Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Elmentem életemből először...

Elmentem életemből először pszichológushoz, higyjek neki?

Figyelt kérdés

Amiket elmondtam neki, összefoglalom most:

Azzal kezdtem hogy az alapvető problémám az, hogy nem tudom feldolgozni hogy mi az az élet, hogy lehet hogy a sok elem összeáll azzá, ami és most itt ülünk és beszélgetünk. Az utóbbi években eljutottam oda, hogy már szinte semminek nem tudok örülni, enni se szeretek, nem élvezek semmit. Az utóbbi két hónapban semmit sem csináltam, 12-13 órákat alszom. Rájöttem hogy a családom egy rakat szar, apám egy érzelmi analfabéta, anyám bipoláris, ez nem esik jól, nem haragszom rájuk de semmi esélyt nem látok arra hogy valaha is el tudjak velük beszélgetni mélyebben. Egy barátom van, akivel tényleg megértjük egymást és nagyjából tudjuk, mit érezhet a másik. A többi az csak felületes, mindennapi dolgoknál nem mélyebb témákat érintő barátság. Bulizni nem szeretek járni, erre ő kérdezett rá. Mondtam neki hogy gimnázium végéig tök jól elvoltam egyedül, néha barátokkal, aztán utána odáig jutottam hogy most itt vagyok. Felvettek egyetemre, de nem sokáig tartott ki a lelkesedés.


Arra ő kérdezett rá hogy párkapcsolatilag hogy állok. Mondtam hogy nem volt senkim, életemben összesen 4 randinak mondható ismerkedésem volt, de soha nem jutottam semmire. Aztán kérdezte hogy a mostani kollégiumban vannak-e lányok, ismerkedek-e velük, mondtam hogy nem. Amiért itt az oldalon le lettem hurrogva, hogy előbb össze kellene szednem magamat (kivétel nélkül mindenki azt hajtogatja hogy egyedül kell jól éreznie magát az embernek) és csak utána ismerkedni, erre kb. az volt a mondandójának a lényege hogy csajozzak és sokminden meg fog változni. Erre válaszoltam hogy persze, hiányzik hogy legyen mellettem egy ember, hogy megöleljen, de ebben az állapotban, amikor sokszor még magamra se vagyok kíváncsi és fogalmam sincs mit akarok az életben, hogy várhatom el hogy akárkivel is kapcsolatot alakítsak ki. Egy darabig azt hittem ez a megoldás, aztán már én is elbizonytalanodtam. Magamért nem érdemes élnem hogy nekem jó legyen, ezért is untam meg mindent és lettem ennyire befeléforduló. Amivel ő sem ellenkezett, hogy egy megoldás van, az, hogy elfelejtek az életen túlmutató dolgokon gondolkodni, a jelenre koncentrálok és meglátni mindenben a jót. Csak ez ebben a helyzetben most olyan, mintha egy láb nélküli embernek mondogatná valaki hogy próbáljon meg futni. Nem tudom mit miért csinálok, mi miért történik, nem csodálkoznék ha ez is csak ablakon kidobott pénz lenne. De tulajdonképpen nem is érdekelne, nincs szükségem semmi anyagi dologra, nincsenek terveim amit egyedül megvalósíthatnék, szóval nem leszek szomorúbb ha a semmiért fizetek (ezt nem mondtam neki csak így gondolom). Amit még említettem neki hogy volt egy elhatározásom egy éve, amikor már majdnem pszichológushoz mentem, és nyár végére sikeresen megcsináltam. Még ő is elismerte hogy ez nem kis teljesítmény, mondtam hogy erre bárki képes, csak elhatározás kérdése. A poén az egészben hogy úgy érzem semmire nem volt jó az egész, nem lettem boldogabb, sőt mitöbb, el kellett mennem orvoshoz. Ennyi. 24/F


2018. nov. 26. 16:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
12%

Kérdező:

te egy szerencsétlen lúzer vagy. Semmi bajod, csak picsogsz. Nem tudja helyetted senki leélni az életedet, egy pszichológus sem. Rajtad egy dgás sem segít de még az sem fog összejönni mert nem kellesz egy nőnek sem. Milfnek meg főleg nem.

2018. nov. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Örülök hogy neked nincsenek ilyen problémáid és boldog vagy. Azon persze gondolkodtam hogy ahány pszichológus, annyi vélemény, nincs univerzális megoldás, nekünk is passzolnunk kell hogy szót értsünk. Jövő héten megyek újra, nincs értelme annak amit te mondasz.
2018. nov. 26. 16:19
 3/11 anonim ***** válasza:
16%

Ja, és nem higyjek hanem higgyek. Egyetem közelébe se menj.

(a milf)

2018. nov. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Lehet az első lépés az lenne a változáshoz, hogy abba kellene hagynom hogy ide tegyek fel kérdéseket, mert némelyik kategóriákban csak ugyanolyan szerencsétlenek vannak mint én most vagyok. A különbség hogy én még nem adtam fel hogy ez változzon.
2018. nov. 26. 16:22
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért az elég irreális elvárás, hogy egy alkalom után rögtön jobban érezd magad... A terápia nem olyan, mint egy fejfájáscsillapító: beveszed, elmúlik a fejfájás és éled boldogan tovább az életed. Az emberi lélek ennél azért bonyolultabb, idő kell a gyógyuláshoz, és a tökéletes gyógyulás sosem garantálható. Adj a dolognak egy esélyt, és addig ne könyveld el teljes bukásnak, amíg nem estél túl legalább egy pár alkalmon! :) Kitartás!
2018. nov. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#5: ez mondjuk okos gondolat... :D #6 voltam
2018. nov. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#6 Dehogy várok ettől az első egy órától változást, de majd ha az 5-6. után sem történik semmi, megpróbálok nem elkeseredni.
2018. nov. 26. 16:27
 8/11 kreténpali ***** válasza:

"Ja, és nem higyjek hanem higgyek. Egyetem közelébe se menj."


Pf... Mérnök még simán lehet :)

A kapcsolatos dolog részben igaz, egyedül kell megatlálni a boldogságot. Ezt inkább úgy fogalmaznám át, hogy nem a kapcsolattól kell várni a boldogságot, hanem törekedni a boldogságra.

Egy kapcsolatban ha akarjuk, ha nem, mindenképpen felszínre kerülnek előbb utóbb azokat a dolgok, amik a valós problémáink. Ilyenkor választhatunk, hogy tovább lépünk, vagy megpróbáljuk megoldani a helyzetet. De ez inkább a többi olvasónak szól most.

2018. nov. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Helyes, ez esetben elnézést kérek. Nekem valamiért ez jött át, de hát pont ezért olyan nehéz az internetes kommunikáció: sosem tudhatod pontosan jól értetted-e a másik mondandóját. :)
2018. nov. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Egyébként teljesen igaza van a 2-esnek, társkeresési szempontból lúzer vagyok, ez tény. Vannak dolgok amiben viszont biztos jobb vagyok mint te, a baj hogy ettől én nem érzem magam jobbnak vagy többnek és nem tudok neki örülni. Ennek a miértjére keresem a választ és az utat arra, hogy örömöt leljek újra bennük.
2018. nov. 26. 16:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!