Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Tinder: másnak is így el...

Tinder: másnak is így el tudja rontani a kedvét?

Figyelt kérdés

Szóval tegnap este felmentem Tinderre elalvás előtt, áttettem a felhasználók sorrendjét arra, hogy a legutóbb aktívakat mutassa. Már picit álmos voltam, de az első nő nagyon ismerős volt. Azokat a gyönyörű szemeket (tényleg azok) már láttam valahol, gondoltam. Ahogy végiglapoztam a képeit, rájöttem, hogy ő a fogorvosom. Fiatal, aranyos, értelmes nő. Mindig nagyon közvetlen, barátságos, ha ott vagyok. Jobbra húztam, nem lett match, amin persze nem lepődtem meg. Viszont ez elgondolkodtatott, meg picit elszomorított. Nekem szinte soha nincsenek match-eim senkivel. Jó, persze, nem vagyok egy szuper jóképű alak; vékony vagyok, inkább kisfiús, de azért voltak barátnőim, alkalmi kapcsolataim. Bár tény, a legtöbb nem ilyen direkt módon. Mindenesetre azt gondolom, hogy mindent összeszedve nem vagyok a legrosszabb választás.

Mostanában viszont semmi. Egyre több embertől hallom, hogy Tinderen ismerkedtek meg, lány barátaim folyamatosan onnan randiznak. Instagramon több ismerősöm is kövei a Tibi Atya megalkotójának oldalát, ahol az ember folyamatosan a saját "vicces" tinderes beszélgetéseit teszi fel. Meg hát a lány ismerőseim is férfiakkal randiznak, tehát sokaknak beválik. Az más kérdés, hogy a srácokról folyton kiderül, barátnő mellett tindereznek, de nekik akkor is beválik.

Nekem viszont nem. És tök mindegy, hogy sima selfie-ket, utazásos vagy kutyás/macskás képeket teszek fel, senkit nem érdeklek. Senkit nem érdekel az életem. Elérhetek bármit az életben, utazhatok, megvalósíthatoma terveimet, ugyanúgy a "start swiping to match with other users" fogad. Ez nagyon elszomorít.


2019. jún. 18. 12:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
80%

Tinder nagyon sok mindenre jó, de egyetlen dologban tökéletes: megmutatja, milyen egy elcseszett világban élünk.

Két év söprögetés, egy zsáknyi szép és egy szütyőnyi kevésbé szép emlék után rá kellett jönnöm.


Ha rácsúsztál, nehezen szállsz ki. És itt kezdődnek a bajok.

Nem leplezheted le magad hétköznapisággal, hiszen itt senki nem hétköznapi, aki pedig mégis az, azt könyörtelenül balra húzzák.


ha elég sokáig használod, észreveszed magadon, hogy az ingerküszöböd néhány hónap után elkezdi átszakítani a plafont. Még szép, hiszen egymás után ömlenek rád a képek, melyeken mindenki megpróbálja magát a kibertér legjobb partijának hazudni. Pont ezt teszed te is.


Zokszó nélkül bekajálom a nagy hazugságot, hogy a virtuális térben minden és mindenki tökéletes, és már észre sem veszem azt, aki elfelejt hazudni? Olyan lettem, mint az a csaj, akinek nem elég a szia?


Ez a Tinder egyik legveszélyesebb trükkje: elhiteti veled, hogy a kompromisszum szükségtelen. Innen már nem volt messze az utolsó stádium


"Ezt jobbra, ezt balra, ezt is balra... na, ezt jobbra, de nagyon gyorsan, mert jön a metró!


Mire eljutottam idáig, már azt sem vettem volna észre, ha egy valóban különleges lány jön szembe. Ebben a dinamizmusban már nem csak a Tinder-hazugság dolgozik.


Amikor ráébredtem erre, éppen a mobiltelefonom kijelzőjébe temetkezve zötykölődtem valahol, egy tucatnyi hasonlóan bezombult utastársam mellett.


az alkalmazás mögött munkálkodó elv a fogyasztói társadalom legfélelmetesebb bugyraiban született. Ott, ahol már párt keresni is csak úgy érdemes, hogy a lehető legnagyobb bázisból indítod a szűrést, minél gyorsabban, minél hatékonyabban, „az idő pénz” -elvet messzemenőkig szem előtt tartva.


Kijózanító felismerés egy unalmas, esős délutánon

Minél kevesebbet tudsz valakiről, annál könnyebben tudod idealizálni!

