Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Más is úgy tapasztalja, hogy...

Más is úgy tapasztalja, hogy manapság hosszantartó emberi kapcsolatok nincsenek?

Figyelt kérdés

Arra gondolok ,hogy amikor már kezdesz megbízni a másikban és ez a bizalom amilyen gyorsan jött úgy hirtelen el is száll, kételyek jönnek a helyébe , majd az a bizonyos ember egyszer csak semlegessé válik...Na nem azért mert ezt te akartad így. Hanem mert ő akarta így. Mást nem tudsz tenni csak elfogadod a másik döntését. És az okát pedig nem tudod...


Tapasztalatom szerint manapság nincsenek hosszantartó emberi kapcsolatok ,a boldogságot inkább már le se írom...írhattam volna azt is hogy nincsenek boldog emberi kapcsolatok.

Amikor már úgy érzem,hogy igen megtaláltam őt és kezdek boldog lenni akkor hirtelen egy 360 fokos fordulat jön és a másik megváltozik és minden addigi boldog perc elszáll helyébe jön a másik részéről a semlegesség....aztán vége,nincs tovább.


Más is ugyanezt tapasztalja kapcsolatok terén?



2018. júl. 11. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:
28%
De vannak hosszan tartó kapcsolatok csak ritkábbak ám. A fiatalok és kamaszok meg tinik esetében kb 14 százaléka talán az orszzágban van kapcsija. De ebből szűrd le hogy mennyi a hosszantartó ami csak. 1_9 év. Még kevesebb amiből összejön a házasság. Inkább a rossz buta gondolatok diktálnak a gyerekek fejében hogy hamar utálják.meg egymást xd ez érthető felnőtt korba nem tom. Minden összevissza van. Nehéz ezt követni.
2018. júl. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Más... 360 fok az egy teljes fordulat, azaz ugyanarra tart tovább, mint eddig, csak rakott bele egy kunkort. Szerintem a 180 fokos fordulatra gondolsz, az idul el az ellentétes irányba 😃


Kérdesre...

Valóban nagyon sok az érdek és felszínes kapcsolat. Mindenki keresi azt, aki energiabefektetés nélkül kielégíti a szükségleteit. De persze csak pótlékot találnak. Mindig csak egy újabb pótlék, mert ilyen ember nincs. Egy kapcsolatba, legyen az barátság, szerelmi vagy bármi, egyformán kell energiát belwrakni az embereknek. De eddig nem jotnak el, mert buták és lusták. Majdnem annyira, mint én.

2018. júl. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogyan az már elhangzott, valóban sarkalatos pont egy kapcsolatban, hogy abba mindkét fél fektessen be energiát, lehetőleg hasonlóak legyenek az igényei és a céljai a barátoknak. A barátság legnagyobb ellensége - véleményem szerint - a megszokás, és az elkényelmesedés. Az önző igények. Amikor csak kapni szeretnénk, de beletenni már nem teszünk bele a kapcsolatba. Csak kivenni szeretnénk. Ha pedig a másik félnek fontosak vagyunk, az egy idő után nem fogja bírni, hogy viszonzás nélkül adjon és adjon -folyamatosan... Mert neki fájni fog érzelmileg, ha ő már nem fontos a másik számára.


Sajnos igen... Legtöbbször napjainkban a "barátokra" már nem úgy tekintenek mint azelőtt. Egyre kevesebb esetben "funkcionálnak" a barátok valódi társként, és egyre több esetben vannak csak azért, hogy a mi érdekeinket kielégítsék. Hogy legyenek értünk. Akár egy használtai tárgy...


Az az irányvonal, amerre jelenlegi világunk halad, az egoizmusnak kedveznek. És ugyebár nyilván ha az "ÉN" szerepére koncentrálódnak a dolgok, az a társas kapcsolatokra nézve negatívan hat. Egy barátságban, vagy szerelemben KÉT emberről szól a kapcsolat - vagy többről. Nem az egyéni, hanem a közös érdekek kell(ene), hogy alkossák. Szerintem itt van a hiba...


Ezt én is érzem, és felismertem, hogy manapság gyakorta ez a helyzet. Én teszek azért, hogy hosszantartó, és érdemi kapcsolataim legyenek, nem pedig felszínesek, üresek, és "eldobhatóak". Ha mindenki igyekezne megőrizni ezeket az értékeket így, egyéni hatáskörben, azzal "globálisabb" mértékben is kezelni lehetne ezt a problémát - - - már ha van rá igény.

2018. júl. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

# 3


Teljesen igazad van

De azzal mit kezdenél aki semlegességet mutat feléd?? Tennél érte, hogy ne legyen így ? Érdemes küzdeni azért aki látszólag már foglalkozni se szeretne veled ?

2018. júl. 11. 18:23
 5/6 anonim ***** válasza:

#3 vagyok


A sors fintora, hogy pont jókor kérdezed, mert számomra van aktualitása ennek a kérdésnek...


Jelenleg végigkísérik a mindennapjaimat ezek a kérdések. Vagyis - jobban mondva - a kételyek ezzel kapcsolatban. Kérdés nincsen küzdeni fogok, és helyre akarom hozni. Jelenleg semleges vagyok ("asszem") egy számomra nagyon fontos ember számára. Ő szakította meg velem a barátságot, nem pedig én vele. Nagyon fájt. Azóta rájöttem, hogy okkal tette. Mindketten hibáztunk már ebben a kapcsolatban. Én nem mondtam le róla, ő viszont lemondott rólam. Ez a része az, ami nagyon fájt. Hibáztatni nem hibáztatom, mert okkal tette. És nagyon sokat tett értem, és a barátságunkért már... Szóval nem ítélem el a döntését, viszont kurv..ra fájt nagyon sokáig. Én szeretném helyrehozni a dolgokat. És tenni is fogok érte.


Nem tudok mást mondani, mint hogy érdemes küzdeni egy jó kapcsolatért. Ezt tudom neked tanácsolni. Ha megteszed, ami tőled telhető, akkor nem lesz benned az a rossz érzés, hogy nem követtél el mindent azért, hogy meg tudd menteni. Így ha veled marad, vagy ha el is hagy, de mindenképpen nyertél azáltal, hogy a tőled telhetőt igenis megtetted.

2018. júl. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ma már sajna valóban nem tartósak a kapcsolatok, és soan nem is törekednek rá, hogy ez változzon.
2018. júl. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!