Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Minek köszönhető hogy sok a...

Minek köszönhető hogy sok a magányos ember?

Figyelt kérdés
Nekem az a véleményem hogy az internetnek nagy részben köze van hozzá meg a technika fejlődésének.Ez olyan,mint amikor régen csak két tévécsatorna volt,az ember nem nagyon tudott válogatni.Ha az egyesen mozifilmet adtak,mindenki azt nézte.Ma már ez nem így van.Versenyhelyzet van,nagyon sok tévécsatorna van.Ma már nem nagy szám ha valahol mozifilmet adnak,mert nagyon sok csatorna vetít filmeket.Lehet válogatni.Az interneten számtalan társkereső oldallal és közösségi oldallal találkozhatunk.Van miből válogatni,itt is versenyhelyzet van.
2019. jan. 12. 23:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

És mi a köze az első mondatodnak az azt követő 8 mondatodhoz?


Régen ha szénsavas üdítőt akartál inni volt a Márka és passz...Ma meg ott a sprite, coca cola, fanta, 7up, pepsi, stb... Van köze ennek az elmagányosodáshoz?

Bármilyen piaci termék kínálatának változása hogy függ össze az elmagányosodással.


A technikának valóban van szerepe a társadalom atomizálódásában, de az említett piaci kínálatnak semmi.

2019. jan. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
32%

Pont ez az, hogy van egy csomó lehetőség az ismerkedésre.

Régen 3 hetet vártam egy másik képregény kedvelő levelére, ma meg beléptem Facebookon egy csoportba és már többel is beszéltem meg fogok is.

Ennyi.

2019. jan. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A technikai fejlődés, el szektásítja az embereket, ennél többet nem kell tudni.
2019. jan. 13. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Igazából most hibáztathatok másokat is,de nem sok értelme van, maximum jó kifogásnak, azért az én hibám mivel nem merek egyből megnyílni,otthon ülésből sem fog menni.
2019. jan. 13. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az internet nagyban hozzájárul az elmagányosodáshoz. Bárki bármit mond, ez tény. (És most nem az elkeseredettség beszél belőlem, mert bár viszonylag magányos vagyok ugyan, mégis van körülöttem annyi ember amennyire igényem van.) Manapság bármi történik velünk, azonnal tudatjuk facebookon a többiekkel, ha nem is nyilvánosan, de privát üzenetben általában igen, a legtöbb ember nem bír a személyes találkozóig várni az információ átadásával, ezért a személyes találkozásoknál már nem nagyon vannak újdonságok. Kevésbé motiváltak az emberek arra, hogy együtt legyenek, mert az internet a felszínen (de csak a felszínen) kielégíti az emberek társas igényeit. Nagyon kényelmes a jó meleg szobában szocializálódni. Komfortzónán belül maradsz, nem kell alkalmazkodnod senkihez, mégsem érzed magad rövidtávon magányosnak. Nagyrészt ennek köszönhető a sok magányos ember.


Félreértés ne essék, nagyon jó dolognak tartom az internetet, viszont az emberek nem tudják jól használni.

2019. jan. 13. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"...nem kell alkalmazkodnod senkihez,..."


#5 kimondta. Már szinte ciki, ha valaki alkalmazkodó. Mert úgy gondolják feladja magát és nincs egyénisége. Pedig attól még, hogy valamiben engedünk, nem vagyunk kevesebb, minta másik. Sőt! De ugye a fent említett gondolkodás miatt, jön az, hogy az egyik elnyomja a másikat, addig ameddig nem unja meg az, aki engedett.

2019. jan. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nincs-, vagy nem tudnak egymással kommunikálni az emberek.
2019. jan. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hogy történt, de valamikor sikerült elhitetni az emberekkel, hogy párt kell találniuk maguknak, amihez sikeresneķ, gazdagnak, szépnek kell lenni. Ezzel viszont az a baj, hogy előre megfontolt szándékkal ismerkednek. Kell egy ember mellém aki "az én" valamim lehet. Szóval az emberek nem akarnak megismerni másokat, nem kíváncsiak rá milyen a másik, csak ha látnak benne lehetőséget. Ennek semmi köze a közösségi oldalakhoz, ill. annyiban, hogy ezek az oldalak felismerték ezeket az igényeket és felületet adtak hozzá. Még a facebook is úgy jött létre, hogy lehetett csekkolni párkapcsolatban van-e az ember. Mert ha igen, akkor nem éri meg a fáradságot. Az insta arról szól, hogy csatlakozhass a kínálathoz, hogy meg lehessen mutatni te mennyire vagy szép, sikeres, gazdag, vagy tehetséges, mert minél inkább el tudod hitetni ezt másokkal, annál több lehetőséged van megválogatnod milyen emberekkel szeretnél kapcsolatba kerülni. Senki nem kíváncsi a másikra szándék nélkül. Senki nem nyit, nem kockáztatja meg hogy csak adjon magából akkor is ha semmit nem kap vissza ebből. Az hogy mi a magány megint más kérdés, én inkább azt mondanám ezért vannak egyedül az emberek. Magányosnak lenni családdal, barátokkal, társ mellett is lehet. Amiről szintén nem a túl nagy választék tehet.
2019. jan. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Einstein annak idején megmondta. Modern világ tonkreteszi az embereket. Ez igy is lett.

Mindenki nyomogatja az átkozott telefont, messemger facebook,stb. Es mostmár azt gondolják hogy ha valaki igy ugy meg ugy ir, akkor az az o szemilyisege es nem fontos szemelyesen talalkozniuk sem.

A torveny is mar ilyem szabalyok szerimt vannak, rosszat irsz ? Akkor akar bortonbe is mehetsz ha illeto fejlenet. Lopsz a boltbol? Meguszod pl egy kozerdeku munkaval.

Tehát, a politikusoktol kezdve, hatosagokon át,mindenkinek kimosta az agyát az okostelefonok,a kozossegi oldalaktol kezdve ez az egesz minden.

Nagyon kevesen akarnak tartani szemelyes kapcsolatot, ami sulyos problemakhoz vezet pl. Magany, depresszio es stb.

A sok nem momdom ki,zsi... talalmanya ez az egesz, Mark Zuckerberg is az, tudatosan akarják tonkretenni az emberiseget,a talalmanyukkal es jo uton haladnak sajnos.

2019. jan. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Annyira tudtam hogy az utolsó hozzászóló egy szaftos zsifdózásra fogja kivezetni az egész történetet....


Á, nem arról van szó hogy a sok hülye alkalmatlan egész egyszerűen a tömegmédia kezelésére és a kritikus gondolkodásra, neeem...

Má' megint azok a zsidók! Biztosan van egy nagy kerekasztaluk, amin a Föld térképe van, és egy érintőképernyőn irányítják hogy hol legyen vulkánkitörés, meg aszály, és nyilván minekünk egyáltalán nem is lenne érdekünk a modern technika alapú társadalomban élni.

2019. jan. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!