Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Évek óta nincsenek barátaim....

Évek óta nincsenek barátaim. Most hogyan ne rontsam el?

Figyelt kérdés

35 éves vagyok és 15 éve nem volt olyan személy, akit barátomnak hívhattam volna (de inkább 20).

Ebben közrejátszik, hogy 9 éves korom óta rengeteg bántás ért, én voltam a mindig kiszúrt fekete bárány (a jól tanuló, akit a fiúk szépnek látnak, hát csúfoljuk, rugdossuk végig a folyosón évekig... ).

Bennem ez mély nyomot hagyott, ráadásul gimiben is a "csírák" közé tartoztam. 20 éves koromban néha teljesen kiakadtam az emlékektől. Pajzsmirigy alulműködésem lett.

30 éves koromra sikerült némileg feldolgozni, de a mai napig mindenkiben az utálkozómat sejtem, minden ember véleményére adok, mindig azt hiszem, rosszat gondolnak rólam.


Most anyukaként végre kétszer is elhívtak gyerek nélkül, pár órás női körbe! Megismertem új embereket is. Szeretném fenntartani ezt és barátságokat kötni a sokéves teljes magány után, ami nagyon rossz! Azt vettem észre, hogy minimálisan tudom, hogyan kell társalogni. Olyan vagyok baráti körben, mint egy ufó.


Keddre megbeszéltük, hogy délután tali gyerekekkel együtt. Kérlek, adjatok tippeket, akár kommunikációról, akár viselkedésről, akár arról, hogyan fogok felajánlani egy újabb találkozót.


Köszönöm


2019. jún. 30. 07:34
 1/4 Pupusz ***** válasza:
82%
A szülők többnyire sokkal empatikusabbak, mint a diákok, gyerekek, úgyhogy ne félj! Jobban el fognak fogadni. Próbálj meg ellazulni, nem ráfeszülni. Ha a te társaságod, akkor el fognak fogadni úgy, ahogy vagy. Ha nem a te társaságod, akkor kár is erőltetni. A felnőttkori barátságok, pláne szülőiek egyébként sem arról szólnak, hogy éjjel, nappal együtt, bulik stb, hanem szolidabb összejövetelek és főleg a gyerekek lesznek a téma, meg a szülőség. Abban pedig te is otthon vagy annyira, mint ők. Ne aggódj!
2019. jún. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt észben fogom tartani, köszönöm :)
2019. jún. 30. 10:18
 3/4 A kérdező kommentje:
Azóta már többedszer találkozunk :)
2019. júl. 6. 18:00
 4/4 Pupusz ***** válasza:
Gratulálok, így tovább!
2019. júl. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!