Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az öngyilkosságnak mi értelme...

Az öngyilkosságnak mi értelme van?

Figyelt kérdés
2018. szept. 5. 20:24
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem az az értelme, hogy véget vethetünk a szenvedéseinknek és nem félünk majd az ismeretlentől. Az öngyilkosok bátor emberek.Te meg mernéd tenni?! -na ugye...
2018. szept. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
90%

Azt mondják, hogy semmi, de azok nem voltak még olyan helyzetben.


Megtörtént eset:

Nálunk itt a faluban szerelmi bánat miatt öngyilkos lett egy fiatal fiú még a '80-as évek végén.

Az egyik ismerőse hetekig csak azt fújta, hogy Ő nem tud elképzelni olyan indokot amiért felakasztja magát az ember. Aztán jó 15 év múlva ő is felkötötte magát...

2018. szept. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 Bubuka508 ***** válasza:
88%
Nézőpont kérdése, hogy bátorság-e vagy gyávaság, mert ha úgy vesszük, saját magunkat megölni, ahhoz is kell egy bizonyos fajta bátorság. Ugyanakkor gyávaságnak számít, ha abból a szempontból nézzük a kérdést, hogy az illető nem mer, vagy nem akar szembenézni a további következményekkel. Ez ahhoz hasonló, ha pl. egy katona (nem érdekből, hanem meggyőződésből) átáll az ellenséghez, mert nem hajlandó igazságtalan ügyért harcolni. Ebből a szempontból helyeselhető a tette, viszont a saját korábbi oldalán hazaárulónak számít. Sok minden nem kezelhető fekete-fehér, igen-nem kérdésként.
2018. szept. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
41%

Hát többféle képpen értelmezhetjük.

Van aki beteg,és nem akar már szenvedni,nem tudják vagy nem akarják meggyógyítani...eü 2018..

Pl Krudy Gyorgy...ő se huzta vna már sokaig,és ezért inkább megteszi. Ez még szerintem az érthetőbb kategória.

Konkrétan mi értelme van? Nem tudom,vannak okai,de az értelme...hát fogalmam nincs. Viszont akik lelki okok miatt akarják ezt tenni pl én,már élvezhetetlennek,értelmetlennek,kilátástalannak tartják az életet,van aki nyomós okkal,van aki nem annyira nyomós okkal...

Mert mi értelme ugy elni,ahogy nem jo?(itt most a legrosszabbra gondolok) Mi értelme?Ott a pénz,megteremtve ami kell,lakás,egyebek,de nem ez tesz lekileg boldoggá...sokakat az se érdekelne,ha nem ennének napi szinten 10 pörköltet meg paprikás krumplit,csak lennének boldogok lelkileg...itt nem a pénzről van szó,meg arról,amit belőle meg lehet teremteni. Nem érdekelne az se,ha egy általam készített házikóban laknék,de boldog lennék...legalább én készítettem plusszba...büszkébb vagyok rá,én dolgoztam érte,probálnám szépre,esztétikusra csinálni,mocskosul nem érdekelne,ha a terület az enyém,akkor ott építhetek valahogyan egy házat. kész.. nem az a lényeg,hogy "van mit enned,akkor meg mit sirsz?"

Mert mindenki ezt irja már az ilyen kérdések alá...csak azért irtam ezt ide.

