Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mennyi idő valakit elfelejteni...

Mennyi idő valakit elfelejteni pótlék nélkül? Nektek hogyan sikerült pótlék nélkül?

Figyelt kérdés

Nagyon ragaszkodó vagyok; nem vagyok hajlandó mélyebben megnyílni fűnek-fának, de mindig akad egy ember, akivel kivételt teszek. Ha ő eltűnik az életemből, a kapcsolat is lankad és én egy újabb mély kapcsolatot alakítok ki valaki mással. Ezt nem úgy kell elképzelni, hogy valakire ráakaszkodok hogy energiában leszívjam - hanem valakivel jó barátság alakul ki. :D


A legutóbbi ilyen 9 hónapja szakadt meg, de eldöntöttem, hogy nem alakítok ki újabb ilyen kapcsolatot, elvégre függök a másik féltől, ami nem egészséges. Például, ha rossz a kedve és úgy beszél hozzám, az én napom is elromlik. Volt pár éve egy nő, akinek a véleménye annyira számított nekem, hogy a búcsúzás után képes voltam azon kattogni órákon át, hogy ugye a hangsúlyommal nem sértettem meg... és a végén bocsánatkérő vagy magyarázkodó sms-eket küldtem...


Helytelennek vélem ezt a fajta reakciómat és ezért most mindenkivel igyekszem felszínes kapcsolatokat fenntartani - de most hogy nincs aki pótolja, gyakran vagyok szomorú, mert elhagyatottnak érzem magam. rengeteget gondolok az illetőre, akit már nem keresgélhetek folyamatosan. Néha írok, de nem szívesen teszem, mert olyan mint a drog; amikor visszaír, 1-2 napig a felelgekben járok és minden szuper, majd megint kezdődik újra a feszengésem. És azért ez is ijesztő, hogy valaki így hasson rám...


Hogyan sikerült kialakítani magatokban, hogy elég legyen a felszínes kapcsolat az életetekben és ne függjetek másoktól, ne kelljen egy mély barát és szoros kapcsolatok nélkül is kiegyensúlyozott, boldog életet éljetek?


Elnézést a kérdés ijesztősége miatt, tudom hogy a leírtak furán hangzanak; ezért is fordultam Hozzátok - hogy leküzdjek egy negatívat, ami foltokat hagy szociális kapcsolataimon :)



