Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Csőd az egész életem? Mivé...

Csőd az egész életem? Mivé lettem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hol is kezdhetném... 19 éves vagyok. Lassan 5 éve dolgozom. Szüleim elváltak. Faterom alkoholista.


Az egész 2012.-ben kezdődött, amikor megismerkedtem a egy lánnyal. Beszélgettünk körülbelül 2 hónapon át. Nagyon jól elvoltunk. Egyszer szólt, hogy küldjek már egy képet. Azt is hozzátette, hogy: "Remélem nem egy dagadt állat vagy." (nevetve) Nem tudtam mire vélni ezt. Viccelni akart? Komolyan gondolta? Hát jó. Csináltam egy más FACEBOOK profilt, ahová egy más személy fényképét töltöttem fel. (Igen, van egy kis túlsúlyom, talán túl sok is.) Elküldtem azt a bizonyos profilt a lánynak. Egyből: "Húú de jól nézel ki!". Ez adott egy kis önbizalmat az amúgy is szar életemben. Tehát ez az egész a mai nap megy. Meg van még a profil és rengeteg ismerősöm van. Sőt.. Rengeteg jó barátot szereztem. Elegem van már a sok hazugságól. Sokszor ott tartottam, hogy kitörlöm a profilt. De nem jutottam el odáig. Rettegek attól, hogy ha elmondom, hogy valójában ki is vagyok (hogy nézek ki), mindenki elfordul tőlem és megutál. Mit tudnék tenni?


Az egész a kinézetem miatt van. Magabiztos vagyok, de legbelül tudom, hogy nincs semmi esélyem. Sajnos pénz hiánya miatt, el kellet kezdenem dolgozni. Így kimaradt a suli is, ami miatt szintén nagyon rosszul érzem magam. Lehetett volna belőlem valaki, de senkivé lettem.... :(


Sokszor töprengtem az öngyilkosságon. De rájöttem, hogy ez semmire nem megoldás. Így hanyagoltam az egész témát.


Mit kéne tennem? Nem akarom elveszteni azokat a barátokat akikkel szinte úgy ismerjük egymást mint a testvérek.


Jöhet hideg meleg. A válaszokat előre is köszönöm!



2017. márc. 22. 08:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

Amíg a facebook-on (5 évig!!!) azt a hamis profilt építgetted, eljárhattál volna edzeni is és lefogyhattál volna, ha valóban ekkora gondot okoz a külsőd. Amellett valódi barátokra is szert tehettél volna, akikkel a kapcsolatot nem hazugságra alapozod.

Még most sem késő, hogy ezt meglépd, ilyen fiatalon még nagyon könnyű a túlsúlytól megszabadulni, de minél tovább vársz annál nehezebb lesz.

Az sajnálatos dolog, hogy munkába kellett állnod, de emiatt a tanulásról nem kell feltétlen lemondanod. nem te lennél az első a világon, aki munka mellett teszi le az érettségit, szerez szakmát, diplomát.


Ha fontosak neked azok az emberek, akiket a hamis profiloddal megismertél, mutasd meg nekik magad. Ha valóban testvéri szintű a barátság köztetek, megérdemlik, hogy őszinte légy velük. Biztos lesz, akinek csalódást okozol (nem feltétlen a külsőddel, hanem azzal hogy évekig hazudtál), de aki igazi barátod az meg fog érteni és megbocsát. Akinek valóban csak az számít, hogy hogy nézel ki, az mehet a levesbe, hidd el, nem kár értük. Barátot nem külső alapján választ az ember.

2017. márc. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 eta8007 válasza:
90%
Valóban nem helyes, hogy másnak adod ki magad, inkàbb a saját életedet kellene úgy alakítanod, hogy minél többet tudj kihozni belőle. Tanulni sosem késő és az újrakezdés is az élet része. Te még fiatal vagy nagyon tehát rengeteg minden várhat még rád. Egyik ismerősöm 30 elmúlt mikor az egyetemre újra beiratkozott, lediplomázott és most angol tanár pedig előtte még elképzelni sem tudta mihez kezdjen. A lehetőség mindenkinek adott, sok sikert!
2017. márc. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

1. Ha nem találkoztál velük akkor hogy lehetnek a barátaid? Attól hogy facen beszéltek, már a barátaid?

2. Magadnak köszönheted ezt. Miért nem vállaltad fel hogy ki és higy nézel ki. Ha a lány kinevetett volna vagy beszólt volna az az ő baja. Túl kellett volna lépni rajta.

3. Azt írod magabiztos vagy. Hát egyáltalán nem vagy az.

4. Szerintem valld be nekik hogy mi az igazság és hogy miért csináltad ezt a kamu profilt. Lehet lesz olyan aki megért.

5. 19 éves vagy!! Szedd össze magad! Ne gondolj hülyeségekre (öngyilkosság), nem lesz attól jobb.

6. Kezdj valamit az életeddel hogy pl n ejuss olyan sorsra mint az apád. Dolgozz, tanulj, sportolj.


Gondolkozz el tényleg hogy neked ez megéri-e?!

Hány kövér, túlsúlyos ember van? Mégis sokan boldogok.

De tudnál érte tenni.

2017. márc. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Miért nem vállaltad fel ki vagy és hogy nézel ki.

Bocs elírtam

2017. márc. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
kamu.
2017. márc. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
32%
Csak egy megoldást látok. Pontosan olyanná kell operáltatnod magad, mint aki a képen van.
2017. márc. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én tudom, hogy nehéz egyedül, de akkor én támogatnálak:


Amit felépítettél, az csak egy színjáték, nem valódi barátokkal, és nem valódi életed.

Ha te nem kezded el rendbe tenni, más sem fogja.


A sulit befejezheted, ingyenesen ráadásul, munka mellett, estin is. Nekem is van ismerősöm aki tojt rá és most 25 körül csinálja, munka mellett még mindig.



Járj el sportolni is mondjuk.


Ezekért a dolgokért tenni kell, de ha valóban annyira zavarna és fájna, akkor tennél is értük.

2017. márc. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:

Szia. 19 éves vagy. Sokféle tapasztalattal. Még csak most kezdődik a buli hidd el!


Tanulás: vannak ilyen szar kis 1-2 éves tanfolyamok. Végezz el egyet, ad szakmát.


A facebook profilod: nekem is van olyan. Tényleg kis önbizalmat ad. :) Tartsd meg amíg szükséged van rá.


Csomó olyan dolog van, amiben csúnyán/dagin is lehetsz sikeres. Ilyen például a sport is.

2017. márc. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszokat.

Viszont, én egy nyitott embernek tartom magam. Szeretek màsok felé nyitni de a legtöbször ferde szemmel néznek ràm. Nen tudom, hogy miért...

2017. márc. 24. 09:09
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszokat.

Viszont, én egy nyitott embernek tartom magam. Szeretek màsok felé nyitni de a legtöbször ferde szemmel néznek ràm. Nem tudom, hogy miért...

2017. márc. 24. 09:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!