Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért nem tudok barátkozni?...

Miért nem tudok barátkozni? Velem van a baj?

Figyelt kérdés

Másfél éve dolgozom az új munkahelyemen. Kissé távolságtartó vagyok, magánéletemről csak ritkán beszélek, és idő kell, hogy megnyíljak másoknak. De azért igyekszem kedves lenni mindenkivel, mert ha kedves vagy másokkal, ők sem lesznek veled bunkók, egyszerűbb lesz az életed. Igyekszem segítőkészen állni a kollégáimhoz. Ezért aztán valahogy én kapom meg a közösségi feladatokat is, mert "úgysem mondok nemet rá". Én szervezem a céges összejövetelt, tőlem kérdeznek, ha valami gáz van, meghallgatom, ha valami nyomja a lelküket, stb.


De azt vettem észre, hogy csak akkor keresnek, ha kell valami. Egy-két kivételtől eltekintve nem hívnak, ha pl. kávézni mennek vagy ebédszünetben kiugranak valahová kajálni. Ha felvetettem valami melón kívüli programot, finoman lekoptattak.


Nem vagyok naiv, nem gondolom, hogy azért, mert segítek másoknak, automatikusan barátokká kellene válnunk. De hogy esélyt sem hagynak, hogy összebarátkozzunk, az azért bánt néha.



2018. okt. 19. 14:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Ismerős a helyzet. Én is voltam nyitott másokra és még se kaptam semmi meghívást semmire. Furcsa.
2018. okt. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez nekem is ismerős. Azt veszem észre, hogy azoknak vannak inkább barátaik, akik próbálnak a társaság középpontjává válni, akiknek többségében mondanivalójuk sincs, csak jár a szájuk. De aki mindenkivel jóban van, az igazából senkivel sincs jóban. Inkább legyen az embernek csak 1 barátja, de az igazi, mint több, de nem igazi. Csakhogy nekem sincs meg az a bizonyos egy barát. Mert akikről azt hittem, az vagy átvert, vagy valami miatt nem találkoztunk később. A munkahelyen meg különösen nehéz igaz barátot találni.
2018. okt. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!