Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az itteni totál magányos/egyed...

Az itteni totál magányos/egyedülálló emberek miből élnek/mit dolgoznak?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert sokan szokták írni, hogy elütik az idejüket mindenféle hobbival (videojáték, kirándulás, macskázás) szóval van aki jól megvan maga, valaki pedig szívesen változtatna ha tudna, de manapság szinte az összes álláshirdetés azt hangoztatja, hogy "légy csapatjátékos/dinamikus csapat tagja/jó kommunikációs képesség". Fel sem veszik az ember szinte sehova, ha nem kommunikál tökéletesen és nem tud együttműködni csapatban valamint nem jópofizik a céges imidzsnek eleget téve. Az ilyen emberek mégis miből keresik a pénzüket, ha ennyire magukba vannak fordulva és nincs legalább pár olyan ember akivel stabilan tartja a kapcsolatot. Én végzős egyetemista vagyok, tök egyedül telnek a napjaim és egész nap itthon döglök, mert már alig van egy-két tárgyam, de magamon veszem észre, hogy most tuti nem vennének fel egy munkahelyre, mert az állandó itthonlét miatt kezdek bekattanni és mivel az utóbbi pár hónapban egy csoporttársammal se beszéltem már a szimpla kommunikáció is nehéz lenne nemhogy egy állásinterjú. Ti hogy és hol tudtok mégis magányosan teljesíteni a munkahelyeteken?

2019. márc. 31. 00:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ez adottság, én évezredeket is lehetnék egyedül, akkor is nyílt, közvetlen és kommunikatív lennék akkor, amikor emberekkel lenne kedvem találkozni. Nekem ehhez nem kell edzésben lenni.:) Semmit sem kopik ez a képesség, bármennyit vagy egyedül.
2019. márc. 31. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én dolgozom. Talán ha nem melóznék, nem is lennék magányos.

30F

2019. márc. 31. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
A betanított, fizikai munkák inkább az introvertáltaknak kedveznek. Mivel jobb, ha a kéz jár, mint a száj.
2019. márc. 31. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Erősen introvertált vagyok, mondhatni utálom az embereket, mégis olyan munkám van, ahol folyamatosan kapcsolatot kell létesítenem velük. Talán nem én vagyok a legszórakoztatóbb és kommunikatív ember, de a feladatomat el tudom látni. Igazából külön kell választani a dolgokat. A munka az munka, valamiből meg kell élni...
2019. márc. 31. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%

A közszférában adminolok, szerencsére keveset kell pofázni, van, amikor ügyfelezni kell, de az még belefér. A munkatársakkal nem igazán beszélek, nincs nagyon közös témáink.

Nem minden esetben függ össze a magányosság a munkahelyi megléttel.

2019. márc. 31. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%

Én nekem nincsenek barátaim.De attól még dolgozom.

Sofőr vagyok, és azért kell beszélni, de szerintem az ilyeneknek mint amilyen én is vagyok nem az a baj hogy nem tudják megérteni magukat, vagy nem tudnak csapatban dolgozni, hanem az hogy nem tudnak kapcsolatot kialakítani.


21 éves vagyok.

2019. márc. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mozdonyvezető pl elég magányos szakma. Metróvezető is, ők ráadásul sötétben is vannak egész nap.
2019. márc. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
22%

Semmit, anyu eltartja őket...

Mint engem...

2019. márc. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A munkám a hivatásom, és folyton emberekkel kell kommunikálni, és mivel elég jól értek hozzá, hiteles és kompetens vagyok az adott területen, kb szófosásom van. Viszont az a baj, hogy lassan csak ebben vagyok tényleg jó. Az ilyen spanolós, csajozós ismerkedésekben meg kész katasztrófa vagyok, és nem is érzem jól magam ilyen szituációkban. Szóval attól, hogy valaki magányos, és nem tud normálisan ismerkedni, nem jelenti azt, hogy a munkában is lúzer. Rájöttem, hogy nem az emberekbe fektetem az energiám, hanem inkább arra, hogy jó legyek egy adott szakterületen, és oda van is önbizalmam. Az emberekben sokszor csalódtam már...
2019. márc. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
26%
Az extrovertáltak közt sokkal több a munkanélküli.
2019. márc. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!