Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért érzi magát az ember...

Miért érzi magát az ember üresnek, mindeközben tehetetlennek?

Figyelt kérdés

Hogyan írnád le az üresség érzetét?

Milyen gyakori? Konstans vagy előtörő?

Mióta tart?

Hogyan élsz együtt vele? Mit tudsz tenni ellene?

Ez az emberi élet része vagy csak a gyengéké?


Kíváncsi vagyok, mit gondoltok.



2019. febr. 23. 17:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ok mindenkinél más szerintem.

Leírni sem igazán lehet. Érzelmek, érzések hiánya talán? Vagy a negatív érzések helyett vágyakozás a pozitívra, de olyan távolinak érződik, hogy elérhetetlennek tűnik?

Jó pár éve tart, együttélek vele, ez van.

Nem mondanám, hogy csak a gyengéké, de benneragadni gyengeség. Vagy félelem a továbblépéstől, az ismeretlentől.

2019. febr. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egyetértek veled, én is hasonlóan látom.
2019. febr. 23. 22:41
 3/7 anonim ***** válasza:

Leginkább nálam akkor jelentkezik, miután nagyon hiányzott valaki. Egy ideig hiányt érzek, majd felváltja az üresség. Levert vagyok, de nem érzek semmit. Mintha lebegnék az időben.

Lehet, kicsit furán hangzott...

2019. febr. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nehéz leírni. Bár az első válaszólónak elég jól sikerült. Egyet is értek vele.

Talán csak annyit fűznék hozzá, hogy ennél még az is jobb, ha valami fáj. Mert azt ki lehet adni magadból, ha más nem egy kiadós sírással.

De ha nem érzel semmit annál nincs borzalmasabb legalábbis én így látom. És veszélyesebb is. Nekem legalábbis gyakran ilyenkor jönnek elő azon gondolataim, hogy mégis mi értelme van ennek az egésznek?

De hát ez van, ahogy már írták előttem, ezzel csak együtt lehet élni és várni amíg emúlik.

2019. febr. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Nálam is előtört néha olyankor, amikor hiányzott valaki. Manapság folyton úgy érzem, hogy csak "vagyok és lebegek a nagy világban" megjátszva a boldogságot vagy éppen a szomorúságot.

És úgy tűnik, valóban együtt lehet vele élni, csak épp nem lehet ezt sokáig húzni, attól tartok.

Ez a kiírt kérdés talán jobban segít megérteni ezt az érzést.

Köszönöm még egyszer!

2019. febr. 24. 23:28
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, hogy itt most csak ilyen alkalmanként feltörő dolgokról van szó, nem egy állandósult állapotról? Mert az semmi
2019. febr. 25. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Engem traumák sorozata ért gyerekkoromban, és hogy túléljem, kifejlesztettem egy védekező mechanizmust, mellyel blokkolom az érzelmeimet. Évek óta üres vagyok, nem érzek semmit, teljesen érdektelen vagyok minden és mindenki iránt.
2019. márc. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!