2018. okt. 4. 11:15
 1/10 anonim ***** válasza:
az a resze ram is igaz, h szinte fuggok a masik embertol. kellenek az igazi baratok, de neked nem jol mukodik a kapcsolatokban valo viselkedesed. szemelyes tapasztalat alapjan irom, h en is utalok kozelebbi baratsagpkat kialakotani, mert egyszeruen nem tudom akkor a sajat eletem elni. az viszont kulon fura es egyben kicsit undorito is, h potlekokat keresel. akkor vegulis te nem embereknek tekintetted oket, hanem vmi "igenyeket kielegitp eszkoznek", legalabbis ha potolni akarod oket. nem, tenyleg nem irhatsz ra arra akivel megszunt a baratsag, gondolom nem veletlenul szunt meg, tartsd tiszteletbe a dontesuket. ha visszair akkor azert erzed magad a fellegekben, mert energiat ad, h vki figyel rad. a szorongas meg mert felsz tole. nagyon rosszak az emberi kapcsolataidba valo mukodesed, vagy a magany lesz a tarsad, vagy hosszutavon ezt a szorongast fogod megelni egy parkapcsolarban is.
2018. okt. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
a kerdesedre a valasz: ne a mely baratsagotoktol zard el magad, hanem tanuld meg, h mellette onallo emberkent tudj funkcionalni es ne felj, merj megnyilni. neked az a bajod, h felsz megnyilni, es, ha megkell nyilnod akkor rettentoen fusztral. ezen kell javitanod, onbizalmat novelni stb.
2018. okt. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Kaptál egy zöld kezet. :) <3Igen, ez undorító bennem hogy mindig pótlom az előző barátságot és pótlékokat keresek az emberekben, szóval teljes mértékben igazad van és örülök, hogy nem vagyok egyedül ebben az egészben! :)
2018. okt. 4. 11:41
 4/10 anonim ***** válasza:
nincsmit, szivesen maskor is. koszi. :)
2018. okt. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Jól írja az előző, még annyit hozzátennék, hogy kezdj el több lábon állni és találj más boldogságforrásokat is az életedben az emberi kapcsolataidon kívül. Ha ki tudsz teljesedni a hobbidban, a karrierredben, vagy bármiben, akkor sokkal könnyebben fogod ezt viselni. Ezen kívül foglalkozz önismerettel és önbizalomfejlesztéssel, tanulmányozd a kötődési mintáid, ezeket csak így tudod fejleszteni. Sok sikert!
2018. okt. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!!!! <3
2018. okt. 4. 11:58
 7/10 anonim ***** válasza:
igen, a kotodesi minta lehet egyreszt a kulcs, masreszt viszont ez ennel picit arnyaltabb. nyilvan egy olyan szulo aki erzelmileg elutasito a gyerekevel es hirtelen valtogatja a hangulatait alakithat ki olyan viselkedest egy gyerekben, h gorcsosen meg akarjon felelni a baratainak, mert fel, h ha nem tesz mindent jol akkor ugyan az duhkitores lesz a jussa, mint regebben a szulonel. ezert lehet, h a gyerek allandoan szorong, ha kozelebbi baratsagba kerul vkivel. masreszt ugye szinten egy erzelmileg eluzasito szulo gyereke lehet az aki kesobb szo szerint ehezni fog a figyelemre, szeretetre. ez a szomorusag sem veletlenul van, ha nincs aki megadja a szeretet es figyelmet, akkor elofordulhat depresszio. kerdezo, ezek a baratsagok miert szakadtak meg es milyenek voltak? azert az sem elhanyagolhato, h a baratsagokba, h viselkedett
2018. okt. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7 "nyilvan egy olyan szulo aki erzelmileg elutasito a gyerekevel es hirtelen valtogatja a hangulatait alakithat ki olyan viselkedest egy gyerekben, h gorcsosen meg akarjon felelni a baratainak, mert fel, h ha nem tesz mindent jol akkor ugyan az duhkitores lesz a jussa, mint regebben a szulonel. ezert lehet, h a gyerek allandoan szorong, ha kozelebbi baratsagba kerul vkivel."

Persze, ez így van, de ez nem jelenti azt, hogy a gyereknek ezt el kell fogadnia és hagynia kell, hogy ez kihasson az egész életére. Nehezen, de igenis fejleszthető, én is végigjártam ezt az utat, bántalmazó családból jöttem és mégis sikerült kiirtanom magamból a megfelelési kényszert, racionalizálnom és változtatnom a kötődési mintámon. Mostanra nincs bennem megfelelési kényszer, képes vagyok egészséges, mély emberi kapcsolatokat kialakítani, de ugyanúgy képes vagyok őket elengedni, ha szükség van rá. Pont ezért javasoltam az önismeretet, hiszen nekem is ez vált be.

5. voltam

2018. okt. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Egyrészt, nagyon szépen köszönöm, hogy értelmes válaszokat kapok és tényleg hasznos tanácsokkal segítetek! <3


Úgy szakadtak meg, hogy elkerültünk egymás mellől, úgy hozta az élet hogy vagy a barát ment tovább vagy én másik helyre de régen pl a kapcsolatok fenntartása nem volt olyan intenzítású amit igéyneltem.



Viszont voltak olyan barátságok, amik összeveszés miatt szakadtak meg; a máűsi fél által és nagyon sok gond volt abl, hogy kerestem a másik felet.


Az utóbbi csak szimplán új utak miatt szakadt meg - nem haraggalk váltunk el és ha keresem, örömmel reagál - de nem merek túlzottan közeledni se, mert ő se teszi és félek, hogy terhesnek érezne engem.

2018. okt. 4. 12:25
 10/10 anonim ***** válasza:
ja hat nyilvan, lehet valtozni es fejlodni es erre tokeletes az onismeret, sot, szakemberek is vannak, nincs veszve semmi.
2018. okt. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!