Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az emberek miért a magányos...

Az emberek miért a magányos embert hibáztatják azért amiért magányos?

Figyelt kérdés
Szerintem nem minden esetben a magányos ember tehet róla hogy egyedül van.Kerülhet valaki önhibáján kívül is nehéz helyzetbe.Ez olyan,mint amikor valaki keveset keres és a keveset kereső embert hibáztatják hogy nincs pénze,nem a főnökét aki kihasználja.Ha valaki egyedül van az ő hibája,ha keveset keres az ő hibája,mintha Magyarország a lehetőségek országa lenne ahol hülye az aki nem keres jól,vagy hülye az aki nem tud becsajozni.Szerintem akik a szegény embert hibáztatják, mert szegény,azok álomvilágban élnek.
2019. márc. 27. 23:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%

Azért van ez, mert a többség dönt. Ha mindenki hülye, csak te vagy normális, akkor sajnos rossz hírem van.


Ha pedig valaki pedig azért keres keveset, mert kihasználja a főnöke, akkor is ő a hülye, amiért nem vált munkahelyet. Ha meg azért keres keveset, mert olyan szakmája van, akkor is csak akarat kérdése, hogy profilt váltson. Nem tud? Sajnálom, ez az evolúció alaptörvénye.

2019. márc. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne?

Ez a legkönnyebb.

2019. márc. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Első válaszoló és azzal hogy otthagyom a munkahelyet ahol kihasználnak meg van oldva a probléma?Elárulom neked nincs megoldva.
2019. márc. 27. 23:40
 4/11 anonim ***** válasza:
47%

Van igazság a gondolatmenetedben, Kérdező.

Ma Mo.-n sajnos ez van, kb. 2004-2006 óta ez a hozzáállás, ha valaki nagyon gyengén szerepel az élet bármely területén. Sokan valahogy nem fogják fel a realitást, az elvárást, és a vágyat, ugyanakkor azt sem értékelik, amijük épp van (lehet ez egy párkapcsolat, vagy egy ház-autó, stb.). Tehát Mo.-n sokan a jelen(t) eredményüket sem értékelik, így ezért szállnak inkább bele a másikba.

2019. márc. 28. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én is tapasztalom, de nem csak a magányos dolog témában. Keveset keresel, nincs párkapcsolatod, nincsenek haverjaid, egyből hülye vagy, mert ha nem az lennél, akkor kitartással ugye mindent megtudnál oldani. Ugyanakkor azt vettem észre, hogy ez inkább csak az interneten jellemző. Itt egy az egybe lenéznek, elmondanak mindennek, amilyen lekezelően csak lehet. Való életben én ezzel még soha nem találkoztam. Sőt, nem is nagyon tudok olyanról, aki az élet valamilyen területén ne lenne sikertelen. Magyarországok a bérek nagyon sok szakmában alacsonyak, és egyre többen mennek ki külföldre. Ez valahogy nem azt igazolja, hogy ebben az országban mindenki olyan rohadt okos lenne és jó élete van.
2019. márc. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Eleve az emberi kapcsolatok (üzleti, munkahelyi, baráti, vagy párkapcsolat) létrejöttje (legalább) két emberen múlik. Ha például az egyik fél elzárkózik a másik elől, akkor abból semmi sem lesz. Pontosabban nagy valószínűséggel semmi, ugyanis számít ennek az oka is. Ha meg már van valamilyen kapcsolat két ember között, akkor annak a milyensége a kettejük kommunikációján és hozzáállásán múlik. Szóval félig-meddig helytálló, mivel neked is szereped van abban miként viszonyulnak hozzád és te miként viszonyulsz másokhoz.
2019. márc. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%
általában nem mindig a magányos ember a hibás,hanem a legtöbb ember. Miért hagyják egyedül? Miért nem barátkoznak vele? Ő tehet azért mert senki se keresi a társaságát? Mekkora hülyesség. Az emberek hibásak. Nem a magányos ember.
2019. márc. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ok nélkül nem szakadnak meg barátságok, vagy azok alapból nem voltak barátságok.


A munkához ez nem hasonlítható, egy barátságban ugyanazt nyújtja mindkét fél.

2019. márc. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 acelsziv ***** válasza:
Tudod kérdező ha csak ülsz és nyafogsz a világot hibáztatva és várod a csodát, akkor nagyon sokáig kell még üldögélned.
2019. márc. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Acélsziv én nem tudom megváltani a világot.Nem tudom megváltoztatni az embereket sem.Nem lesznek olyanok az emberek amilyenek én szeretném ha lennének.Magamon tudok változtatni,de az kevés lesz.Egy fecske nem csinál nyarat.
2019. márc. 28. 16:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!