Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Érezted már úgy, hogy szeretné...

Érezted már úgy, hogy szeretnél kilépni a régi társadalomból és teljesen új, jobb körülmények között élni? Sikerült ehhez a célhoz közelebb kerülnöd?

Figyelt kérdés
2019. márc. 19. 15:52
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Kommentedre: aki keres, talál. Ismétlem:

"Neten is találsz ilyeneket, bár csak kis részük hirdeti magát, és többnyire bennfentes módon, meghívásos alapon terjed infó a neten. Érthető okokból. A politika nem szereti, ha kilépnek alóluk az emberek, pl Oroszországban kifejezetten gátolják a hippi életet."

2019. márc. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Annyi erővel míg ezt a szöveget bemásoltad, be is linkelhettél volna pár oldalt. Vagy csakúgy bedobtad, hogy neten is lehet találni? Nem értem miért nem lehet segíteni, ha tud az ember.
2019. márc. 24. 21:19
 13/24 anonim ***** válasza:

"Nem értem miért nem lehet segíteni, ha tud az ember."


De ha nem tud az ember segíteni ennél jobban...?

Ezt nehéz megérteni?


Legyél kedves szöveget helyesen értelmezni. Azon voltam, hogy segítsek neked. Idézem magam, kétszer is megírtam itt neked:


"A politika nem szereti, ha kilépnek alóluk az emberek"


Mit vársz tőlem? Kockázatot?

2019. márc. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Vree ***** válasza:
61%

"valahol egy elszigeteltebb, szép környezetben"-És azt a szép, elszigetelt telket miből veszed vagy bérled ki? :D

Magyarországon tilos a vadkempingezés. A legtöbb Közép és Nyugat EU országban tilos, de Romániában nincs törvény, míg az északiak sokszor kimondottan támogatják (a norvég Allemannsretten "minden ember joga" például kimondja, hogy bárki sátrazhat közterületen, ha rendet rak és nem marad egy helyben adott napon túl).

Persze mehetsz hajóra, vásárolhatsz telket a világ végén, de némi logisztikai készültség a költségekől, jogi státuszról, alapvető szükségletek megszervezéséről nem ártana, hogy ne menjen csődbe a kaland már az elején...:I


"önellátás alatt nem azt értem, hogy egyből elkezdünk ipari szinten gabonát, meg minden félét termelni.

Először kisebb létszámmal megpróbálnánk a természetben élni."

Mivan? xD

Akkor hogyan tervezed megoldani az önfeltartást?

Szeditek majd a szedret meg eszitek a szöcskét vagy...? xD

Kukázni persze meg lehet próbálni. A "freegan" mozgalom direkt a jóléti társadalom szemetén él.


"Saját szabályokat hoznánk"

Annak az országnak a törvényei vonatkoznak rátok továbbra is, aminek a területén tartózkodtok.

Persze beszállhatsz egy korallzátony, olajfúró-torony vagy Hold-telek vásárlásába, ilyeneket csinálnak, akik saját országra vágynak.

Saját államot csinálni lehetetlen, a nagy országok rögtön annexálnak még egy mesterséges szigetet is, mert már valahogy nem csípik az adóparadicsomokat...


Persze bármilyen közösség saját belső íratlan szabályok, közös megegyezések alapján működik, nem akarom sugallni, hogy ettől mást akarsz, de attól még ugyanúgy jogilag a társadalom része maradsz.


"Azt inkább majd a lelkes érdeklődőkkel egy másik fórumon beszéljük meg."

Terved, tapasztalatod nincs, de várod, hogy megrohanjanak az érdeklődők? xD

Előbb bizonyítani kéne, hogy értesz a túléléshez, mert holt tehernek senki nem fog magával cipelni.

El kéne menni egy túlélőtúrára, megtapasztalni az önállóságot.


Rengeteg szakma és hobbi van, ahol valóban elmehetsz a civilizációtól messzire: hegymászó, tengerbiológus, expedíciós növény-és állatgyűjtő, stb.

Ha valóban fügetlenségre vágysz, én ezeket ajánlanám.


Azt se tiltja senki, hogy fogd a spórolt pénzed és nyaralásként kimenj a vadonba lakni.

Így is, úgy is vakáció lesz, mert ha nincs semmi terved, hogy hogyan szerzel kaját, orvost, egyéb alap szükségleteket, akkor tehát ez az "elszakadás"addig fog tartani, amíg a spórolt pénzed, vásárolt cuccod ki nem fogy.


