Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nagyon egyedul erzem magam,...

Nagyon egyedul erzem magam, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Vannak barataim, es suliban nem is erzem magam annyira egyedul de amikor hazaerek teljesen magamba zarkozok zenethallgatok es van hogy sirok is mert nagyon egyedul erzem magam, pedig a barataim neten is keresnek de altalaban inkabb kikqpcsolom a netet es csak zenet hallgatok. Gondoltam arra is hogy lehet az az oka hogy nincs "kiszemeltem" vagy eppen baratom de akkor sem kene ennek igy lennie. Miert erezhetem igy magam? Mi lehet ez a nagyon rossz erzes amit mindig erzek? Tudom hogy erre nem tudhatjatok a valaszt de azert kivancsi vagyok mert itt rengeteg okos ember van akik esetleg ertenek is ehhez

Elore is koszonom a valaszokat

16L


2019. máj. 11. 23:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Tudod, nemrég írtam egy választ azzal kapcsolatban, hogy több féle barátság létezik. Ezt úgy kell elképzelni, hogy van aki tényleg kedvel és azért vagy neki fontos és tart a barátjának. Viszont vannak olyan barátságok, amik valójában nem igaziak, csupán azért jönnek létre, mert "muszáj". Ha például 2 ember egymásra van utalva, mert mondjuk eltévednek, akkor nyilván jóban kell lenniük a túlélés érdekében. De át lehet vinni ezt egy egyszerű életszerű helyzetbe is. Az iskolában kialakulnak barátságok, amiknek egy része valójában nem igazi barátság. Ennek az lesz a következménye, hogy ha épp nincs ott a barátja, akivel igazán jóban van, akkor foglalkozik veled, aztán utána nem érdekled. Vagy ha mégis, akkor sulin kívül nem találkoztok és miután nem vagytok osztálytársak, véget ér a kapcsolat. Én nyilván nem tudhatom, hogy neked milyen barátaid vannak, de nem írtál olyat, hogy szoktatok találkozni sulin kívül. Szerintem azért érzed magad egyedül, mert tényleg egyedül is vagy, nincs ott veled senki fizikálisan. Minden esetre ezt érdemes végig gondolni, hogy valaki tényleg közel enged-e, vagy csak unalom űzőnek kellesz.
2019. máj. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát az, hogy rengeteg itt az okos ember, lehet egy kicsit túlzás, de valóban van egy pár.

Ez a fajta egyedüllét érzés sok helyzetben jelentkezhet, de megpróbálom azt a megoldást elmondani, ami általában segít az embereknek.

Az iskolai barátságok nem túl kitelik és szorosak, ezt az is bizonyítja, hogy nem osztod még velük a bizalmas információidat és problémáidat. Nem tudom hogy milyen a kapcsolatod a szüleiddel, de javítanod kéne rajta. Kell egy biztos pont (emver), akire támaszkodni tudsz, aki tudod hogy mindig ott van neked ha szükséges van rá- meghaltat, megérti amit mondasz neki, megvigasztal és tanácsot ad. A legegyszerűbb ha a szülőd/szüleiddel tudod ezt megtenni, de ha tényleg van egy nagyon jó barátod, akkor nyugodtan támaszkodj rá, de csak óvatosan a bizalmas információkkal és az érzéseid elmondásával, mert ez egy igencsak nagy sebezhető felületet nyit rajtad. Ez önmagában nem gond, csak akkor ha a barát nem is annyira igaz barát és egy veszekedés után visszaél az elmondottakkal. Próbáld az embereket közel engedni magadhoz, hagyd hogy -beszélgessenek veled és ne hagyd magad antiszocializálódni, mert depi lesz a vége. Hidd el egy nagyon értelmes és értékes ember vagy, már csak abból is kiindulva, hogy felismerted a helyzetet és nem féltél segítséget kerni.

Ha kérdésed vám vagy tanacsod/kérésed vány akkor azt nyugodtan oszd meg velem.

19F

2019. máj. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem értelek, komolyan. Egyedül érzed magad amikor egyedül vagy? Mégis hogy kellene?
2019. máj. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szoktam veluk talalkozni sulin kivul, es akkor is ugyanaz a helyzet mint suliban. Nem szeretnem rajuk neheziteni ezt a gondom mert nekik is van eleg bajuk.


Es kedves harmadik valaszolo nem voltam mindig ilyen es amikor egyedul voltam lefoglaltam magam, beszelgettem es nem ereztem magam egyedul.

2019. máj. 12. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!