Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Baj, hogy 16 évesen azt...

Baj, hogy 16 évesen azt érzem, egyedül fogom leélni az életemet?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok? Alapvetően elég magányos típus vagyok. (Ha számít, INFJ

személyiségű, ahogy ebben benne is van introvertált.) Csak néhány barátom van, ők sem annyira közeliek, hogy mindent megbeszélek velük, inkább csak haverok, vagy még azok se... (Kb. 2 fiú és egy lány) Úgy gondolom, nehezen tudnék közel/ennél közelebb engedni magamhoz valakit, bár néha-néha (van amikor sűrübben) előtör belőlem a magányosság... Bróbálkoznék barátokat szerezni, jobban barátkozni, esetleg barátnőt szerezni, csak felénk/gyáva vagyok. Bár (sajnos) alapvetően úgy gondolok a jövőbeli életemre, hogy egyedül fogok élni (álmodozásban nagyon jó vagyok 😁😃😅).

16/f


Mit gondoltok? Ismerős helyzet? Van hasonló ismerősötök? Mit gondoltok az ilyen emberekről? (Bár az, hogy mit gondolnának/gondolnak rólam nem a legfontosabb szerencsére...)


U.i.: azt mondják nagyon negatív vagyok🤔🤔



2018. okt. 28. 22:49
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Minek gondolsz a jövődre?

Élj a jelennek! Amit ma megtehetsz ne halazd holnapra.


16 éves vagy és vágysz egy barátnőre. Ezzel nincs semmi baj.

Akkor mi tart vissza? Az, hogy félénk vagy? Vagy esetleg gyáva?

Én is gyáva vagyok/voltam. De rájötte arra, hogy ha nem teszek azért, hogy legyen valaki mellettem ez lehet barát vagy barátnő, akkor 100%, hogy senki sem lesz mellettem.

Ez mind akarat és kitartás kérdése.

Most gondolj arra, hogy nálad vannak rosszabb helyzetben élők és találtak maguk mellé egy társat.

Az az, hogy néha megkell szenvedni azért amit megszeretnénk szerezni és ez így van rendjén.

Ne görcsölj rá mert rosszabb lesz!

2018. okt. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pl nem, de szerintem egyébként sem, tehát neked se kéne, hogy baj legyen; egyébként szerintem baj az, hogyha pl elkönyvelted magad "vesztesnek", szerintem rossz a hozzáállás, ne tedd ezt magaddal, és még pluszban rányomja a bélyegét a kisugárzásodra is, így most csak árnyéka vagy önmagadnak, nem tudsz olyan vonzó lenni, mint amilyen valójában tudnál. Mert nem hiszed el magadról, kétségeid vannak, hogy megérdemled. Pedig érezd magadat méltónak , mindenki méltó rá, hogy legyen neki egy társa. Ha másnak lehet, akkor neked is lehet. Egy őszinte, szerető kapcsolatot. Meg egyébként mst még 16 vagy, sok minden változhat.
2018. okt. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Nem baj (amíg nem késztet semmi hülyeségre), majd elmúlik. 24/f
2018. okt. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként abból adódik a magányod, hogy sok rossz tapasztalatod van /volt már az emberekkel. H látod, milyenek egymással. De honnan veszed, hogy nincs még egy olyan kedves, empatikus, megértő, akár gondoskodó lélek, mint te?:) Aki meg pedig lehet, hogy szintén csak rád vár:)
2018. okt. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Egyre többször átértékelem magamban a helyzetet, és úgy gondolom nem tudok magamhoz közel engedni senkit sem. Igaz jó lenne egy barátnő, de őt is csak nagyon nehezen engedném magamhoz. Ha látnám, hogy bízhatok benne, nagynehezen megnyílnék. Egyébként szellemi partnerként lenne a legfontosabb. Pl. Nem a testi kapcsolat lenne a legfontosabb (tudom furán hangzik), bár az is jó lenne de most még úgy gondolom elhagyaholható.

Sokszor gondolok arra, hogy egyedül fogok élni. Ezzel nem lenne semmi bajom kb. (mert elég szégyenlős is vagyok) csak ugye a külvilág véleménye bántana. Alapvetően nem érdekel, hogy mit mondanak, de mondjuk a családtagok,szomszedok, szóval olyan emberek, akinek valami köze is van hozzám megjegyzéseitől, elítélésétől tartok.

2018. okt. 29. 00:15
 6/9 A kérdező kommentje:

#4 igazad van, valószínűleg ez lehet az, hogy látom milyenek az emberek egymással. Plusz a korosztályom 85 százalékától rosszul vagyok, utálom ezt a mostani felszínes, képmutató világot. De ezt inkább hagyjuk most.

Igen, lehetséges, hogy ott van valahol a másik felem, de hogy fogom megtaláln?

A személyes ismerkedést inkább hanyagolnám, ahhoz tényleg zárkózott és gálásos vagyok.

2018. okt. 29. 00:23
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha gondolod írj, szívesen ismerkedem/barátkozo!
2018. okt. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 SIDLER22 ***** válasza:
100%
Én 14 éves korom óta így érzem és most 18 vagyok. Alapból nem vagyok jó ismerkedő és társalgópartner a lányokkal, de volt egy pár tapasztalatom a lányokról ami miatt aztán nem is olt és nem is lesz barátnőm szerintem. Aztán kituggya.
2018. dec. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ismerős a helyzet. Én is ilyen vagyok. 16/l
2019. jan. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!