Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért nem figyelnek rám, mit...

Miért nem figyelnek rám, mit tehetnék elsősorban magamért?

Figyelt kérdés
Nehezebben képzem a hangokat egy születési rendellenesség miatt, nyitott szájpadlással születtem egész konkrétan ergo a szájpadlásom nem épp szokványosan néz ki, és a felső hangokat nem tudom rendesen képezni, illetve a fogaim is előrefelé álltak, viszont mióta fogszabályzót kaptam és rendbe jöttek az r betűvel bajom van, nem tudom magabiztosan kimondani. illetve az orrom állandóan be van dugulva így szerintem orrhangom is van. Na de lényeg a lényeg, barátnőm, családom szerint érthetően beszélek semmi baj nincs velem, de én már nagyon rá stresszeltem erre az egészre, mert nem figyelnek rám, rengetegszer visszakérdeznek, és ilyenkor törni, zúzni tudnék mikor visszakérdeznek, mert egy világ dől össze bennem, hogy hiába a sok száz órányi tükör előtt olvasás, gyakorlás, minimális önbizalom, bármit mondok csak annyit érek el, hogy "mi??" "megismételnéd?" "tessék?" van hogy egyszer elismétlem, mert ugye megesik tényleg az hogy egyszerűen kihagytuk, de ha másodszorra is megkérnek akkor ott hagyom a francba az illetőt. Ti mit tennétek a helyemben? Otthoniak véleményére nem tudok adni, mert ki akarja a párját, családtagját megbántani, persze hogy azt mondják érthetően beszélek, hangomat felvenni nem fogom mert egyszerűen utálom magamat visszahallani, legszívesebben elsüllyednék a föld alá mikor viszont hallom magamat. Illetve annyira belém verték már az ideget, hogyha 5 szónál többet mondok egyszerre az biztos bukás. 19/f

2019. márc. 13. 21:28
 1/3 anonim ***** válasza:

ne kúrd fel magad. ne csinálj drámát ebből. ha nem értik kétszer ismételd meg megint. és meg se rezzenj.


amúgy ez a nyelv és beszéd ez egy óriási terület és akinek nincs ilyen problémája annak is egy csomó nehézséget jelent, hogy úgy tudjon megszólalni, hogy kifejezze magát. mert hangsúlyok nagyon sok információt tartalmaznak. érezni lehet belőle sok mindent.


és nálad is pl az gond lehet, hogy az elején már érezni ezt a feszültségedet.


szóval azt gyakorold, hogy ne feszülj be.


meg arra figyelj, hogy valahogy egy jó szituáció legyen ez neked is a másiknak is. hogy ha sza#rt se értetek egymásból akkor is jó legyen.


ezek a hangulatok a kommunikáció lényegei.

2019. márc. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod, próbálom én is megteremteni a pillanatot, de minél inkább rágörcsölök annál rosszabb, mikor váratlan új helyzetbe csöppenek akkor nincs ilyen gondom, mert nem ezen pörög az agyam, de amúgy katasztrófa. Különben néha az az érzésem, hogy rosszul érzem magamat a bőrömben, nem az vagyok aki lenni szeretnék. Egész életemben itthon ültem, mert nem engedtek sehova, nem engedtek szocializálódni, társas életem, barátaim nem voltak, iskolában tudtam csak beszélgetni, és mikor a bátyám 28 évesen meghalt, megfogadtam hogy nem fogok életem végéig unalmas életet élni. Szeretnék kilógni a társadalomból és magamnak élni nem mások elvárásai szerint szóval első lépésként a hajam színét alakítanám át erőteljes zöldre mit sem törődve mások véleményével. Nem nagy dolog de nekem sokat dobna az önbizalmamon bocsánat hogy ennyit pityogok és eltértem az eredeti témától. Mindenesetre egy doktort felfogok ezzel keresni, csak kuporgassam rá össze a pénzemet.
2019. márc. 13. 22:23
 3/3 anonim ***** válasza:

képzelj el egy helyzetet, hogy van két szereplő. az egyik próbál beszélni és folyton belegabalyodik és nem sikerül. a lényeg az, hogy itt még nem dőlt el, hogy ez egy jó szituáció vagy nem. ettől még ha ő úgy tudja csinálni, hogy van benne valami olyan érzület, ahol a másik átérzi, hogy mi van, akkor lehet egy szép helyzet. vagy akár vicces is. stb.


valahogy szerintem ne attól tedd függővé azt, hogy rendben van e ami történik, hogy sikeres e a szokásos értelemben az információ átadás.


valahogy próbáld tekerni az egészet, hogy ha összeomlik az is valami történet legyen.


olyan ez, mint ahogy egy ujj mozdulat vagy egy semleges szó kimondása is lehet drámai, szeretet teli, vicces stb. szóval ne ragadj le a társas szituációban annál, hogy csak az információt akarod átadni és a szavakat tisztán kimondani.


és semmiképp se haragudj a másikra, hogy nem érti. és még ennél is kevésbé haragudj előre, hogy nem fogja megérteni. mert ő ezt érezni fogja már előre. olyan lesz, mintha már a hangsúlyidban az rejtőzne majd, hogy hibáztatod, hogy nem ért.


meg arra készülj, hogy ez egy életre szóló projekt gyakorolni.


orvos jó ötlet, mert vele is gyakorolhatsz. de ne azt válaszd, aki itt magánban irogat, de nyilvánosban nem segít :D

2019. márc. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!