Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy szakadhatnék el a múlttól?

Hogy szakadhatnék el a múlttól?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, folyamatosan a múltban élek, olyan dolgokat siratok, amiknek már rég vége, akár 5-6 éve is, olyan embereket hiányolok, akikkel már egyszerűen nem megy/menne úgy a beszéd, mint egykor, és a régi hibáimon rágódom. Van valaki, aki hosszasan így érzett, és sikerült valahogy változtatni a hozzáállásán, végre a jövőbe tekintenie ahelyett, hogy a múlton gondolkodna?
2018. jún. 22. 02:50
 1/5 anonim ***** válasza:
59%

Én is így vagyok.

Ezen nagyon nem lehet segíteni.

2018. jún. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezt már én is felismertem magamon egy jó ideje.

Próbáltam felejteni, mert szerintem csak az segít, de nem megy.

Azóta is azokon rágódok amiket leírtál.

Környezet változás kell.

Új helyek, új emberek.

Másképp szerintem nem menne.

Én például közösségi oldalakról is töröltem akiket felejteni akartam, de még úgy se megy.

2018. jún. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Mindenképp csinálj programokat magadnak.

😊Kötelezd magad arra hogy elmenj és igyekezz jó pofát vágni magadhoz.😊Ez idő,nem 1,lehet 10 alkalom mire jó lesz és valaki kedves lesz neked....De rajta...

2018. jún. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én voltam, vagyok ilyen helyzetben. Az okát is tudom, anyukám ugyanígy élt, él most is.

Elfelejteni a pszichológiában nem lehet, csak feldolgozni.

Én csináltam erre egy módszert: excel táblázat, felírtam ki az, akit nem tudok elengedni, mit gondolok róla, milyen érzéseket vált ki belőlem, miért zavar, hogy befolyásolja ez most az életem, hogyan tudnék túl lenni rajta, mit kell ehhez tennem, ésatöbbi. Ehhez hasonló kérdések és ezek megválaszolása.

Eredmény: azt veszed észre, hogy már nem rágódsz azon a bizonyos személyen, és valójában minden ilyen elemzésnél valahogy ott kötsz ki, mi a baj saját magaddal. Hidd el, jó kis "lélektúra", ahol jobban megismered magad, és közben el is engeded a múltat. Csak ajánlani tudom. (Ja, ezt a módszert én találtam ki, mert már nekem is elegem lett ebből. Úgy voltam vele, teszek magamért.)

2018. jún. 27. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, még annyi, hogy ez egy folyamat, sok feldolgozandó van, úgyhogy idő és türelem kell hozzá.
2018. jún. 27. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!