Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Volt olyan, aki azért nem...

Volt olyan, aki azért nem akart egyetemre menni, mert félt hogy egyedül lesz?

Figyelt kérdés
Én egyetem előtt állok, de nagyon félek. Valahogy nem is a rengeteg tanulástól , hanem attól egy egy teljesen más városban más , idegen emberekkel éljek együtt. Nagyon visszahúzódó vagyok , önbizalmi okokból. Nem nyitok senki felé, egyedül, csendben elüldögélek. És hát az egyetem nem gimi, itt csoportmunkák vannak, bemutatók stb. Szerintetek mi lesz ott velem, hogyan ne legyen egy rémálom? Ti hogy voltatok/vagytok ezzel? 19/L
2018. júl. 13. 17:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Én elég egyedül voltam egyetemen, sosem volt csoportmunka, se bemutató... Jó lett volna szociálisabban, de valahogy nem jött össze, nem baj, elvoltam azért.

Úgyhogy nekem fura, amit írsz, persze lehet, hogy manapság és a te szakodon ez más, mint nálunk volt... Plusz én nem voltam kolis, az is számíthat. Bár ott lehet, hogy jobban megszoknád az embereket.

2018. júl. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aggódj. Az emberekhez hozzá fogsz szokni. Kicsit önállóbb lehetsz. Ha esetleg mégis félsz, gondolj bele, senki se ismer. Kvázi újra kezdhetsz mindent. Csak légy önmagad. Minden rendben lesz!🤗🤗
2018. júl. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Bölcsész szakra jelentkeztem, tehát ott elég sok a csoportmunka, beszélgetés , ebbe úgy igazán csak most gondoltam bele, és eléggé elszomorít. És a másik kérdésem , ha már egyetem, szerintetek a német angol párosítás mennyire lesz nehéz, úgy, hogy mind a 2 kb csak haladó szint?
2018. júl. 13. 18:05
 4/9 anonim ***** válasza:
Ezt nem igazán értem... ha nem mész egyetemre, akkor 99,99%, hogy egyedül leszel. Ha elmész, akkor viszont már megadtad magadnak az esélyt az új emberek megismerésére, kimozdultál.
2018. júl. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem értem mi a problémád, te magad írtad, hogy szeretsz egyedül lenni.
2018. júl. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Barátnőm is bölcsészes, bár tanár szakos, neki csak az egyik tárgya idegen nyelv, és eléggé magasak az elvárások ilyen téren, első év után kb. elvárják tőled az anyanyelvi szintet. Úgyhogy már csak ebből kifolyólag is jobb, ha kicsit beszédesebb leszel, mert amúgy tényleg vannak olyan órák, ahol előadsz a többieknek/tanárnak, csoportmunkák ritkábban vannak, inkább az előbbi a jellemző. Plusz akkor sok vizsga szóbeli, vagy van szóbeli része is. De mivel sok ilyen van, hamar bele lehet szokni. Igazából nem rémálom, azért az egyetemisták nagy része rendes, lehet barátkozni, beszélgetni meg ilyesmik, pláne ha kis csoportlétszám van. Plusz könnyebb is úgy az egyetem, ha vannak ismerőseid, és nem csak magadra vagy utalva, és egyedül üldögélsz egész nap az egyetemen, koliban. De ha ezen nem akarsz változtatni, akkor ne változtass, viszont így is úgy is túl lehet élni. :)
2018. júl. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nem hiszem, hogy egyetemen annyi csoportmunka lenne, ez rajtad múlik igazából :D nagyon amit magadról írtál magamra emlékeztet kissé, én inkább egyedül szeretek tevékenykedni, de nincs bajom az emberekkel, sem a bulikkal, csak egyedül mégis jobb. melyik egyetemre mész kérdező?
2018. júl. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%

Miért lenne hülye kérdés?

Én megértelek kérdező, én is nagyon visszahúzódó vagyok, és ez nem könnyítette meg az egyetemi éveket sem. De szerencsére az előadások többsége olyan volt, hogy nem kellett másokkal beszélgetnem, egyedül is meg tudtam oldani mindent. Ahol meg csoportmunka van, ott próbálj meg mosolyogni, kicsit többet beszélni mint máskor, és így túl lehet élni. Talán még barátokat is fogsz találni, főleg az elején ajánlom, hogy próbálkozz, akkor még mindenki egy kicsit meg van illetődve.

Ha esetleg Budapesten fogsz tanulni, szívesen körbevezetlek a városban. :)

2018. júl. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel majd dolgozni se menj el..
2018. júl. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!