Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit csináljak ha nem érdekel...

Mit csináljak ha nem érdekel az egész élet és semmi motivációm/hobbim nincs?

Figyelt kérdés
26 vagyok, 6 évet végigszenvedtem az egyetemen, de lehet sose lesz diplomám, mert a szakdolgozat írásnak a gondolatától is rosszul vagyok. Már egy éve folyamatosan rajta ülök, de még csak 7 oldalt tudtam írni egy angol nyelvű könyvből fordítgatva szöveget. Közben anyám is krónikus beteg lett ezért apám tart el minket. Emberekkel nem tudok kommunikálni, jelentéktelen a külsőm, senki nem vesz komolyan, és olyan gyenge képességeim vannak, hogy jelenleg gyakornoknak se vennének fel a szakmámban. Állandóan öngyilkos gondolataim vannak, de természetesen nem merem meglépni. Egy átlagos napom abból áll, hogy 10-11 körül felkelek elhúzom a reggelivel a napomat 13-ig délután böngészgetek azon a 4-5 portálon, amit szoktam olvasni, eltelik a nap és se a szakdogámmal nem foglalkoztam, se nem tanultam nyelvet, se nem csináltam semmi értelmeset. A legrosszabb, hogy már bűntudatom sincs és semmire nem tudom rászánni magamat, így egy hobbi se érdekel. A szexuális libidóm természetesen egy nagy nulla és már a legcsinosabb csajok se vonzzák a figyelmemet. A legrosszabb, hogy tervem sincs a jövőre, nem tudom mit kellene tennem. A legjobb az lenne, ha egy alibi kertészkedős, pakolgatós munkát végeznék 40-50 éves koromig, ameddig élek. Se felelősség, se tanulási kényszer csak rutinszerű napi menet. Nem érdekel engem már semmi csak legyen kajám, munkám, meg tudjak hol élni.

2019. ápr. 21. 23:27
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem tudod kigazdálkodni a semmiből. azért kell elmenni dolgozni. És azért mondtam, hogy legalább egy részmunkaidős diákállást keress, épp csak annyit, amennyiből kijön a pszichológus. Akihez nemcsak egyszer kell elmenni, az nyilván nem ér semmit, nem varázsütésre működik.

Azért írtál ide, mert segítséget kérsz, mert rosszul érzed magad. Megadtuk a tanácsot, hogy mit tegyél: menjél pszichológushoz, aki a terápia során felépíti a sosemvolt önbizalmadat, hogy utána tanulás-és munkaképes legyél, vagyis élni tudjál. Ha nulla energiát fektetsz ebbe bele, abból semmi nem jön ki, de akkor minek kérdezted? Csoda nincs. A gyakoris levelezőtársak nem tudnak elvinni szakemberhez. Neked magadnak kell ezt az első lépést megtenned, hogy keresel egy minimálállást és egy pszichológust. Ha ez megvan, onnantól már sínen vagy, és várhatod a nap kisütését a fejed felett, csak hagyni kell, hogy a pszichológus hasson rád. Felnőtt férfi vagy, legyél is az.

2019. ápr. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!