Ez inkább egy ilyen ok okozat folyamat. Ki nagyobb,ki nem olyan nagy indokkal...de az lenne a legjobb,ha nem adnánk rá ennyit,nem rögtön ezt gondolnánk,ha mindenki kapna segítséget lelkileg,ha segitenénk a másikon,és jobb lenne,egy egymásnak segítő társadalmat élnénk,egy közösséget alkotnánk,és nem ez a mai helyzet állna fent,a sok tévhit,a pénz, a viselkedési normák,akkor hogy mi alapján értékelünk valakit,mer ez már nagyon nem a régi...sok probléma megoldódna,ha nem lennénk ilyenek egymással,lehet szidni a férfiakat tévhitek alapján... a nők se különbek az 100%,akkor mindenki szemét a másikkal,csak a vagyonért,egy jobb rendszer,egy jobb társadalom kéne,amiről csak mi tehetnénk...tanitani kéne valamit,vagy legalább hangoztatni az iskolákban is,hogy ne legyetek ennyire szemetek egymással,vagy valami,nem olyan durva módon mint régen...de valahogyan,hogy senkinek ne legyen hegyibeszéd,meg ráerőszakolás,hanem kicsit gondolkodjon rajta,hogy nem taposni kell azon aki segitséget kér,hanem segiteni neki legjobb tudás szerint...sokkal kevesebb ilyen öngyilkosság lenne szerintem...ez nem egy lenézendő rossz dolog,de nem is jó ha az ember ehhez folyamodik,és javitani kéne ezen,nem az értelmét boncolgatni,de egy kerülendő dolognak kéne lennie..ez igy nem jó..igazából az értelme...lényegtelen,a vége az,hogy elvesztenek valakit,jó nem feltétlenül olyat akit nem kéne...mer sokaknak jobb lenne ugy,ha nem mérgeznék a társadalmat,egyebek..de azért sok értékes ember megy el így,akiknek nem kéne. Semmi értelme nincs,csak van.

2018. szept. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 Bubuka508 ***** válasza:
74%
Egyébként, konkrétan a kérdésre válaszolva, szerintem nincs értelme, de ez csak az én véleményem.
2018. szept. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
65%

Magunkat megölni...bátorság?Hát nem tudom,de

az emberi agy védi a testet,ha leesel a magasból,automatikusan ,mint egy teknős..összehuzod magad,mert az agy védeni probál,ez azt mutatja,hogy tul akar élni az ember..egy jele...Ha pisztolyt szegezel a fejedhez...akkor meg parancsol az agy az ujjadnak,hogy nem mozog az ujj,amig az az ujj az elsütő billentyünél van...szerintem ha az agy nem tudná mi a pisztoly lazán meghuzná az ember,mer nem tudja mi lesz,de ezt azért már tudjuk általában......tehát le kell győzni egy ellenálló erőt...ehhez nem bátorság kell,hanem kemény akarat erő..bátor...miért is ne...kivel kell utána elszámolnod,ki fog megverni utána,kitől félsz?senkitől...utána már mindegy,szóval nem mondanám,hogy bátorság kéne,azt meg főleg nem,hogy gyávaság,mert mitől félsz,megint felteszem a kérdést,az öngyilkosságot elkövető ember,aki megölte magát,félt meghalni,vagy mi? Ez gyávaság?a félelem..félsz valamitől,tartasz valamitől,semmi köze ehhez..ez a fogalom nem erre vonakozik

2018. szept. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
56%
Igazságtalan az élet, van akinek csak szenvedés, neki megéri.
2018. szept. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Feltételezem lelki indíttatásból elkövetett öngyilkosságra gondolsz.

Mert ha valaki nagyon beteg és emiatt szenved nap, mint nap, az végképp érthető.

De ne hidd azt, hogy a lelki betegség kevésbé fájó, mint a fizikai.

Rengeteg ember van maga alatt és nem lát kiutat. Annak ellenére, hogy ugyanabból a helyzetből pedig mások kimásznának.

Mindenki más és más. Valaki gyengébb, valaki erősebb.

Elmondani nem tudom, hogy mennyire azt érzem, hogy támogatni kéne a lelki beteg embereket. Az egész életük félr tud siklani azàltal, mert nem tudják kezelni/megoldani a dolgaikat és ez öngyilkossághoz vezethet.

Nem lehet az értelmét keresni.

Számára van értelme, mert nem szenved tovább, ennyi.

2018. szept. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
18%
Számára sincs értelme,mert MENTHETŐ
2018. szept. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Azt te nem tudod megmondani, hogy számára van-e értelme vagy sincs. Ő érzi, nem te!

Ha valakinek az édesanyja jelenti a mindent és őt elveszti és nem tud túllépni rajta és öngyilkos lesz, akkor számára volt értelme, mert nem szenved tovább.

Hiába mondja azt bárki, akár te, hogy menthető. Ő érezte így, ebbe nem láthatsz bele. Te lehet túl tudnál lépni rajta, van aki nem. Mindenki másmilyen! Vannak sokkal-sokkal gyengébb emberek lelkileg, mint te.

2018. szept. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!