Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek az önbizalomhiányo...

Szerintetek az önbizalomhiányos, nagyon negatív látásmódú embereken hogy lehet segíteni?

Figyelt kérdés

Van egy távoli ismerősöm, mikor találkozunk (kb. hetente), mindig elgondolkozom rajta: Mindig úgy érzem, hogy nagyon önbizalomhiányos, semmilyen tekintetben (munkában, emberi vonatkozásokban, férfiként) sem látja magát értékesnek. Az emberek részéről érkező interakciókat nagyon sokszor támadásként fogja fel-az olyanokat is, melyek egyértelműen nem azok és egészséges önértékeléssel soha nem akadna fenn rajtuk. Sokszor úgy érzem, minden rossz szerinte, ami az életében van, de ha a fordítottja lenne annak, vagy az adott, szerinte rossz dolog megszűnne, akkor az sem tetszene neki. Mérhetetlen sajnálat, amit érzek iránta, ugyanis úgy gondolom, az emberek ennél jobb, vagy boldogabb énképet érdemelnének magukról. Viszont míg az emberek nagyobb része sokszor kaphat visszajelzést barátoktól, családtól, addig ő ebben is magára maradt: Nincsenek igazi barátai, nőtlen, nincs gyereke.

Alapvetően nem rosszindulatú, sosem tesz megjegyzést gonoszságból másokra, inkább azt érzem, hogy a folytonos panaszáradata annak szól, hogy végre észrevegye valaki, hogy szeretne némi segítséget és lenne igénye arra, hogy az emberek lépjenek felé.


Az ilyen embereken hogy lehet szerintetek segíteni? Attól félek, hogy ha bármilyen formában jelezném neki, hogy szerintem tudna változtatni, azzal még inkább visszahúzódna, esetleg támadásnak fogná fel. Viszont ha ennyiben hagyom, úgy érzem hogy elmulasztottam segítséget nyújtani olyannak, akinek esetleg tudtam volna.

Mit gondoltok?



2018. nov. 16. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:
25%
Tapasztalat, hogy az ilyen ember, mint te, többet ártasz neki, mint amennyit mutatsz valójában.
2018. nov. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem teljesen értelek, kifejtenéd kérlek?
2018. nov. 16. 20:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Sehogy. Hosszú teràpia kéne régi traumàk feldolgozàsàval.
2018. nov. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha elmondod, miért is lenne a te feladatod segíteni rajta, elmondom, hogyan tedd meg. Nos?
2018. nov. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
94%

Közhely, de igaz, hogy segíteni akkor lehet valakin, ha ő maga kér és nyit a segítségre.

Innen indultam nagyjából én is, mint ez az ismerősöd. Nálam lassú, de biztos a folyamat, de magamnak kellett elkezdenem, elhatároznom, hogy belekezdek az önmunkába. Senki más ki nem húzhatott. Pontosan olyan állapotban voltam, amit leírtál: bárki bármit mondott volna, azt támadásnak érzékeltem volna. De amikor a gödör alján vagy, akkor eljön egy fordulópont, amikor tudod, nem csinálhatod tovább úgy, ahogy eddig, mert abba vagy megzizzensz vagy inkább megölöd magad. Nem véletlenül mondják, hogy aki nem változtat, annak még nem fáj eléggé. Én úgy módosítanám ezt, hogy aki nem változtat a hozzáállásán, annak nem fáj eléggé. Mert néha nincs erő vagy lehetőség fizikailag változtatni. De ha a szemléleted változik, akkor figyelni fogsz a lehetőségekre.

Viszont amíg a szemléleted nem változik, hiába van ott a segítség bármilyen formában, nem veszed észre.

Szóval azt tudod tenni legfeljebb, hogy ennek az ismerősnek röviden felajánlod, hogy keressen meg, ha úgy érzi, szüksége van a segítségedre (itt elmondva, milyen formában, pl. meghallgatod vagy segítesz keresni szakembert, vagy akármi más). Ő pedig meg fog keresni, ha szüksége lesz rád. Ha rád lesz szüksége.

2018. nov. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%
Nahát magamra ismertem.Szerintem az ilyen depressziv emberek értelmesek és okosok,tehát biztos nem véletlenül olyanok amilyenek.
2018. nov. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!