Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szociális interakció hiánya...

Szociális interakció hiánya miatt elfelejtettem helyesen beszélni és sok szó sem jut eszembe?

Figyelt kérdés
Őrként dolgozom egy telepen már 2 éve. Egy kutya a társam, más nincs. Ilyenkor éjszaka nincs ott senki ember rajtam kívül. Napközben alszok 8 órát, azon kívül barátaim nincsenek. Már ismerősök se nagyon. Anyámmal beszélek havonta kétszer telefonon, aztán ennyi. Azt vettem észre hogy már majd 2 éve senki nem hívott fel engem! A szomszédaimnak csak köszönni szoktam. Ha mégis hozzámszól valaki, akkor nem jutnak eszembe alapvető szavak! Pl megszólított egy nő az utcán és kérdezte hogy a mi tömbünk hol tartja a kukákat? És nem jutott eszembe a “kukatároló” és a “helység” sem. Csak azt tudtam kinyögni, hogy “van nálunk egy külön szoba (!) ahol a kukák vannak”! Gyakran fordul elő ilyesmi, az utóbbi időben elkezdtem azt hazudni, eljátszani hogy azért nem tudom a szavakat és nincsenek barátaim, mert külföldről költöztem haza és még nem állt át a nyelvérzékem, angolul jut eszembe minden. Eléggé szégyellem mások előtt, hogy antiszociális vagyok barátok nélkül.
2019. febr. 11. 15:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Igen elofordulhat de rengeteg ember van meg ezzel igy annak ellenere hogy rengetegen veszik korul. Ajanlom hogy olvass tobbet, hallgass audiokonyveket/eloadasokat, de az iras is segithet. Es ha egyszer lesz tobb baratod/baratnod azokkal tobbet tudsz interaktolni stb.
2019. febr. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem a szókincsem sokat fejlődött az olvasással. Ha egyedül vagy úgysem zargat senki, így olvasni is nyugodtan tudsz majd. Vagy ha nem érdekel az olvasás, akkor nézz filmeket, videókat.
2019. febr. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!