Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 16 éves fiu vagyok és néha...

Jocijoci0 kérdése:

16 éves fiu vagyok és néha érzem érzek olyat amit még eddig sosem de mostanában egyre gyakrabban?

Figyelt kérdés
16 éves fiu vagyok és nem tudom miért de egyre gyakrabban érzem azt ugymond hogy bolond vgyok és nyomja valami a lelkem és nem tudom hogy mi de nyomja és teljesen akár mit csinálok már ugy érzem mint ha bolond lennék de sokan mondták hogy nem vagyok az meg ez hülyeség de én mégis ugy érzem miért?? és a lelkem isnyomja valami de nem tudom hogy mi de nyomja gyötör belülröl a büntudat mint ha lépni semmit nem tudnák csinállni ugy gyötör de nem tudom hogy miért?????

#fiú #probléma #lélek #érzés #nyomás #lépés #karnák #semmerre #mi :(
2014. aug. 13. 09:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindenki máshogy bolond. A legbolondabbak soha nem érzik, hogy ők bolondok, ők biztosan betegek is már ebből a szempontból.
2014. aug. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tudom mit érzel, én is éreztem már hasonlóan, bármire lehet ilyenkor gondolni, lehet hogy a multban történt veled valami cinkes ami miatt szégyelled magad, vagy tettél valamit amire nem vagy büszke, esetleg megbántottál valakit, vagy ha haragban vagy valakivel.... ezek lelkileg nagyon tudják gyötörni az embert.... lehet az is hogy önbizalom hiányod van és azért érzel igy, de nekem az is volt már hogy olyan fiuval jártam akit nem szerettem csak barátilag, és belülrol mintha folytogattak volna, aludni se tudtam rendesen,már csak a tudattól sem,hogy járok vele,nem volt jo ezért szakitottam vele. :/ 15/L
2014. aug. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kettes nagyon jól leírja a dolgokat... esetleg volt ilyen hasonló tapasztalatod, élményed vagy hasonló?


Amúgy ez nem bolondság még igazán :)

Ha belülről nyomja valami a lelked és ne mtudod hogy mi az, akkor az lehet olyan emlék, érzés, vagy valami más amit nm tudtál akkoriban feldolgozni és most jön vissza.


Lehet ez egy szeretted halála, egy szégyellt dolog, amit vagy te követtél el vagy valaki követte el ellened.

züleidet megkérdezheted hogy volt-e valami régi gyerekkori trauma az életedben, ők talán tudnak segíteni erre választ adni.

2014. aug. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy semmi komoly háttere nincs az érzéseidnek, csak egyszerűen tombolnak benned a hormonok. Tudod? Kamaszkori lelki labilitás, akár depresszió. Tényleg az a legjobb megoldás, ha beszélsz róla a szüleidnek.
2014. aug. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Lehet, hogy van benned egy kis feszültség is. Ezt valahogy oldani kellene, és sokat javulna a közérzeted. Szerintem a sportok nagyon sokat segítenek ebben. Sportolsz valamit? Akár menj el rendszeresen sétálni, találj ki szabadidős programokat.

Ha úgy érzed, hogy jót tenne a magány, akkor egyedül, ha társaságban, akkor pedig úgy.

Ha nem javul, akkor lehet, hogy érdemes lenne pszichológushoz menni beszélgetni (pszichoterápia). Ne aggódj, nagy valószínűséggel nem vagy "bolond", mert ha bármi komolyabb pszichés betegséged lenne, egyből kiszúrtam volna.


dr.

2014. aug. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

olvasd el a galaxis útikalauz stopposoknakot, abban bemne van a válasz:)

egyébként szinte mindenki ezt érzi... ez a felnõttség.

2014. aug. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!