Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Volt már valaki ilyen élethely...

Volt már valaki ilyen élethelyzetben hasonló problémákkal - amikor már úgy érzi hogy nincs többé kiút?

Figyelt kérdés

Röviden, tömören. 28 vagyok, elveszítettem a munkámat, az eddigi életemben nem sok öröm volt idáig, se család, se barátok, se konkrét életcél. Mivel alja emberek között nevelkedtem, éltem és dolgoztam idáig (értsd: hazug, aljas, kétszínű, önző, gyűlöletes, gonosz, ott árt a másiknak ahol tud - család is beleszámít) ezért soha nem tapasztaltam meg hogy léteznek-e normális emberi lények (úgy tudatosítottam magamban hogy 10 emberből 9 ilyen) és ez az egyik oka hogy elment az életkedvem.


A másik (és ez a fő ok), mániás depressziós vagyok (az érzelmi szint itt olyan mint a hullámvasút: egyszer az egekben jársz, a másik pillanatban az ereidet vágnád fel, olyan mélyen vagy) emellett pánikbeteg és a végletekig önbizalom hiányos. Sok orvosnál jártam, de a bogyók és a kezelések nem segítettek - némelyik csak rontott a helyzeten – és így tudatosítottam magamban, hogy menthetetlen vagyok. Emiatt nem merek semmilyen felelősségteljes dologba belekezdeni, mert az önbizalomhiány miatt már eleve félek az újabb kudarctól, a pánikbetegség miatt pedig borzasztóan rosszul kezelem a stresszhelyzeteket (már attól remegek ha csak belegondolok hogy valamit rosszul csinálok).


Igazából jó volna egy irodai melóra jelentkezni (van tapasztalat és képzettség is), mert nem akarnék visszamenni a gyárba vagy konyhára mosogatni, vagy megint utcát söpörni - a fent említett "embertípusok" társaságában - de ez a pánik dolog és a negatív önértékelés idővel olyan mély szintre jutott nálam, hogy már egyszerűen semmi komolyabb dologba belevágni mert úgy érzem hogy mindenre alkalmatlan vagyok az újabb kudarc pedig már megsemmisítő volna – és oda kerülnék újra, ahol a part szakad, vagy mégrosszabb. (Nem véletlenül szoktam rá a piára is)


Tehát összegezve: a hónap végére munka (és valszeg fedél) nélkül maradok. Belefáradtam az életbe, részben a rossz emberek, részben a személyi problémák, a reménytelenség érzet, részben az érzelemmentes élet és az ebből eredő motivációs hiány miatt. (Ha hajtok is, már nem is tudnám, hogy miért teszem.)


Ami felteszi a pontot az „I”-re az a folyamatos öngyilkossági gondolatok, amik már 12 éve gyötörnek (köszönhető ez a „jó”, „szerető”, „támogató” és „pozitív érzelmekben gazdag” családi háttérnek és az eddigi hasonló életnek). Ez viszont mostanára annyira megérett bennem, hogy nem is látnék más kiutat. Azaz letelik az ominózus 1 hónap – addig megtervezem hogyan is legyen vége – és igyekszem lelkiekben is teljes mértékben felkészíteni magamat erre.


De – és ez fontos – részben tudom azt hogy hülyeségre készülök, de hogy találja meg az ember a kiutat, ha már teljesen a reménytelenség és kilátástalanság mocsarába süllyedt és senkije és semmije nincs, ami legalább tartaná benne a lelket?


2019. febr. 8. 19:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
7-es vagyok, jogos a kérdés, de nem szabad hagyni, hogy teljesen a körülmények határozzanak meg minket. Ha csodát nem is tudunk tenni, de tudunk változtatni, ha akarunk. A legnehezebb saját magát legyőzni az embernek, a saját korlátain keresztültörni.
2019. febr. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

"A legnehezebb saját magát legyőzni az embernek, a saját korlátain keresztültörni."

Igazából itt a lényege mindennek, hiszen életvitel szintjén az adott illető élhet akár a feneketlen kút "végén" is, a pokol legmélyebb bugyraiban (az én elképzeléseimben ez kb. az Észak-koreai haláltáborokkal vagy a volt orosz gulágokkal egyenlő), de nem mindegy hogy AZ EMBERT A KÖRÜLMÉNYEK HATÁROZZÁK MEG, vagy AZ EMBER ÖNNÖN MAGÁT.


