már ennyire normális válaszokkal, emberekkel itt a gyakorikérdéseken.


Második válaszadó. Ebben teljes mértékig igazad van. Borzasztóan leépítettem az önbizalmam, de nem a szülők tették. Ők mindig is biztattak, gyerekkori traumám sem volt. Az már más kérdés, hogy a tanárok előszeretettel, de nem akarok rájuk fogni a dolgokat. Munkahelyeken meg teljesen kicsináltak az évek alatt,ezért is vagyok most munkanélküli, egyszerűen nem tudok visszamenni állatok közé dolgozni. Ezért is agyalok, hogy visszamegyek külföldre dolgozni, még ha nehéz is lesz, még ha magányos is leszek, legalább emberiül bánnak velem. Más kiutat nem nagyon látok, pedig legszívesebben maradnék itthon.

2018. jún. 3. 12:54
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez csak gyakorlás révén sajátítható el. Remek példa erre az unokatestvérem, aki pap lett. (Mára már esperes) Egy papnak ugyebár prédikálnia kell, ő pedig szabályosan rettegett minden nyilvános szerepléstől. Szédült, hányingere volt, hasmenés gyötörte, néha még lázas is lett. De mivel a munkája (s az égi feljebbvalója) megkövetelte, kénytelen volt megtanulni. 50 év távlatából nem biztos, hogy jól emlékszem, de úgy rémlik, hogy em kellett egy év, és teljesen simán, gördülékenyen celebrálta a miséit.
2018. jún. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nem azzal van baj hogy valaki introverált.

Hanem hogy az emberek nem értik meg ezt.Azt hiszik ez egy "betegség" rádfognak mindenféle jelzőt nem létező dolgot.

Ettől sok introverált emberben alakul ki ömbizalomhiány ami egyenes út lehet (magamból kiindulva) depresszióhoz.

Elég nehéz pozitívnak maradni ha gyerekkorodtól azt hallgatod hogy te

"miért vagy csendes, miért nem beszélsz,beszélj már!,miért vagy félénk visszahúzódó,mulya...stb"

Amiket leírtál azok tanulhatóak fejleszthetőek.Tudatosan például elmész foglalkozásokra amik célirányosan ezt fejlesztik.Vagy muszályból megfogod tanulni egy új munkahely élethelyzet stb

2018. jún. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!