Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért nem barátkozik velem senki?

Miért nem barátkozik velem senki?

Figyelt kérdés
Alapból nyomulósabb típus vagyok, mivel nagyon vágyok emberi kapcsolatra és akit találok azt nem szeretém elveszíteni. Illetve borderline személyiségzavarom is van. is. Nincsenek barátaim, ha barátkozni próbálok pár nap után lekoppintanak. Mi lehet az oka? Más is van így?
2019. máj. 12. 09:29
 1/8 anonim ***** válasza:
34%

Aki vasárnap délelőtt netezik ahelyett, h kirándulna, vendéget várna/vendégségbe készülne, a családnak főzne stb (tehát nem vesz részt társas tevékenységben) annak honnan is lennének emberi kapcsolatai?


Miben nyilvánul meg a személyiségzavarod? Hogy kezeled?

2019. máj. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Általában szoktam kirándulni, csak most projektmunkákat kaptam a suliból, és hogy ne kattanjak teljesen be, közben itt is nézelődök.


A pszichológusom mondta. Vagyis eltitkolta előlem, nehezen húztam ki belőle, és akkor hagytam abba a terápiát. Kb mindenben megnyilvánul:/

2019. máj. 12. 09:51
 3/8 anonim ***** válasza:

egyes vagyok, köszi


A projektmunkát otthon egyedül csinálod? Miért? Csak egyedül kivitelezhető!?


Miért szakítottad meg a kezelés-sorozatot? Nem lett volna jobb esélyt adni magadnak a javulásra (akár másik terapeuta megkeresésével)?

2019. máj. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Anyukámat fogom majd interjúztatni de előbb össze kell tennem a kérdéseket stb.

Őszintén szólva, otthagytunk kb 300e ftot és a csalódás hogy átvert, hazudott... Nem szeretnék menni máshova, egyébként sincs rá pénzünk most

2019. máj. 12. 09:59
 5/8 anonim ***** válasza:

egyes vagyok


Értem, édesanyád interjúztatásához tényleg nem kell társaság.


Nem csak térítéses segítség létezik, léteznek előadások BPD-ről. Ott is kaphatnál hasznos tanácsokat. Illetve van klubjuk is a hozzád hasonlóknak, meg egy csomó könyv:

A legjobb terápia, illetve ALAP:

Marsha M. Linehan egy kiváló pszichológus, aki maga is borderline személyiségzavarban szenvedett, így igen motivált volt egy rendkívüli terápia kidolgozására, önmaga és mások meggyógyításáért.

 Marsha M. Linehan : A borderline személyiségzavar kognitív viselkedésterápiája (elméleti könyv)

 Marsha M. Linehan : Készségfejlesztő gyakorlatok a borderline személyiségzavar kezeléséhez (munkafüzet)


Ezeket a műveket ismered? Vmelyik klubba jársz-e?

2019. máj. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem igazán, de köszönöm.

Félénk személyiség vagyok, amit teljesen más emberekkel csinálok (pl velük járok edzeni) az a lovaglás.

2019. máj. 12. 10:44
 7/8 anonim ***** válasza:

egyes vagyok


Ahogy gondolod! Magától az életed nem fog megváltozni (pl. barátaid sem lesznek csak úgy hirtelen egyszercsak a semmiből. Gondolod, bekopog hozzátok vki barátkozni?) ha te nem változtatod meg.


Szép napot!

2019. máj. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne nyomulj annyira.
2019. máj. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!