Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » El lehet lenni évekig magányosan?

El lehet lenni évekig magányosan?

Figyelt kérdés
Súlyosabb betegségem van, a házból elmenni csak segítséggel tudok. Eleinte sokkosan éltem meg a dolgot, szinte megőrültem, úgy vágytam a normális életre. Mára már elfogadtam a sorsomat, már nem érdekel mi van odakinnt, nem vágyom rá. Segélyt kapok, szüleim is segítenek és mivel jól tudok angolul, az interneten keresztül vállalok profi fordítást pénzért. Így külön életem tud lenni, itthon el tudom látni magamat, minden nekem van kialakítva. Már hónapok óta nem voltam odakinnt az utcán vagy bárhol. Családtagokon kívül élőben nem beszéltem senkivel. Annyira már nem is hiányzik, megszoktam, csak tegnap gondoltam bele: lehet hogy úgy élem le az életemet hogy nem beszélek többet élőben senkivel aki idegen? Mert megtehetném simán, elmenne az a pár év, hogy észre se veszem.
2019. ápr. 10. 09:53
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Rajtad múlik. Élhetsz örökké egyedul, vagy megprobalhatsz kapcsolatokat teremteni.
2019. ápr. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az is a baj, hogy nekem nincsenek témáim, mert nem történik velem semmi. Nem tudok sztorikat mesélni, max kórháziakat, de attól viszolyognak az emberek. Időjárásról tudok beszélgetni, de az meg nem túl izgalmas.
2019. ápr. 10. 10:02
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
El lehet lenni évekig így, de nem érdemes. Ha megpróbálsz kapcsolatokat kialakítani és kifogsz egy megértő embert, előbb-utóbb meglátogat majd téged és így beszélhetsz élőben is velük. Kevés ilyen van, de van.
2019. ápr. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Nincsenek témáid ? Miért, semmi olyan nincs a világon, ami téged erdekelne? Könyvek, filmek, etelek, hobbi, politika, stb?
2019. ápr. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

A neted tudod használni, ott tájékozódhatsz rengeteg mindenröl, és akkor lesz témád!

Az, hogy nem tudsz kimozdulni, nem mentség arra, ha nem müvelödsz, nem tájékozódsz, hanem elsüllyedsz az önsajnálatban!

2019. ápr. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%

El lehet lenni magányosan de tényleg nem éri meg, hacsak nem érzed így jól magad sok-sok évig.

Menj, járj el helyekre, figyeld, mások miről beszélgetnek. Érdeklődj, keresgélj utánna téged érdeklő dolgoknak. Menj akár könyvtárba, utánaolvasni valaminek, ami foglalkoztat, bár neten is fentvan sokminden, de ha valamiben bővíteni szeretnéd tudásod ami megfog, könyvtár a legjobb szakirodalom szempontjából.

2019. ápr. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Régebben volt akikkel beszélgettem élőben azokról a témákról amik érdekelnek és amiket az internetről tudok, de mindig az volt a vége, hogy “neked ne legyen véleményed, mert csak itt vagy a 4 fal között és nem is ismered a világot, csak amit az interneten írnak, az meg nem ugyanaz”. Mondták ezt egy focimeccsre, politikára, filmekre, stb. Bármikor ha volt véleményem, ide jutottunk.
2019. ápr. 10. 10:47
 8/9 anonim ***** válasza:
73%
Lehet lenni így, de előbb utóbb sok ember. Bekattan, alkoholista lesz, vagy drog függő.
2019. ápr. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nos mostanság én is sokat vagyok otthon. Munkahely váltás, közeg változás. És elég idegen nekem az ottani embermassza.

Tehát munka aztán itthon(nyilván nem annyira szar) de én borba folytom bánatom...tehát igen, ahogy korábban is írták nem szokott jó vége lenni.

Csinálj valami tartalmat netre, youtubra, streamelj, blogolj....

2019. ápr. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!