Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Éreztétek már Ti is úgy, hogy...

Éreztétek már Ti is úgy, hogy elfogytak az energiatartalékaitok, belefáradtatok mindenbe, az egész életbe?

Figyelt kérdés
Nincs semmi a jelenlegi életetekben, ami feltöltene, felrázna benneteket, ami új energiát adhatna. Csak azt érzitek, hogy bennrekedtetek egy fejlődési stádiumban, nem tudtok továbblépni. Nincs hozzá erőtök.

2018. aug. 12. 11:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Volt ilyen. A munkámban. Mikor belefektettem rengeteg energiát, figyelmet, persze szeretettem az egészet csinálni. Aztán visszafelé azt kaptam, hogy a hibáimat emelték ki. Akkor elgondolkoztam, hogy miért is csinálom az egészet?

Aztán rájöttem, hogy tök mindegy mit gondolnak rólam, az a lényeg, hogy én miben hiszek.

2018. aug. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
#11 Ennek ellenére nem váltottál munkahelyet?
2018. aug. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem bizonyos időközönként. Nekem már az is tud adni egy löketet, ha véletlenül összefutok valakivel, és elbeszélgetek vele. Amúgy meg álmodozok....egyszer csak megismerkedek egy olyan lánnyal, és az a bizonyos álom valóra válna.

Lenne miért felkelnem reggel, ha eszembe jutna, egyből az első gondolatom Ő lenne...de egyébként amikor mélyponton vagyok, folyton megfordul bennem hogy minek is élek én?? Minek vagyok?? Olyankor elhagy az összes életerőm, meg a fizikai erőm is.

2018. aug. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
75%

Régen sokszor volt ilyen. Azóta megtanultam tenni magamért, megismerni magam. Azaz felismerem, ha valami nincs rendben, és tudom is, hogy mi segítene. 🙂


Teljes kilátástalanságba csak akkor kerülök, ha olyan dologra van szükségem, amit nem tudok teljesíteni a betegségem miatt 🤔

De persze attól még sok más dologra is vágyom, amikben már jó vagyok 🙂

2018. aug. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Szia !

Igen, kb három éve nem tudok pozitív dolgot mondani az életemből. Nyilván örülök, ha rám mosolyog valaki, vagy süt a nap... de ez meg nem tesz annyira boldoggá, hogy elvezzem a napokat.

A párkapcsolati statuszom említésre se méltó ( eddig se volt túl jó, de a napokban megtudtam miért, hideg zuhany volt) . A munkám bár értelmet látom, nem élvezem egy ideje, de szerződés köt és nem tudok kilépni veszteség nélkül. A családom nem törődik velem, rossz a viszonyunk kiskorom óta. Barátokra nem volt idom a munka miatt, ezért össze-vissza 2 maradt. Ebből egyik messze van tőlem, évi egyszer tudunk találkozni. A másik meg elég problémás, próbálom támogatni de vak vezet világtalant. Az elmúlt években csak a feladataimra koncentraltam, nem szorakoztam, kiegtem. Nem

Erzek semmit, így csak telnek a napok. Úgy érzem 22 évesen nem így kellene fel fognom a világot. Jelenleg töprengek, hogy kerüljek ki ebből, de már elfáradtam.

2018. aug. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Én is mostanság ilyesmit érzek. Depressziós vagyok, az egész biztos. De kis dolgoknak / pl. egy jó film, jó elbeszélgetés egy idegennel, anyámtól ajándékba kapott ruha, stb. / azért még tudok örülni. Ez még megmaradt. De a fiatalkori bezsongós, pillangókergetős örömöket már nem érzem, évek óta.

Párkapcsolatom nincs, a munkahelyem nem az igazi, a testvérem évek óta le*arja a fejem / szüleinkét is /, otthon se jó annyira, mert anyám se könnyű eset, bár, szeretem, meg van pár barátom.

Tegnap olyan migrénes rohamra ébredtem, hogy ihaj...dögrováson voltam egész nap. Egy barátnőm szerint a szervezetem jelzett, hogy elég volt, ne hajtsam magam, és ne stresszeljek már.

Most mennék végre szabira, és még sok van, remélem megkapom őket. Megpróbálom összeszedni magam. Nyaralásra készülök, talán feltöltődök.

2018. aug. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Bennem leginkább olyankor szoktak elhatalmasodni ilyesmi érzések, ha nem vagyok igazán lefoglalva. Nincs egyetem vagy gyakorlat éppen, vagy tennivaló otthon a családban. Mint ahogyan többen leírták a kis dolgokat én is tudom értékelni, örülni nekik (ha kis szerencse ér, kedvesek velem a boltban, stb.), de nem nevezném boldogságnak, ezek csak apró töredék-pillanatok. Mondjuk nekem az szürkít el, és tesz értéktelenné és irreálissá minden jót, hogy hosszú évek óta azt érzem, hogy nekem nem kellene itt lennem. Borzasztóan szeretem amit tanulok, és minden vágyam, hogy azzal segítsek később embereken, szerintem eléggé érzékeny vagyok szociálisan, szeretem éreztetni a környezetemmel, hogy ott vagyok és meghallgatom őket, ha gond van. De olyan, mintha nem is élném valójában ezt az életet, csak kívülről nézném. Csinálom a dolgaim, néha meg is lepődök, mennyi mindenen túl vagyok már, de ha így belegondolok néha elkap az érzés, hogy "mi a jóisten ez, minek csinálok bármit is, miért vagyok még itt". Szerintem alapvetően abból fejlődött ez ki, hogy nem dolgoztam fel édesanyám elvesztését, vagyis vele együtt valahogy az életerő belőlem is elveszett. Olyan gondolataim vannak folyton, hogy nem érdemlem meg, hogy itt legyek, normális-teljes életet éljek, azt csinálhassam, amit szeretek. Próbálok tenni ellene, például nem hagyom, hogy sok "üres" szabadidőm legyen, akkor inkább sporttal, munkával, takarítással, olvasással, művészetekkel lefoglalom magam. Viszont mikor mégis utat tör magának az érzés akkor baromi nehéz, mert sokkal valóságosabbnak élem meg, mint a "valódi" életemet, annyira mélységesen értelmetlennek tűnik olyankor minden és konkrétan "halottnak" érzem magam.
2018. aug. 13. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Igen.
2018. aug. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!