Még ötletek:

- állj be napszámosnak - "working holiday" címen nagyon sok farm keres mukaerőt szüret időszakban akár a világ másik feléről is. Segítenek intézni a papírokat, szállást, kapsz kaját, kicsit cserzett lesz a bőröd, egész nap húzol, de megerősödsz és világlátottabban, némi pénzmaggal a szebedben jöhetsz haza és akár azonnal megismételheted jövőre.

- Csatlakozz az amis közösséghez! Hivatalosan tilos lesz a modern techológia használata, úgy élhetsz, mint egy évszázaddal előbb.

- Véndorolj ki egy Csendes-óceáni szigetre! A bevándorlást mindenhol szabályozzák, tehát először az erre vonatkozó törvénykezésnek olvass utána, de sok kis szigetország hajlandó már azért is állampolgárságot adni, ha egy nagyobb pénzadománnyal támogatod a sziget fejlődését. Alacsony infrastruktúrával kell olyan helyen élned, ahova pár havonta jár hajó vagy repülő (ha orvosi segítség kell, akkor sincs mit tenni), valószínűleg van némi korrupció , elvárnak majd valami hasznos képzettséget (ács, orvos, stb.), és meg kell felelned a közösség hagyományainak, de lehet hogy pont ez kell neked.

2019. márc. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Nem egészen értem az előző hozzászólást, csak ismételni tudom itt magam, hogy léteznek a 60-as évek óta működő (és olykor nem működő) hippi kommunák, öko farmok és találkozók világszerte. Európa legtöbb országában szokott lenni, és USA szerte is.


És meg van oldva egy csomó probléma, még az alkalmi találkozókon is, bár utóbbin mindig akad nehézség, de sok száz, vagy ezer ember meg szokta oldani. :)


"Persze mehetsz hajóra, vásárolhatsz telket a világ végén, de némi logisztikai készültség a költségekől, jogi státuszról, alapvető szükségletek megszervezéséről nem ártana, hogy ne menjen csődbe a kaland már az elején...:I"


Ezeket meg szokták oldani, a hippik egy része a civil életéből szert tett bevételre, amiből földet vásárol(t), vagy szert fog tenni, vagy eleve örökölt egy birtokot, és hippik ezreivel megosztotta/megosztja akár. Tapasztalat.


Logisztikai gondok előfordulnak, de ezeket időközben meg szoktuk oldani. Rendőrök hetente szoktak kijönni hippi talikra, egyedül Oroszországról tudok esetet, ahol a rendőrök hippi ellenesek, USA egyes államaiban meg a füveseket szűrték (bár manapság egyre több USA államban legális a fű). Itt jegyzem meg: én magam se hippi nem vagyok, se nem próbáltam soha semmiféle kábszert, füvet se. De aki mégis, az ő döntése, felelőssége (ha meg kiskorú, akkor a szüleié).


Volt pl hogy rendőrök szóltak: néhány sátor átlógott term.védelmi területre. No problem, kaptunk határidőt átrakni a sátrakat. Igazuk volt, bár a szervezők részéről illett volna a találkozó kp-jában kiplakátolni a terület határát, szerintem.


Ausztriában csak az utóbbi években értesültem egy esetről, amikor is rendőri beavatkozás volt, de állítólag jogosan, mert eléggé szedet- vedettre , szervezetlenre sikerült az adott tali, és megint természetvédelmi területen kötött ki sok száz ember.


Volt olyan, hogy a hippi szervezők bevonták többséget (engem is) árokásásra, mert a rögtönzött konyha fekvését, gödreit, árkait nem megfelelően ásták ki előzőleg, és a szomszéd tanyáról jogos panasz érkezett, hogy átfolyt valami szennyvíz tőlünk (nem értek ehhez, ennyire emlékszem csak). Szóval mindet megoldottunk közösen, elkezdtünk új árkokat ásni. Tisztára úttörőtáborban éreztem magam. :)


Mini államokban nem szokás a hippi élet, de a nagyobbak közül Svájc se igazán szereti, de megtűri. Svájc rendkívül bürokratikus ország és a rendőrök amibe lehet, belekötnek általában is, hippi élettől függetlenül. Oroszo-t meg már említettem.


Szinte az összes többi országból Európában tudok ökofarmokról, hippi kommunák létezéséről (és időszakos hippi talikról). De 2015 óta, a migránsválság óta nem tudom, mi a helyzet, hogy mennyire hagyják békén a migránsok a hippiket, vagy csatlakozott-e egy részük és alkamazkodó-e.


