Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy lehet hogy ilyen sok...

Hogy lehet hogy ilyen sok magányos ember van, amikor a Fidesz már 9. éve kormányoz?

Figyelt kérdés
Növekednek a bérek,új munkahelyek jönnek létre,többet vásárolnak az emberek,dübörög a gazdaság,elég sokat lehet ezt hallani.De ha az emberek egyre jobban élnek,az azt kéne hogy jelentse hogy jobban is érzik magukat a bőrükben,van kisugárzásuk,ami vonzza az ellenkező neműeket.Ráadásul vehetnek márkás ruhákat amiben jól nézhetnek ki.Én mégse azt tapasztalom hogy az emberek jól éreznék magukat,inkább szomorúnak tűnnek morcosnak.Csak én látok itt ellentmondást vagy más is?
2019. ápr. 6. 23:49
 1/10 A kérdező kommentje:
Történt egy kormányváltás 2010-ben de az emberek nem változtak.Legalábbis az emberekben én nem látok változást.Ha tíz éve kiléptem az utcára,egykedvű komor embereket láttam.Ha most kilépek az utcára ugyanezt látom.
2019. ápr. 7. 00:02
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Akkor ebből levonható a tanulság: Az emberek társas kapcsolatai nagyon nem a pénzen múlnak kizárólag.


Skandináv országokban is jellemző a depresszió, pedig ott nincs általános szegénység. Kifejezetten rájuk használják a jóléti állam megnevezést.


Kiegészítés: A jólét csökkenti az igényét hogy társas kapcsolatokba bocsátkozz. Nincs ráutaltságod más emberekre, és nekik sincs ugyanígy másokra. A társadalomban mindenki "boldogul" egymaga, csak épp baromira egyedül marad.

Nem a nyomor mellett akarok érvelni, de a valamilyen fokú szűkösség erősíthet egy közösséget, mert a tagjai egymásra vannak szorulva.


És ami még fontos, a modern világ karrierizmusa.

Semmilyen társadalomnak nem tesz jót, teljesen függetlenül a politikai vezetéstől, ha a benne élőknek 110%-osan kell pörögniük vagy a meló helyen, vagy az iskolarendszerben. Egyszerűen nincs idő, és nincs energia, ami szociális életre forditódna.

2019. ápr. 7. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Azok a számok és statisztikák amiknek a több mint fele amúgy kamu nem fogja feldobni az embereket ahogy írtad. Az, hogy a kormány gyárakba tömöríti a fiatalokat, vagy elüldözi az országból őket ( mint engem) az nem segít a közérzeten. Mi vagyunk az unió Kínája, milyen jó kisugárzást akarsz? A túlórázó lestresszelt emberektől? Túlórázó zombiktol ? Az a fiatal aki nem örökölt, az vagy az albérletet nyögi, vagy anyu-apu lakásában nyomorog egy fedél alatt velük.egyiksem segíti a fiatalokat egymásra találni, de a már meglevő pároknak se segít az ilyen körülmény. Lehet, hogy picivel többet keresnek az emberek, meg most éppen nem a pangó időszak ül a magyar gazdasagon, de ez nem hoz össze embereket. A fiatal nők nagy többsége nem fog 4 gyereket szülni mert van a csok.


Persze ez nem a Fideszen múlik, mielőtt letamadnak vele. ha holnap kormányváltás lenne sem változna a helyzet túl sokat.

2019. ápr. 7. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha már politika, Fidesz, gazdaság, a magyar emberek szociális meg anyagi élete...

Enyhén szólva elég rosszul látod a politikai, gazdasági helyzetet. Vagy pedig elhitted ezt. Növekednek a bérek? Munkahelyek jönnek létre? Ezt a média hirdeti...(népbutítás) a médiát is a Fidesz kontrollálja.


Ha olyan jó lenne a gazdasági helyzet, a bérek, munkahelyek, akkor lenne pénzem és most nem itthon döglenék szombat éjszaka, hanem valami színvonalas buliba lennék, 3 brutál jó nővel a nyakamba.

Meg nem csak én, hanem még több ezren rajtam kívül.

2019. ápr. 7. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
1, Minél több pínze van valakinek, annál többet fog kőteni mindenféle baromságra, de közben a kapcsolatai 0-ák lesznek; 2, Nekünk alapból semmi sem jó, így ha maga Wonderhun-ban élnénk, akkor is találnánk nyafogni valót.
2019. ápr. 7. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hat igen. Akkor Indiában csak es kizarolag keservesen siro embereket latni, ja nem!


Gondolkozz mar neha egy kicsit...

2019. ápr. 7. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát japánban a megfelelési kényszer miatt követnek el öngyilkosságot. Itt is azért olyan magas az öngyilkosságok száma,mert elmagányosodás van,nem tudnak megfelelni a társadalmi elvárásoknak.
2019. ápr. 7. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%

1. Köze nincs a kettő dolognak egymáshoz.

2. Mindkét állításod légből kapott, tehát két olyan dolgot vetsz össze, amire anekdotikus érvelésnél többet nem tudsz.

2019. ápr. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor valaki csak egy egyik oldal propaganda csatornáin keresztül tájékozódik a világról...
2019. ápr. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#4

Teljesen igazad van

2019. ápr. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!