Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek, hogy ne őrüljek...

Mit tegyek, hogy ne őrüljek meg? Normális emberek ezt elviselik?

Figyelt kérdés

A szüleimmel nem tartom a kapcsolatot, nagyon rossz gyerekkorom volt, úgyhogy elköltöztem Szegedről egyetemre a fővárosba. Sajnos terápiára is járok a traumáim miatt, amiket lassan sikerül feldolgozni. Vannak céljaim, de itt lesz a nyár, és nem tudom mi lesz velem. Terápián azt próbálom megtanulni, hogy próbáljam meg elviselni az egyedüllétet. De ez emberi egyáltalán? Nincs egy ember sem, akihez hozzászólhatnék, nagyon magányos vagyok. Szakítottunk a barátommal, és azóta is sokkal kevesebb inger ér. Egy barátnőm van, de neki megvannak a saját barátai, és nem akarja velem tölteni az egész nyárt. Nincsenek olyan barátaim, akikkel elmehetnék fesztiválokra, bulikba, mindenhová egyedül járok. Nagyon szomorú, de ez van. Még van egy haverom, de az általában idegesítő.

Amit rólam tudni kell, normális vagyok, nyitok emberek felé, járok dolgozni is, de a kollégáim +40 korosztály, a diákok pedig túl fiatalok hozzám. Járok sétálni, edzeni olvasok, filmezek, de nem lehet örökké ezt csinálni egyedül. Bele lehet őrülni, ha az ember nem éri szociális inger, nincs kivel megosztani az intim dolgokat. Mégis hogyan ismerkedjek? Annyira kínos az egész ismerkedés dolog, felnőttként még inkább, mert mindenkinek megvannak a saját elfoglaltságai, barátai, kinek lenne szüksége még egy emberre pluszba?

Ha nekem is lenne családom, pasim, még 2-3 barátnőm, minek kellene nekem egy magányos csaj? Aki amúgy jó fej, de kit érdekel?

Amúgy az is megalázó számomra, hogy gyakorira írok, nem is akarok itt ismerkedni. Csak azért írtam ki a kérdést, mert félek, hogy beleőrülök. Nem lehet egyszerűen mindent egyedül csinálni.

Köszi a válaszokat!


2019. jún. 10. 20:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
És akkor most milyen választ vársz ha te már leírtad magad? Egyébként biztos találsz olyat, aki elfogadna. Ha meg beszélgetni szeretnél felőlem beszélgethetünk, szoktam itt beszélgetni másokkal is. 23/F
2019. jún. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Túracsoportok, önkénteskedés egy menhelyen... az ilyen órákig tartó tevékenységsk közben kizárt, hogy ne alakuljanak ki barátságok.
2019. jún. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Idővel bizonyos fokig meg lehet szokni.


Persze vannak időszakok, főleg szakítás után, amikor szinte kényszeresen keresi az ember a társaságot. Viszont z ilyen időszak a legjobb arra, hogy az ember megtalálja "önmagát", megtalálja azt, amit szeret csinálni és boldoggá teszi akár egyedül is.

2019. jún. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Nem értitek. Nekem van egy csomó dolgom, rengeteg mindent csinálok, de egyedül. Magányos vagyok, nincs egy ember, akivel megoszthatnám a dolgaimat, terápián kívül, de az tudjuk, hogy nem egy igazi kapcsolat.

Eljárogatok helyekre, vannak különböző csoportok is (festő vagyok), de egyszerűen ha megismerek egy új embert, és abból azonnal barát lesz az eléggé creepy, mert kényszerített. Legutóbb a csoportból egy lánnyal mentem a buszmegállóhoz, tök jó volt beszélgetni, de mindenki hazament és többé nem kerestük egymást. Asszem bejelöltem fb-n, de ennyi. Végül is, igaza van, miért lenne pont rám szüksége?

Nem tudom, én elvagyok egyedül, vannak céljaim, de most ez a nyári időszak ingerszegény, mert iskola sincs. És félek hogy kiégek, már most is pánikrohamom van, ahogyan erről kell írnom, szóval bocsi az írásstílusért.

2019. jún. 10. 20:38
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi értjük, te nem érted. Neked kell nyitni, hogy mások is közeledhessenek feléd. Máshogy ez nem megy. Egy barátság meg nem fog annyiból kialakulni, hogy beszélgettek 1 órát és elmentek a buszmegállóig. Ezek hosszú dolgok, sok próbát igényelnek. És ehhez önmagadon kell változtatnod először.
2019. jún. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
De hát mit csináljak? Hiszen én tökre nyitok, extrovertált személyiség vagyok. Most mivel írják rá arra a csajra pl? Hogy "helló, mi újság?" Az a pár ismerősöm is, akik vannak, suliban ismerkedtünk meg. Én azt tapasztalom, hogy senkinek sincs igénye új emberekre, mert mindenkinek megvannak a régi barátai.
2019. jún. 10. 20:46
 7/17 anonim ***** válasza:
Simán ráírhatsz. Mi lehet? Nem válaszol? És? Ha megse próbálsz beszélni vele, esélyed sincs. Az meg butaság, hogy nem vágynak az emberek új társaságra. Én például szívesen ismerek meg új embereket, akár élőben akár személyesen.
2019. jún. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"Annyira kínos az egész ismerkedés dolog, felnőttként még inkább, mert mindenkinek megvannak a saját elfoglaltságai, barátai, kinek lenne szüksége még egy emberre pluszba?"


Megértelek, ez a gondolat engem is nyomaszt. Hiába ismerek meg új embereket, úgyse fogok nekik annyit jelenteni, mint akik már évek óta a barátai.


Esetleg lépj be tematikus Facebook-csoportokba, én egy ilyenben találtam hozzám hasonló gondolkodású embereket, és egyikükkel már élőben is találkoztam kétszer.

2019. jún. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Létezik olyan, hogy egyszerűen összeomlok idegileg? Hogy az ember a szociális ingerek hiányától "meghal"?
2019. jún. 10. 20:56
 10/17 anonim ***** válasza:

*barátaik


Na.


"Létezik olyan, hogy egyszerűen összeomlok idegileg? Hogy az ember a szociális ingerek hiányától "meghal"?"


Ezt öngyilkosságnak nevezik, de nem ajánlom.

2019. jún. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!