Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Valaki hasonló helyzetben...

Valaki hasonló helyzetben mint én?

Figyelt kérdés
Sziasztok, kíváncsi vagyok, hogy van-e olyan ember, aki hasonló helyzetben van/ volt mint én. Szegény családban nöttem fel, apám ivott anyám dolgozott, faluban éltünk, épp annyi pénzünk volt hogy anyu megtudta venni a mindennapi betevőt. Soha nem jártam divatos ruhákban, éppen abban amiket kaptunk, de édesanyám akkor is ott volt mellettem és a lehető legtöbbet amit tudott megvett. Osztály kirándulásra is nagyon nehezen tudtam elmenni, ha el is mentem aprócska kis költőpénzt kaptam. Az iskolában mikor bejött az érintőképernyős telefon nekem még telefonom sem volt. Mindig lenéztek az osztályban, még a tanárok is. Ünnepségekre sem szerettem menni soha mert nem volt szép ruhám, gyűrű avatón pedig muszály voltam menni, mert a tanár beírással fenyegetett. Ott is csak a ceremónián voltam majd leléptem, az osztály fotó is nélkülem készűlt. Majd vége lett az iskolának, sajnos csak egy érettségim van, édesanyám nem tudta finanszírozni a tovább tanulásom. Majd teltek az évek, folyamatosan dolgoztam és dolgozok, de így sem érzem, hogy haladnék előre! Kevesebb mint 100.000ft-ot keresek és fizikai munkán, már régi álmom hogy lerakjam a jogsit és ez sem tudom teljesíteni saját magamnak. Kérdésem van-e valaki ebben a helyzetben? Van e esetleg kilátás ebből az életből? Aki hasonló helyzetben élt, megosztaná velem nagy vonalakban, hogy mi is történt vele és hova jutott? Köszönöm előre is 24/L

2018. ápr. 30. 05:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%

Az emberek többsége így él.

Aki csóró, sokszor az is marad.

2018. ápr. 30. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%

Erre csak annyit tudok mondani, hogy hagyd ott a munkát.

Jelentkezz egy vidéki egyetemre(megélhetés szempontjából olyanra, ahol viszonylag olcsóbb az élet, szóval ne Pest..)


Mindenképpen olyan szakra, ahol államira betudsz kerülni.

Ezután jöhet a diákhitel1, ami félév/250e.


Ebből kitudod fizetni a kolit és diákmunkával még kajára is marad.

Tanulj brutál jól!!!!!!!!

Ekkor a 2. félévtől már ösztöndíjat is fogsz kapni, így picit levegőhöz juthatsz.


Az egyetemi éveid alatt (3-3,5 év), tanulj meg legalább egy nyelven.


Ezután garantáltan többet fogsz kapni, mint nettó 100e.


Ha teheted ne büfészakot válassz és akkor még jobb helyzetben is leszel. Bár ha valamiben tényleg jó vagy, lehet az büfé-nem büfé, lesz helyed.

Emeltett diplomával és nyelvtudással sok-sok kapu kinyílik előtted.

2018. ápr. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
45%
Csak álom, amit a kettes ír. Az államilag támogatott egyetem is sokba kerül. Ha otthonról nem tudnak támogatni, akkor nincs sok esélyed. De az sem biztos, hogy diplomával kapsz jól fizető állást. Pl. egy orvosrezidens netto 100.000.-et kap havonta., és az nem büfészak.
2018. ápr. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%
mennyire vagy szép? nincs esélyed párt találni? vele könnyebb lenne biztos
2018. ápr. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
54%

#3-as mégis milyen álomról beszélsz de őszintén?

Legalább ne tömd azzal a hülye negatív szarsággal az agyát... netalán olyan elkeseredett marad, mint te.


A diákhitel az félévente 250 ezer Ft.

Egy vidéki egyetem kolija havi 20 ezer Ft-ból megvan.

Mellé a kajád 30-40

Egyéb cuccok 20

Ez havi 80ezer Ft.

Oszd már ki a 4 hónapra a 250ezer Ft-ot

62.500 Ft


Mellé diákmelóval simán megvan az a havi 80-90ezer Ft.


Senki sem mondta, hogy bulizni kell, drága cuccokban járkálni(ott a turkáló), nagy lábon élni.


Emellé félév után jön az ösztöndíj is.

Szóval meglehet élni belőle!!!!!


A rezidens kezdő fizetéssel se ámítsd itt a népet..

Simán mondhatnám, hogy egy tanár hazaviszi a nettó 140-150-et kezdőként.

Én gazdasági diplomával hazavittem kezdőként a nettó 230-at.

Mérnök ismerősök is hazavitték a nettó 200-at.

Ugyanúgy az 1-2 nyelvet beszélő, de nagyon "megfoghatatlan" szakos kollegák is megkeresik a nettó 150-160-at egy call centerben, multinál de még egy helyi kis vállalatnál is.


Emellett a rezidens fizu az egy állapot, ami majd idővel kiforrja magát.

Jah akkor meg már nem panaszkodunk, amikor nettó 500-600 megvan még egy vidéki kórházban is.. (Családban van pár orvos is, szóval tudom)

2018. ápr. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%

A 3.-nak teljesen igaza van, el kell húzni egy közeli egyetemre, valami értelmesebb szakra. Van diákhitel 1 és 2 is, csak az nem oldja meg innentől a tanulást, aki nem akarja.

B verzió, tanulj nyelvet és húzz el gyorsan külföldre. ott is kihajtod magad, de legalább nem gombokért.


Kérdező te meg ne a jogsiról álmodozz, mert avval kitörölheted, hanem inkább tanulj valami értelmeset. Az érettségi egy kalap döglött lepkével ér fel ma már, ez látszik a fizetésedből is.

2018. ápr. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
37%
Autodidakta módon megtanulsz programozni és angolul is persze. Külföldre dolgozol otthonról szabadúszóként ha beindult akkor kisadozóként.
2018. ápr. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%

Gyerekkorom ugyanígy ment mint neked, szóról szóra, talán még rosszabb.

Szalagavatóm úgy volt, hogy 16 eves koromtól fogva dolgoztam diákmunkán, hétvégente, iskolai szünetekben, ha kevesebb órám volt akkor szerdánként is, úgyhogy elég sokat összeszedtem, magamnak álltam az egészet ruhák meghívók smink stb.

Aztan 18 evesen erettsegi után elmentem fősulira levelezőn, tandíj diákhitelből, megélni meg a fizumból, gyárban melóztam 4 évet, volt ingyenes munkás szállás, az azért nem volt egy leányálom, de ki lehetett bírni.

Azóta már 2 éve hogy jó helyen dolgozok a diplomámnak hála, + egy kis szerencse is rám mosolygott mert tavaly egy vezető nálunk felmondott akinek én a keze alá dolgoztam, és engem helyeztek a helyére, így már a fizetésem is kiemelkedően jó. Igaz sok munkával jár, de szeretem is. Tavaly férjhez mentem, a férjem is jól keres. Most akarunk Budapesten házat venni valami külső kerületben, ez az idei projekt. + sokat utazunk nagyon. Én elégedett vagyok.

Szintén 24N

2018. ápr. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
szia. lehet tudok neked segiteni. ha erdekell a külföldi élet akkor irj: sandoraspire@gmail.com
2018. máj. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
képzelem milyen munka lehet:D
2018. máj. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!