Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Vannak olyanok, akik az...

Vannak olyanok, akik az iskolák elvégzése után nem találtak új barátokra, tehát nincsenek barátaik?

Figyelt kérdés

1-2 ember maradt egyetemről, akikkel néha egy-egy telefon vagy e-mail van, de a nagy távolság miatt személyes találkozások már nincsenek. Általában elfoglalom magam, de néha azért jól jönne egy barát. Viszont azt tapasztalom, felnőtt korban már nehezebb barátot szerezni. Más is van így? Hogy élitek meg?

Köszönöm a válaszokat!



2018. júl. 31. 19:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez pepitában.

Olyan "barát" nekem nem kell, aki bármikor megtalálni, ha baja van, de ha nincs, akkor eszébe se jutok amíg fel nem hívom...

33/F

2018. júl. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sosem voltak igaz barátaim. Már iskolákba, és főleg egyetemen is csak az érdek és felszínes kapcsolatok mentek. Nincs ez másképp a felnőtt korban sem. Csak már kevesebbszer találkozom korombelivel.
2018. júl. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ugyan az a helyzet mint veled. Valakinek vlna kedve barátkozni? 23/F
2018. júl. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért a felszínes kapcsolatokat "fikázók" nézzenek mélyen magukba, hogy mennyire telefonálgatnak céltalanul Ők!


A meglátásom az, hogy a barátság alapja nem a "mert mér ne" alapú "legyünk együtt", hanem valami közös cél.

Az embereknek manapság vagy nincs, vagy nagyon távoli érdeklődési köreik vannak. (kivétel a sötét tömeget, aki bármikor találkozik a haverokkal, hogy fociról, meg nőkről legyen téma, miközben kortyolják a sörcsit)


Emiatt a széles (távoli) érdeklődési kör miatt, nem fogunk utazni (munka után, fáradtan találkozókra menni, miközben a másik élete kb 2%-ban izgalmas számomra, és nem is érdekel miért vett még 1 motort, vagy mért veszett össze a nőjével, és Őt se érdekli remélem, hogy miért ásom a kertben a csatorna csövét (mert elrepedt), és miért nem zavar, hogy vidékről kell beutaznom a melóba.


Ezek annyira távoli témák, hogy "csak" ezt megbeszélni, értelmetlen fáradozás szerintem.


A minőségi barát az, akire számíthatsz ha baj van.

Nem 0-24 csevegésről beszélek...


Pl.: Bátyám lerobbant egy elég rossz környéken, és nem akarta ott hagyni a kocsit, kéne valaki aki vontat, de neki nincs ismerőse (a környéken). Hát telefonáltam az egyik ismerősnek, hogy ha (délután fusizik, délelőtt melózik, de tudom, hogy ha kell, szán időt rám) van ereje, húzza már el bátyám.

Segített.

Aztán amikor a számítógépe elromlott, vagy nem tudja milyen telefont vegyen a lányának, akkor felhív, és én felveszem, segítek, vagy viszek csere alkatrészt ha van.

Évente 1-2x ilyen telefon, de ez a barátság, amikor számíthatsz rá. Nem tudom milyen a hétköznapi élete, mióta van köztünk majdnem 100km, de a minőség nem ment a távolság rovására.


A "lógni valakivel" nem nevezthető barátnak. A felnőttkori minőségi kapcsolatok alapja pedig a bizalom, a minőségi tudás, és a tisztelet, nem a sör, meg a "közös témák".


27F Szerintem

2018. júl. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy (vélt) barátom azt mondta, hogy én olyan barátságokat akarok, ami a regényekben van. Szerintem az, hogy heti egyszer találkozzunk, ismerjük meg egymást, legyen közös érdeklődési körünk, figyeljünk oda egymásra talán nem ilyen.
2018. júl. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
41/F
2018. júl. 31. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Nekem sincs gyakorlatilag egy sem...bezzeg anno a gimiben meg annyi volt mint a fene...három hét múlva lesz az eskuvonk és én egyetlen egy barátomat sem tudtam meghívni mert nincs.

Nagyon sz.r érzés...:( legalábbis nekem az...:(

29/L

2018. aug. 1. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm azoknak, akik már válaszoltak, és azoknak is , akik esetleg ezután. Kívánom mindenkinek, hogy őszinte barátkora találjanak az életben!
2018. aug. 2. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!