Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Érezted már úgy, hogy szeretné...

Érezted már úgy, hogy szeretnél kilépni a régi társadalomból és teljesen új, jobb körülmények között élni? Sikerült ehhez a célhoz közelebb kerülnöd?

Figyelt kérdés
2019. márc. 19. 15:52
1 2 3
 21/24 Vree ***** válasza:

Isten ments, hogy én beszéljem le, ha talál lehetőséget :D azért van több válasz, hogy egymástól is hallhassunk újat. Én mondjuk Mo.xn nem tudtam ilyenről, de a neten keresve például vannak nyomai a “Szivárvány” közösségnek, azon el lehet indulni. Előző ha van ilyen tapasztalatod oszdd meg a kontaktokat légyszi :D


Nekem így leírva nem az alapvető szükségletek tűnnek a problémáknak

(itt igazából az van úgy látom, amit én is írtam: spórolt pénzből és boltból-amit aztán ki lehet egészíteni saját termelésű cuccal vagy alternatív pénzkeresettel, adománygyűjtéssel)

hanem az együttélés. A látszat ellenére egy ilyen közösségben nemhogy nem kell senkihez igazodni, hanem még inkább, az egyéni dilijeit szocializalt rendben mindenki félreteszi, itt valszeg inkább előjönnek. Nekem ez kisebb szabadságnak tűnik.

De ha valakinek jobban megy a közösségépítés, haverozás, és idegesíti, ha “idegenek” nem engedik hagyományos munkahelyeken, családokban stb. hogy ő szervezze meg a rendet, annak kellemes élmény lehet. Fogalmam sincs, én is valamennyire kérdezek, (de elég nyilvánvaló buktatók látszanak nekem, és ez nem a ‘begyepesedettség”, hanem valós ellentmondások).


Ami leginkább hiányozna az a “cél”. Ha hátizsakos világjáró túrára mész, ha beállsz halásznak, kutatónak, erdésznek stb. ott ugye van egy feladat, valami cél aminek hatása van a világra vagy magadra. Vagy maga a közösségépítés az élmény, ami kérdnek hiányzik?

2019. ápr. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 Vree ***** válasza:
Ja és: végre azt is megértük, hogy valakinek én vagyok a “maradi”, a “zseniket” barlangba húzó...Bizony repül az idő...:,D
2019. ápr. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Kedves Vree, én szerintem kezdelek érteni, nem tudom, milyen zsenikre utalsz, én nem vagyok zseni ezen a téren, csak van néhány tapasztalatom. És maradinak se tartalak, csak nekem úgy jött le először, hogy nem egészen a kérdésre írtál választ, hanem a társadalomban maradás alternatíváira.


Egyébként aki privit írt nekem (nem Vree), ne haragudjon meg, de a korábban említett okokból privátban sem adok ki vonatkozó infót. Bár nem nyitottam meg, nem olvastam el, de a privátlevélnek a címe erre a kérdésre utal. Itt reagálhatok, ha megint erre járok, de konkrét infót itt se adok ki.


"A látszat ellenére egy ilyen közösségben nemhogy nem kell senkihez igazodni, hanem még inkább, az egyéni dilijeit szocializalt rendben mindenki félreteszi, itt valszeg inkább előjönnek. Nekem ez kisebb szabadságnak tűnik."


Erre talán én is utaltam e kérdésnél, de ha még nem, akkor megerősítem. De hogy ez kisebb szabadságnak tűnik-e... attól függ, honnan nézzük. Az biztos, hogy én, ilyen közösségekben többektől éreztem a civilizáció nyűgjeit, bár közel se a többségtől. A kisebb részéből kijött ez, főleg magyar állampolgárokból egyébként!


Szintén csak elvétve lehet gyanítani beépített embereket, de ez ilyen közösségbe óhatatlanul beépít a mindenkori hatalom ügynököket. Sajnos a hangadók között is van pár gyanús elem, szóval óvatosan, főleg, ha sok száz, ezer ember él együtt / találkozik.


Megint csak ritkán tapasztaltam súlyos mentális problémával élőt, de ilyen személyek is akadnak, erre is kell számítani. Némelyik nagyon veszélyes, de hát megy a csapat után. Nekem majdnem "balesetem lett" egy ilyen személy miatt.


Sajnos talán a "pózerek" akadnak szép számmal, de nem mondanám, hogy elérte az eddig általam tapasztalat összejöveteleken a 25%-ot, szóval ez se olyan vészes.


De összességében tényleg nem egyszerű, kb mint a tanyasi, falusi élet, plusz el kell viselni egy kommunában száz, vagy pár száz embert, ugyanazokat mindig, mint egy faluban, főleg olyanokat, akiknek elege van (a nagybani társadalomból), pedig nem kellene, hogy összeférhetetlenséget okozzon ez, bár kétségtelenül nem könnyű ilyen esetben az egymáshoz alkalmazkodás.

2019. ápr. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Kérdező, egy tipp, ami elég publikus:

[link]

[link]

Ozora mellett (Dunántúl).

2019. ápr. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!