Ez viszont azt jelenti, hogy valójában a körülmények nem is számítanak.


Olvastam egy amerikai 15 éves lányról, akit az anyja annyira elkényeztetett, hogy 5000 dollárt utalt neki havi szinten és a lány érvágásnak tekintette, mikor ezt lecsökkentették 1000 dollárra. Az anyuka a munkája miatt nem tudott rendesen törődni a lányával, ezért azt gondolta, hogy a jó sok pénz majd helyettesíti a törődést. Amikor egy nyilvános műsorban a lányt megkérdezték hogy nem akarna-e dolgozni menni, a lány erre teljesen kiborult, mert ő azt állította hogy erre képtelen volna.


Olvastam egy férfi történetét, akinek sikerült megszöknie egy szigorúan őrzött Észak-koreai haláltáborból. A férfi eredetileg a táborban született (a szüleit a fegyőrök adták össze). Kicsi gyerekkorától kezdve kísérték az olyan dolgok őt, mint az éhínség (hogy patkányokat kellett levadászniuk, vagy tehénürülékből a kukoricát kiszemezniük – hogy éhen ne haljanak) emellett a lelki és fizikális terror (verések, kínzások, önkritika gyakorlás, spicliskedésre való buzdítás, rettegés az agyonlövéstől stb). A férfi anyját és testvérét az ő szeme láttára lőtték agyon. Miután megszökött és átmenekült Dél-Koreába, hiába került jobb életkörülmények közé, nagyon sokáig az apátia gödrében volt – lévén nem ismerte az emberi érzelmeket, nem tudta mit jelent a „szeretet” fogalma. Nem értette, hogy egyesek miért lesznek sokan öngyilkosok egy olyan dolog hiánya miatt, mint a pénz – holott az ő táborában a borzasztó körülmények ellenére is, nagyon kevesen lettek öngyilkosok. Ezért ő inkább visszavágyott a táborba. (Más kérdés hogy a férfi idővel családos emberré vált és megtanulta értelmezni a „szeretet” fogalmát.)


Egy olyan kulcs van itt elrejtve, amit én még mindig nem vagyok képes értelmezni, mert ez az „érzés” számomra ismeretlen. Hiszen látom hogy az gyötrelmes nincstelenség nem jó, ugyanakkor az érzelemmentes gazdagság se jó. Mindkét életből hiányzik valami kulcsfontosságú dolog, ami az adott életet meghatározhatja. Gondolom ezt jelentheti a „szeretet” fogalma.


Viszont ha valaki számára ismeretlen ez az érzés, az lehet akármilyen gazdag vagy szegény, az már eleve halott ember.

2019. febr. 15. 12:12
 13/15 anonim ***** válasza:
Jól látod, és a lényeg az, hogy te határozd meg a körülményeket, amennyire csak tudod és ne ők téged. A legnagyobb erőt akkor kapja meg az ember a változtatáshoz, amikor nem csak egy gondolat erejéig, hanem az addigi egy helyben megrekedt életét, gyökeresen, jó irányba átformáló tetteket tud végrehajtani saját elhatározásból.
2019. febr. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Amúgy az kétségtelen, hogy az embernek saját magát legyőznie a legnehezebb. Ehhez képest egy orvosi diploma megszerzése egyenlő egy középfokú érettségi vizsgával. Egy semmi.


Közhelynek tűnhet, de sajnos ki kell mondani: érzelmek nélkül nincs élet, tökmindegy milyen körülmények között élsz. (A pia meg tudatmódosító szerek csak az illúzióját keltik, de nem pótolják az érzelmeket). Amíg az ember képtelen saját magát elfogadni és megszeretni, addig mást sem fog tudni igazán szeretni.


Csak az a kérdés, hogy mit kell tenni azért, hogy az ember eljusson önmaga elfogadásáig? Hogyan lehet teljesen kizárni a környezetet és csak a belső dolgokra (érzelmekre, gondolatokra) odafigyelni?

2019. febr. 17. 08:39
 15/15 anonim ***** válasza:
Nekem a Kung Fu Panda mozik sokat segítettek, rengeteg bölcsesség van bennük, ha még nem láttad mindenképpen nézd meg.
2019. febr. 19. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!