Romákról tudok, az összes alkalmazkodó volt, akivel közülük találkoztam, másképp nem is lehet a hippikhez csatlakozni, akikről én tudok. Néha látni falusi kíváncsiskodó romákat (pl a naturizmus/nudizmus miatt), de nem sok vizet zavartak.


A migránsokról nem tudom, mi a helyzet azóta, szóval nincs rá garancia, hogy ugyanolyan békésen zajlik-e a hippi élet, mint 2015-ig. Nem tudom.


De a lényeg h kivitelezik évtizedek óta, én is részt vettem több ilyenen és működik.

2019. márc. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Én se értem azt a hozzászólást. Persze némi jóindulatot látok benne, csak sajnos beposhadt az illető. És látatlanul vádaskodik, meg kritizál.

Szerencsére nem csak ilyen embereke élnek, különben még mindig barlangban élnénk.

2019. márc. 28. 11:57
 17/24 A kérdező kommentje:
És még egy kis szövegértelmezési segítség a számára: nem ipari szinten nem egyenlő az egyáltalán nemmel.
2019. márc. 28. 11:59
 18/24 anonim ***** válasza:

Vree hozzászólása valóban szól hasznos infókról is, de nekem az jön le, hogy mintha kerülné a lényeget. Mint ha arról írt volna: hogyan, miképpen NEM lehet kivitelezni társadalomtól való távolodás megoldási módjait. Ehelyett írt mellékes megoldásokat, olyanokat, melyeknek már inkább van köze a társadalmi elvárásokhoz, hatóságokhoz stb., holott a kérdés pont, hogy nem erre irányult itt.


Az más kérdés, hogy a lehetséges hatósági intézkedéseket, és az adott ország törvényeit valóban figyelembe kell venni, de a kérdés a jelenlegi társadalmi rsz-ektől való TÁVOLODÁSról szólt, nem pedig az társadalomban ragadás alternatív módszereiről.

2019. márc. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Pontosan erről van szó. Nagyon jól leírtad.
2019. márc. 30. 18:46
 20/24 anonim ***** válasza:

Egy pár gondolatra

még reagálok Vree meglátásai közül,

mert visszaolvasva észrevettem még egysmást:


"Előbb bizonyítani kéne, hogy értesz a túléléshez"


Hippiközösségekbe kezdőket is várnak, pont az az egyik lényege, hogy mind több embert felkészítsenek a túlélésre, hiszen szeretetteli közösség kialakítására törekszenek (persze a korábbi, civilizációs ártalmak okán nem megy olyan könnyen, és sok türelem kell mindenkitől és megértés, h egyre szeretettelibb legyen, de a törekvés megvan!)


"hogyan szerzel kaját, orvost, egyéb alap szükségleteket"


Hippiközösségekben a kaját közösen főzzük, valamint több ilyen közösség kifejezetten vegetáriánus, a növényi nyersanyagokat még találkozókon is közös pénzgyűjtésből szoktuk megoldani, aki nyugaton él sokkal magasabb az életszínvonala, a jövedelme (mert hogy a hippik zöme -érthető módon- csak közeledik a hippi életmódhoz, "fél lábbal" még a társadalom része, hivatalos jövedelemmel rendelkezik stb), ők több pénzt szoktak a közösbe rakni.


Hippi kommunák meg önfenntartók, sokuk ökofarm/biofarm.


Ennyit a kajáról. Falusi/tanyasi élet.


Orvos: hippi találkozókra hetente szoktak kimenni a rendőrök, hiszen a politika, a hatalom mindent ellenőrzése alá von. Ha baj van, sokszor segítenek is, hívnak mentőt, volt, hogy bevontuk a rendőrüket eltűnt személy keresésébe. Tűzoltóság detto, igen, a társadalom szabályait is be kell tartani, pl a tűzgyújtási tilalmat, és h hol lehet tüzet gyújtani, hol nem.


Hippik talikon átlagban száz emberre szokott jutni egy természetgyógyász és/vagy orvos.


Hippi kommunákban meg kik hogyan szervezik meg, pl vagy egy falu közelében alakítanak ki biofarmot/ökofarmot, a faluban meg ott az orvos, és/vagy több temr.gyógyásszal, orvost vonnak be bartel módon vagy résztvevőként az adott kommunába.


Az egyetlen komolyabb probléma a fogorvos, sebész, kórház hiánya, de hát ez általában is nehezebben megoldható probléma a tanyasiak, meg a "világvégi" falvakban lakók számára.


A többi szükségletről, logisztikáról stb meg már a napokban írtam, azokat a kisebb gond megoldani, közösségi szellem és jóindulat kell, meg könnyű fizikai munkavégzés.

2019. márc. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!