Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Létezik ilyen skype, whatsapp,...

Létezik ilyen skype, whatsapp, messenger vagy egyéb "lelki segély" chat lehetőség? (Nem szóban csak írásban)

Figyelt kérdés

Csak így poénból föl akartam volna keresni egy ilyet, mert amúgy én abszolút nem hiszek abban, hogy létezhet ilyesmi.

De tényleg, ki lehet olyan, hogy ingyen elvállalja valamilyen lelkisegély formájában egy ember pesztrálását - nehogy már az illető felkösse magát - mindenféle anyagi juttatás nélkül? Ráadásul úgy, hogy világviszonylatban az 5. helyen áll Magyarország az öngyilkosságok tekintetében (azaz 10 emberből legalább 5 vagy 6 potenciális öngyilkosjelölt). A segítőkész, empatikus emberekből pedig jó ha jut 100.000 főből legalább 1 idehaza egy emberre.


Tehát ha van egy illető, aki már vagy 10 éve tervezi megölni magát, csak még nem érett meg benne a komoly elhatározás pl.: az illető szeretne még élni, mert érdekli őt a világ pozitív oldala és szeretné azt megismerni (mert idáig csak a rossz dolgokat ismerte és élte meg), viszont személyi problémák miatt erre soha nem lesz lehetősége (lévén nincsen senkije aki motiválja, önmagában meg nem bízik és nem tartja sokra) - ezért inkább a legrosszabbat választja - így napi szinten igyekszik felkészíteni magát az elmúlásra (pl. legyen elég bátorsága hozzá) és tudatosítani magában az, hogy "úgy sincs más kiút az ő számára". (A trollok figyelmébe: nem magamról beszélek, csak úgy általánosságban.)


Én csak kíváncsi volnék hogy egy ilyen "lelkisegély szolgálat" hogy kezelne egy ilyen helyzetet? Vajon tényleg méltóak-e arra, hogy "segély szolgálatnak" merjék nevezni magukat?


2019. febr. 7. 12:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy munka, ők pénzt kapnak ezért. Nem poén, igenis komoly dolog, indokolatlanul ne tartsd fel őket, mert lehet, hogy miattad nem tudják felvenni a telefont olyannak aki épp a vonatra vár a sinek mellett és mire felveszik megjön.
2019. febr. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Létezik. A neten, youtuben megtalálod.
2019. febr. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

# 1

Na jó, nem akarok én feltartani senkit. Egyik ismerősömnek volna szüksége rá. Elveszítette a munkáját, nincsen senkije és semmije. Hiába van többféle végzettsége, egyszerűen nem mert belevágni semmibe, mert egyrészt fél a további kudarcoktól (amik egész életében elkísérték), másrészt egész életében olyan emberek vették körül - ebbe a családját is beleértve - akik mindennek elmondhatók, csak embernek nem. (Magyarul aljasok, önzők, pszichopaták, alakoskodó kétszínű hazug, gonosz és gyűlölettől teli emberek - nagyjából ami a mai magyar népesség 95%-áról elmondható.) Ő pedig nem szeretne többé alja féreg emberek között élni és dolgozni. (Tudom miről beszélek, én is megtapasztaltam már az ilyen embereket - a magyarok nagy része különösen gonosz és aljas tud lenni, részben ezért is mentem külföldre.)

Most azon agyal hogy befejezi az életét, mert már nem tartja benne semmi a lelket. Hogy elvesztette a bizalmát az emberek iránt, nem bízik a saját képességeiben és nincs semmilyen közvetlen rokoni vagy baráti kapcsolata, akire közvetlenül tudna támaszkodni (sajnos én is külföldről kommunikálok vele) ezért nem agyal máson, mint hogy kinyírja magát. (Am. az utóbbi időkben rászokott az alkoholra és a kábítószerre is.)


Gyerekkorom óta ismerem az embert, mindig jó barátok voltunk. Normális, értelmes, intelligens ember volt aki szeretett művelődni, szerette a természetet és az állatokat, vm. a szép és jó dolgokat az életben. De sajnos a gyűlöletes környezet amiben gyerekkora óta élt, teljesen leamortizálta őt. Mivel én csak emailen keresztül tudok vele érintkezni, rajtam kívül meg nincs normális emberi kapcsolata, ezért már elkezdett hülyeségeken agyalni.


Ő kért meg engem, hogy ajánljak neki ilyen "lelki segély" chat lehetőséget, mert ő csak írásban tudja kifejezni magát, szóban nem.

2019. febr. 7. 13:55
 4/7 anonim ***** válasza:
Ugyanitt és ugyanígy vagyok, ugyanezért. A válasz engem is érdekelne.
2019. febr. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy az általad említett platformokon létezik-e de én itt ingyen és bérmentve vállalom hogy akinek szüksége van egy kis lelki támogatásra az keressen fel nyugodtan :)


24/ember

2019. febr. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Discord-on vannak ilyen szerverek, vagy szervereken belül ilyen "chatszobàk" (viszont angolul van szinte mindegyik).
2019. febr. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

[link]


Ez a hivatalos

2019. márc. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!