Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mért jön elő ez az érzés...

Mért jön elő ez az érzés egyre gyakrabban?

Figyelt kérdés

Egy nagyon különös érzés követ, mintha az árnyékom lenne. Nem nevezném depresszió felhőnek, inkább a -felhő ami elbújt a nap mögé, és az árnyék megmaradt-

Nem vagyok egy magányos, társaság kerülő ember, vannak barátaim.

Mivel úgy döntöttem, hogy ismét tanulni szeretnék, így még több embert ismertem meg :)


De valahogy úgyérzem, hogy egyedül vagyok, céltalan, a rengeteg ismerős közül egy barátom nincs.

Néha olyannyira magamba zuhanok, hogy a gondolataim valami szörnyű és borzasztó irányba fordulnak... Néha, úgy gondolom, hogy súlyos betegségem van pl:rák, vagy volta olyan, hogy azt álmodtam, hogy agyvérzésben haltam meg álmomban— borzasztó volt.


Csak ismétlem, hogy nem vagyok egy depresszív ember(vagyis most kezdek kételkedni), nincsenek öngyilkos gondolataim(csak egyszer volt), szeretek társaságban lenni, erdőben sétálni, túrázni, sportolni, kifejezetten érdekelnek a misztikus-varázslatos-boszorkányos dolgok :) de most egy érdekes könyvet sem találtam e témában :(


Nem tudom, néha csak úgy elfutnék az otthoni gondol elől messze, hogy senki se jöjjön utánam. Szabadságra vágyom, olyan szorító érzés fog el. Néha csak fekszem, mintha halálos beteg lennék, van, hogy a könyvek sem kötnek le.


A rengeteg ember társaságban úgyérzem, hogy egyre inkább egyedül vagyok, és eltűnök a tömegben.

Olyan az életem, hogy konkrétan nincs is életem, csak vagyok-élek- szenvedek.

Nincs és nem tudok értelmet adni az életemnek, néha már olyan gondolatok cikáznak, hogy inkább eladnám a lelkem/magam valakinek :(


Sajnálom, hogy ennyire lehangoló, de csak itt tudom őszintén kiírni magamból ami legbelül megőrít. Kérlek ne ítéljetek el, csak már annyira ehh az az egész :(



2019. máj. 8. 15:56
 1/6 HeroLCS válasza:
Nekem is meg barátaimnak, ismerőseimnek is voltak álmai hogy mi lenne ha meghalnának, vagy szimplán álmukban meghaltak. Amúgy hány éves vagy?
2019. máj. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy annyira lényeges az, hogy hány éves vagyok...
2019. máj. 8. 16:39
 3/6 anonim ***** válasza:
Az embert rengeteg olyan hatás éri ami nem tudatosodik benne igazán, csak elraktározódik, aztán az agy elkezdi feldolgozni ezeket. Az érzelmi fejlődés része, hogy már nem csak a téged érintő eseményekért érzel felelősséget, hanem a szűkebb-tágabb környezetedért, a jövőért, és sajátodként éled meg ha ezekkel kapcsolatban negatívumokat tapasztalsz meg. Akkor is, ha ez még most nem tudatos és észre sem veszed.
2019. máj. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Teljes képtelenség, hogy egy felhő a nap mögé menjen... Meg ezeknek nincs is árnyéka.

De értem amit mondasz és nem tudok segíteni csak szúrta a szememet ez a paradox :/

2019. máj. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Tudom, és direkt írtam így, hisz ez az érzés nagyon zavaros. A nap adja a fényt, a nap mögött a felhő, ami számomra a depresszió-mi elő búj néha- az árnyekom pedig a naptól, amit a felhővel hasonlítok össze. Az árnyék követ, vagyis ez a zavaros érzés.

Tudom, kicsit túlbonyolított ez az egész :)

2019. máj. 8. 22:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyébként bizonyos mértékben valóban számít, hogy most ezt egy tinédzser írja, egy huszonéves vagy egy negyvenes-ötvenes éveiben járó. Nem tudom, mennyire foglalkoztál már az életedben önismerettel. Még aki azt hiszi, hogy a legtökéletesebb családban nőtt fel, még az is hordoz magában olyan dolgokat, amik a háttérből korlátozhatják vagy ilyen tünetek formájában megjelennek, amiket írsz. Egyszerűen mindenki más személyiség és ugyanazok a dolgok másképp hatnak rá, úgyhogy hiába vannak valakinek például tökéletes szülei, ugyanúgy lehet tökéletlen az élete. Az ilyen háttérből alattomosan elősettenkedő hatásokat pedig jellemzően fiatalon a családunkból gyűjtjük össze. Ha nem foglalkozunk önismerettel (érzéseink eredetével), akkor az ilyen hatások egyre erősebben kötnek, blokkolnak és egyre intenzívebben jelennek meg egyre több területen az életünkben. Az önismeretet érdemes egy profi terápia keretein belül gyakorolni, mert önmagunkat a saját hajunknál fogva nem tudjuk kiemelni, hogy legalább egy más perspektívából tekintsünk az életünkre és arra a jelentős szakaszra, ami mögöttünk van már belőle és emiatt alapjaiban határozza meg jelenkori életérzéseinket.
2019. máj. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!