Amikor sokat csetelsz valakivel, akkor könnyen úgy érezheted, hogy már nagyon közel álltok egymáshoz

2019. jún. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Mindegy, letöröltem. Tinder Goldom van, látom, ki húz jobbra. Az elején volt egy-két lány, de azóta semmi. Komolyan, mintha láthatatlan lennék, nem is léteznék. Ijesztő és lehangoló.
2019. jún. 18. 17:36
 13/18 anonim ***** válasza:
66%
Nőként engem is lehangolt, amikor fent voltam rajta (pár éve volt). Egy idő után nemhogy a férfiaktól, de az egész élettől is elment a kedvem... Hónapok kellettek, mire újra hinni tudtam benne, hogy nem olyan az összes pasi, mint az ottaniak.. Üres, unalmas chatelések, kényszeredett találkák, kínos nemet-mondások, brrr... Soha többé netes társkeresés!
2019. jún. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

A Tinder egy nagyon felületes társkereső, gyakorlatilag a jóképű gazdag srácok, csinos tehetős lányok, vagyis a felső tizezer játszótere. Mielőtt regisztrálsz ezt jó átgondolni és igy belevetni magad a húzogatásba. Ha elsőre ez nem esett volna le, akkor pár kb szupermodell csaj tologatása után észre fogod venni...

Hogy hazugság lenne ? Én nem éreztem annak... El kell fogadni, van egy ilyen elit kör, akinek valamiért bejött az élet és itt játszadozik. Volt pár matchem és a kialakult beszélgetésekből elég magas szint és elvárások rajzolódtak ki. (persze egy csetelés még lehet megtévesztés)

Amit inkább kiemelnék az az, hogy mivel az itt lévő kapcsolatalakítások elég felszinesek, itt komoly kapcsolatot ne várj el... egyrészt van az a réteg a képeken, aki kb 25 éves, feltöltött szájú műmellű csaj, a másik véglet, meg a 30as manager főnökasszony aki állandóan utazik, ismerkedne, mert magányos, de maga se tudja mit akar... mindegyikbe belefutottam. Tőlük várnál komoly kapcsolatot ?

2019. júl. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
A szegénységből feljöttem oda, hogy millió felett keresek havonta 🤷🏻‍♂️ Nekem ez az “elit társaság” dolog mindig inkább inspiráció volt, mint elrettentés. Kétlem, hogy ez a pénzen múlna. Nőként igazából a kinézet sem nagyon számít, ha egy pár lány ismerősöm tinderes kalandjaiból indulok ki. Férfiként a tróger, semmirekellő alakok is tök sikeresek lehetnek, ha jól néznek ki.
2019. júl. 8. 23:49
 16/18 anonim ***** válasza:

Az a kérdés, hány évesek a barátnőid. A csajok a legjobb éveikben (25 körül) nagyon válogatnak. A férfiaknak meg kb 30 felett jön be az élet, addigra több év munkatapasztalattal, egy jó állással lehet aratni a csajok között... 1 milliós kereset itt belépő szint... én is annyit keresek, de nagyjából le se tojnak. Egy 30-hoz közeli irodista csaj is manapság hazavisz 4-500 körül (Pestről beszélek), amiből vígan meg tud magának mindent teremteni, így őt már max a luxussal tudod elcsábítani. Példa: Haverom multimilliomos, nagyon jól keres. A barátnője kis huszonéves csaj, csak úgy pattogtatta le előtte a srácokat. Majd megjelent haverom a munkahelyén, minden nap más jeep-el 3 napon át. Egyből lett szinte kérés nélkül randi...

És sok ilyet tapasztalok magam körül.. Sajnos errefelé halad a világ..

Másik most friss példa: Most nyáron a munkatársnőim arról beszélgetnek szabadidejükben, hogy a barátjuk melyik egzotikus országba vitte őket el egy hétre nyaralni. Horvátba menni gáz, Európába meg bárhova eljutsz fapadossal. Most Hong Kong, Szingapúr, Vietnam, Tajvan a menő helyek..

2019. júl. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Miért fájnak ennyire az emberek? Alapból az van, hogy annyira változó ez a világ, meg a trendek, hogy sehol sem lehet megfelelni valakinek, vagy te nem találsz olyan emberkét magadnak, aki kivácsi rád, mert te se felelsz meg az elvárásaidnak. A Tinder egy foshalmaz. Én is már csak önbizalomnövelésre használom, meg arra, hogy gyakoroljam a kommunikációt egyes idiótákkal. Minnél többet látok, annál jobban rájövök, hogy mennyivel jobban fog járni velem egyszer valaki és körvonalazódnak ki előttem az elvárások. Csak annyit szeretnék mondani, hogy bár még fiatal vagyok, mégis örülök, hogy hamar felnyilt a csipám, mert rengeteg időt megspóroltam igy magamnak.
2019. aug. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én egy kis szar taxis vagyok, mégis volt tinderről talim 6 alkalommal 5 hét alatt...abból 2 csajjal szex is volt.Ez meg havi 1 millát keres és itt rinyál....eszem megáll.
2019. aug. 12. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!