Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha nem lesz családom és ebbe...

Ha nem lesz családom és ebbe belenyugszom, milyen ember leszek?

Figyelt kérdés

Felbontott jegyesség óta folyamatosan csúszok a lejtőn lefelé. Amíg jegyben jártunk, én elhittem hogy nekem is családom lesz és napról-napra jobb emberré váltam (ezt a környezetem is megerősíti).

Most ott tartok, hogy elképzelhetetlennek érzem, hogy egyáltalán bármiféle kapcsolatban éljek. A jegyesség előtt is így éreztem mindig.

Bele is nyugodnék abba, hogy nekem nem lesz párom, ha nem érezném magam folyamatosan motiválatlannak és üresnek. Még enni is nehezemre esik néha. Miért kell ahhoz szerelmesnek és boldognak lenni, hogy a "legjobb verzióm" legyek? Hogyan tudnám a bennem lévő szeretet mozgosítani, ha nem a páromért és a gyerekeimért?


2019. jún. 6. 12:25
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Ez a gyaszidoszak.

Egy kapcsolat elveszteset is meg kell gyaszolni.

Gondolom a parod bontotta fel a jegyesseget es teged ez varatlanul ert. Csalodtal, es nehezen tudsz ujra bizni valakiben.

Kozhely, de az ido majd begyogyitja. Ha 1-2 ev mulva sem lesz jobb, akkor erdemes pszicholgust felkeresned.

2019. jún. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Ahogy az előző is mondja, ez egy gyászidőszak. Ezen túl kell esni, mielőtt bármi újba kezdesz, akár egyedül, akár új kapcsolatot keresve. Ez az időszak még nem alkalmas a tervezésre, sem a reális helyzetértékelésre. Várj egy kicsit, addig igyekezz lefoglalni magad valamivel.
2019. jún. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Riki miller ***** válasza:
100%
furcsa de én is ebben a cipőben járok ... az elején nagyon szar vólt sokat ittam meg ijenek , de lekötöttem magam a munkámmal is egyre kevesebbet gondolok vissza. Én úgy vagyok vele ha már nem bírom ugyis fogok taláni valakit...kicsit nézz szét jobban is elmúlik...
2019. jún. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszönöm mindhármótoknak a választ!


Nem annyira a kapcsolatot magát siratom, hanem úgy érzem hogy a személyiségem nem tud teljes lenni társ és család nélkül. Mintha a hétköznapokat unnám/utálnám és csak akkor tudnék mozgósítani bizonyos energiatartalékokat, ha család lenne kilátásban. Lehet, tényleg pszichológushoz kellene mennem - de ehhez sincs "kedvem", csak magam miatt.

2019. jún. 6. 20:05
 5/5 anonim ***** válasza:
Azon a kérdéseden gondolkodtam, hogy "Hogyan tudnám a bennem lévő szeretet mozgosítani, ha nem a páromért és a gyerekeimért?" Mi lenne, ha önkénteskednél valamelyik szeretetszolgálatnál? Önzetlenül segíthetnél másokon, ami gazdagítaná a személyiségedet, és közben akár társra is találhatnál egy önkéntes csapatban.
2019. jún. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!