Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Tudtok mondani pozitív dolgoka...

Tudtok mondani pozitív dolgokat a magányról, egyedüllétről?

Figyelt kérdés
Hogy ne csak a negatívat lássam benne.
2018. dec. 29. 20:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem pofáznak bele a dolgaidba
2018. dec. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt teszel, tanulsz, stb., amit akarsz.
2018. dec. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

-Nem kell alkalmazkodnod más emberekhez

-Nem zaklat senki semmiben

-Egyedüld azt csinálsz amit akarsz

-Élvezheted a körülötted lévő csendet, nyugalmat

-Nem kell más emberek hülyeségeit és problémáid halgatnod

-Jobban tudsz koncentrálni bizonyos dolgokban ha egyedül vagy

2018. dec. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vágyom a halálra!
2018. dec. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bár csak én lehetnék magányos, egyedülálló!
2018. dec. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyedüllét, amikor nincs veled másik ember, csak te vagy a világban, de azt is jelentheti, hogy egy nagy tömegben nincs senki veled, és egyedül vagy ott: pl egyedül mentél el egy koncertre. Ez egy megfigyelhető tény. Teljesen objektív.

A magány egy érzés, nem egy tárgyilagos, hanem teljesen szubjektív dolog. Azt írja le, hogy boldogtalannak érzed magad azért, mert egyedül vagy.

A kettőt ne keverjük össze, kérlek! És ha ez sikerül, akkor könnyebb lesz azt is megérteni, miért jó egyedül lenni úgy, hogy közben nem vagyok magányos: Azaz azt választom, hogy ne legyen körülöttem másik ember.

"Nem lehetsz magányos, ha szereted azt a személyt, akivel egyedül vagy." (azaz magadat)


Egészséges és teljesen elfogadott az egyedüllét, amikor csak te vagy a saját gondolataiddal. Nem való mindenkinek.

Az egyedül töltött időt meg lehet becsülni: Ha úgy gondolsz az egyedüllétre, hogy ez egy állapot. Aki fél az egyedülléttől attól fél, hogy örökre így fog maradni. És ez okozza náluk a magányt. Ezen lehet dolgozni, hogy ne legyél egyedül. De vissza a kérdéshez:

Előnyei az egyedüllétnek: Nem kell osztoznom a kajámon. Azt ehetek és úgy, ahogy nekem tetszik: Kézzel a mákos tésztát. Nem kell igazodnom másokhoz, amikor felkelek. Nem foglalt a WC az albiban. Járhatok meztelenül a lakásban, ha kedvem tartja. Oda utazok, ahova csak én akarok, nem kell mással megbeszélnem, hol és mikor akarok lenni anélkül, hogy ezzel mást mellőznék. Nem kell kompromisszumot kötnöm, miként élem az életemet. A teljes időbeosztásomat én határozom meg egyedül. Ez sokkal nagyobb szabadságot jelent.

Több időm marad a hobbimra. Több új dolgot ismerhetek meg. Kevesebb a zárváró tényező.


A magány nem pozitív. Legfeljebb megtanulod becsülni a társaságot. De abban semmi jó nincs, hogy boldogtalannak érzed magad.

2018. dec. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

" Bár csak én lehetnék magányos, egyedülálló!"

Lehetsz. Ez a te választásod, hogy valakivel együtt élsz, vagy sem. Ha neked megéri egyedül élned és lemondani a jelenlegi életedben lévő emberekről, akkor tedd meg. Ha meg nem éri meg, akkor ne akarj egyedül lenni, hanem realizáld, hogy neked fontosabbak azok akikkel vagy.

2018. dec. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vehetsz kutyát.
2018. dec. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!