Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Magány, egyedüllét

A kérdés

Miért érzi magát az ember üresnek, mindeközben tehetetlennek?

Hogyan írnád le az üresség érzetét?

Milyen gyakori? Konstans vagy előtörő?

Mióta tart?

Hogyan élsz együtt vele? Mit tudsz tenni ellene?

Ez az emberi élet része vagy csak a gyengéké?

Kíváncsi vagyok, mit gondoltok.

febr. 23. 17:54  Privát üzenet  

A válaszok

Az ok mindenkinél más szerintem.

Leírni sem igazán lehet. Érzelmek, érzések hiánya talán? Vagy a negatív érzések helyett vágyakozás a pozitívra, de olyan távolinak érződik, hogy elérhetetlennek tűnik?

Jó pár éve tart, együttélek vele, ez van.

Nem mondanám, hogy csak a gyengéké, de benneragadni gyengeség. Vagy félelem a továbblépéstől, az ismeretlentől.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont febr. 23. 22:17 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Egyetértek veled, én is hasonlóan látom.

# 2/7Időpont febr. 23. 22:41 Privát üzenet

Leginkább nálam akkor jelentkezik, miután nagyon hiányzott valaki. Egy ideig hiányt érzek, majd felváltja az üresség. Levert vagyok, de nem érzek semmit. Mintha lebegnék az időben.

Lehet, kicsit furán hangzott...

A válaszíró 48%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont febr. 24. 20:37 Privát üzenet

Nehéz leírni. Bár az első válaszólónak elég jól sikerült. Egyet is értek vele.

Talán csak annyit fűznék hozzá, hogy ennél még az is jobb, ha valami fáj. Mert azt ki lehet adni magadból, ha más nem egy kiadós sírással.

De ha nem érzel semmit annál nincs borzalmasabb legalábbis én így látom. És veszélyesebb is. Nekem legalábbis gyakran ilyenkor jönnek elő azon gondolataim, hogy mégis mi értelme van ennek az egésznek?

De hát ez van, ahogy már írták előttem, ezzel csak együtt lehet élni és várni amíg emúlik.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont febr. 24. 22:28 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Nálam is előtört néha olyankor, amikor hiányzott valaki. Manapság folyton úgy érzem, hogy csak "vagyok és lebegek a nagy világban" megjátszva a boldogságot vagy éppen a szomorúságot.

És úgy tűnik, valóban együtt lehet vele élni, csak épp nem lehet ezt sokáig húzni, attól tartok.

Ez a kiírt kérdés talán jobban segít megérteni ezt az érzést.

Köszönöm még egyszer!

# 5/7Időpont febr. 24. 23:28 Privát üzenet
Ja, hogy itt most csak ilyen alkalmanként feltörő dolgokról van szó, nem egy állandósult állapotról? Mert az semmi

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont febr. 25. 06:47 Privát üzenet
Engem traumák sorozata ért gyerekkoromban, és hogy túléljem, kifejlesztettem egy védekező mechanizmust, mellyel blokkolom az érzelmeimet. Évek óta üres vagyok, nem érzek semmit, teljesen érdektelen vagyok minden és mindenki iránt.

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont márc. 21. 18:58 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Én egy pszichopata ember vagyok legalábbis ezt állítják rólam, én ezzel a tudattal nem bírok már tovább élni, megoldás az öngyilkosság?
Az igaz, hogy sok magányos ember van? Mi ennek az oka?
Hogyan ismerhetnék meg új embereket neten keresztül?
Ha nincsenek haverjaim, barátaim, akkor valószínűleg rossz ember vagyok?
Miért van annyi hülye bunkó ember nemcsak az életben, de itt a neten is?
Gyerekesnek, tehetetlennek érzem magamat. Hogyan lehetnék kompetens felnőtt ember?

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések a Magány, egyedüllét rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!