Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek, hogy ne őrüljek...

Mit tegyek, hogy ne őrüljek meg? Normális emberek ezt elviselik?

Figyelt kérdés

A szüleimmel nem tartom a kapcsolatot, nagyon rossz gyerekkorom volt, úgyhogy elköltöztem Szegedről egyetemre a fővárosba. Sajnos terápiára is járok a traumáim miatt, amiket lassan sikerül feldolgozni. Vannak céljaim, de itt lesz a nyár, és nem tudom mi lesz velem. Terápián azt próbálom megtanulni, hogy próbáljam meg elviselni az egyedüllétet. De ez emberi egyáltalán? Nincs egy ember sem, akihez hozzászólhatnék, nagyon magányos vagyok. Szakítottunk a barátommal, és azóta is sokkal kevesebb inger ér. Egy barátnőm van, de neki megvannak a saját barátai, és nem akarja velem tölteni az egész nyárt. Nincsenek olyan barátaim, akikkel elmehetnék fesztiválokra, bulikba, mindenhová egyedül járok. Nagyon szomorú, de ez van. Még van egy haverom, de az általában idegesítő.

Amit rólam tudni kell, normális vagyok, nyitok emberek felé, járok dolgozni is, de a kollégáim +40 korosztály, a diákok pedig túl fiatalok hozzám. Járok sétálni, edzeni olvasok, filmezek, de nem lehet örökké ezt csinálni egyedül. Bele lehet őrülni, ha az ember nem éri szociális inger, nincs kivel megosztani az intim dolgokat. Mégis hogyan ismerkedjek? Annyira kínos az egész ismerkedés dolog, felnőttként még inkább, mert mindenkinek megvannak a saját elfoglaltságai, barátai, kinek lenne szüksége még egy emberre pluszba?

Ha nekem is lenne családom, pasim, még 2-3 barátnőm, minek kellene nekem egy magányos csaj? Aki amúgy jó fej, de kit érdekel?

Amúgy az is megalázó számomra, hogy gyakorira írok, nem is akarok itt ismerkedni. Csak azért írtam ki a kérdést, mert félek, hogy beleőrülök. Nem lehet egyszerűen mindent egyedül csinálni.

Köszi a válaszokat!


2019. jún. 10. 20:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt kell megtanulnod hogyan élj ezentúl örökké egyedül, hanem hogy hogyan kezeld azokat az időszakokat amikor épp nincs melleted senki. Ez a félelem vezet el a kapcsolatfüggőséghez, ezért kell megtanulnod elfogadni, hogy egyedül lenni is teljesen normális. Változó persze, de sokkal több idő kell 1-2 hónapnál ahhoz, hogy ez problémát jelentsen. Több olyan élethelyzet van, mikor valaki kikerül az aktív emberi kapcsolatokból, és az is igaz, hogy felnőtt korban olyan igazi barátot már kevesebb eséllyel talál az ember, általában a párkapcsolatban találják meg mások is ezt. Ettől még a tematikus csoport jó ötlet, és azt is meg kell tanulnod, hogy azokkal az emberekkel is törődj akiktől nem vársz komolyabb kapcsolatot, attól lesz értéke egy barátságnak, hogy idővel alakul valamilyenné, és ehhez sok-sok egyszerűbb ismerettségen keresztül lehet eljutni. Nem fogsz megkattani, mert tudod, hogy ez egy átmeneti állapot, és ilyen sok ember életében gyakrabban előfordul, szerencsésnek mondhatod magad, hogy nyitott személyiség vagy, minden esélyed megvan rá, hogy találj hasonló helyzetben lévő embert, de hagyni kell ennek időt és teret.
2019. jún. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Hú, de ismerős ez. Viszont én az egyedüllét bajnoka vagyok, szóval sokat tudnék mesélni neked ennek az előnyeiről is. De abszolút megértelek. 31F
2019. jún. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"Én azt tapasztalom, hogy senkinek sincs igénye új emberekre, mert mindenkinek megvannak a régi barátai."


Ez a tapasztalatod hamis.


Most nincs több időm írni, estefele kifejtem egy új hozzászólásban.

2019. jún. 11. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Azért van az internet hogy használd, biztos itt is van sok olyan ember aki elmenne veled bárhova, esetleg szívesen beszélgetne és ismerkedne.


Amúgy meg miért lenne megalázó ide írni, erre lett kitalálva az oldal.

2019. jún. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

06:01-es vagyok, folytatom


Igen, sokaknak vannak olyan gyerekkori barátai, akiket nem lehet helyettesíteni. De nem is ez a cél, ugye. Már felnőtt vagy, más alapon (pl. nem mesterségesen létrehozott kortárscsoportból választva, mint az osztálytársak) és tudatosabbn kell olyan csoportot, ezeken belül olyan interperszonális kapcsolatokat kiépítened, amelyek idővel barátsággá alakulhatnak.


Ha magad tudatos vagy, és haladsz előre a személyiségfejlődésben, akkor szinte lehetetlen félreugrani a felmerülő barátkozási lehetőségek elől. Persze ha pl. önbizalomhiányból, önértékelési zavarból, kommunikációs hiányosságokból stb kifolyólag gátakat állítasz magad elé, akkor az ügy nehezebb.


Van egy jó hobbid, amit egyedül is művelhetsz, de a csoport tagjaival együttműködve is csinálhatsz. Ez a festés! A festés, mint hobbi, elvisz téged kiállításokra, alkotótáborokba, festősulikba, műtermekbe, festékboltokba, az MKE könyvtárába, vidéki (együtt utazásos!) kiállításokra, tanárokhoz, kurátorokhoz stb stb, ami mind-mind alkalom arra, hogy együtt tölts klf emberekkel időt, és ezen interakciók barátsággá, társasági életté stb alakulhatnak. Hm?


PS. Most meg fogsz utálni, az lehet. De ha én meg tudtam ezt tenni, te is meg tudod.


Ca. másfél éve itt a gyakin szakmai választ kaptam egy hozzászólótól, akiről kiderült, festőművész. Meghívattam magam a műtermébe némi levelezés után, azóta hetente-kéthetente találkozunk, és pl. együtt néztük meg a bécsi Brueghel-kiállítást is. Felnőtt korunk ellenére barátokká és kollégákká tudtunk lenni (bár én többet tanulok tőle, mint fordítva).


Te miket festesz? Milyen technikákat használsz? Kik a kedvenc festőid? Miért ők? Minden érdekel.

2019. jún. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"Mit tegyek, hogy ne őrüljek meg?" Keress számorda is megvalósítható megoldásokat. A jelenlegi mentális státuszod nem determinál arra, hogy belátható időn belül megbolondulj.


Van néhány félmondat a kérdésedben, ami jelzi, hogy szakszerű segítség használna neked, de elég intelligensnek tűnsz ahhoz, hogy ezt belásd.


Szép napot!

2019. jún. 12. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Heló, nekem írhatsz ha szeretnél beszélgetni. Ismerős amugy meg tudlak érteni sajnos.. Egész életem ebből áll :/

Amugy meg igenis szükség van a magányos lányokra. Én nem is tudnám elképzelni olyan mellett aki bulizik össze vissza meg minden fiuval beszélget.. hidd el nem vagy te értéktelen.

2019. aug. 18. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!