Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Volt kollégával találkozni...

Volt kollégával találkozni mennyire szokványos? Csak én értem félre?

Figyelt kérdés

Pár hete kiléptem a munkahelyemről. Van/volt egy kollégám, akivel különösebben nem ápoltam a kapcsolatot, az utolsó héten ebédnél összefutottunk és utána mindig írt (hívott) ebédelni. Elkérte az elérhetőségeimet, már az utolsó napomon a privát számomon keresett, este e-mailt írt, érdeklődött. Családja van, gyereke, neje, a többiek szerint "vallásosabb", így nem feltételeztem semmit. Ezután egyre furcsább dolgokat írt. Már az első héten megkérdezte, hogy összefutunk-e ebédelni, majd elment nyaralni a családjával és kiderült, hogy valamiféle ajándékot, meglepetést hozott nekem, kérdezte mikor találkozunk. Rákérdezett, hogy facebookon vannak-e rólam képek, mert akkor beregisztrál. Ezeket a dolgokat nem vettem figyelembe, nem reagáltam rájuk. A héten újra rákérdezett, hogy lenne-e kedvem találkozni vele, mert már egy hónap eltelt mióta elmentem és emlékszik hogy megyek nyaralni nemsoká, így nagyon sokára lenne rá újra esély. Nem reagáltam rá még.

Szerintetek én értek valamit nagyon félre? Rendes embernek tűnt, bár annyira nem ismerem. Akikkel jóban voltam kollégák azokkal sem tartom a kapcsolatot személyesen, nem igazán találok más okot, hogy miért akarna ő velem találkozni, mikor annyira nem is ismertem.


2019. júl. 25. 16:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Én szoktam találkozni, de csak lányokkal. Egy pasi esetében, pláne így nyomulva nekem is beindulna a vészcsengőm, és dehogy mennék vele sehova.
2019. júl. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Vagy félre akar lépni, vagy meg akar téríteni. Barátkozásnál ennyire nem szokás nyomulni.
2019. júl. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Megtéríteni nem hiszem :) Csak a többi kolléga szerint vallásos, amire a viselkedéséből és modorából következtettek, de ők sem álltak hozzá olyan közel, mert nem egy osztályon dolgoztunk, csak tippeltek.

Csak azt nem értem, hogy mikor néhányszor ebédeltünk említettem neki, hogy párkapcsolatban élek évek óta, illetve együtt megyünk nyaralni, házat tervezünk venni és a többi. Vagy ezek szerint magából indult ki és úgy gondolta, hogy "évek óta", azaz elunt a kapcsolat és egy kis kitérő belefér... Minden esetre eléggé gyomorforgató.

2019. júl. 25. 16:47
 4/12 anonymousreview60 ***** válasza:
83%
Kérdező, ha jól sejtem, nő vagy. Igen, a pasas meg akar kummantani téged. Így, hogy már nem vagy a cégnél, nem vagy annyira szem előtt. Kisebb kockázattal környékezhet meg.
2019. júl. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
36%
van amikor csak nagyon szimpatizalnak. Miota ezer eve van parom mar reg nem kinoz a parkereses gondolata es nem is hianyzik ezzel a problemakorrel jaro agyalasok, felreertesek, es neha azt erzem mint ember nezem a pasikat nem mint pasikat es van akiket nagyon szeretek. Nem csak a testiseg szintjen lehet gyerekek rezegni... van feljebb is ;)
2019. júl. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonymousreview60 ***** válasza:
70%
Eddig miért nem rezgett a fazon ott fenn?
2019. júl. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igen, ez mondjuk érdekes. Megbeszéléseken évek óta találkoztunk, de amikor megtudta, hogy már csak pár napom van hátra akkor kezdett el "barátkozni".

Zárójelben megjegyezném, hogy a kilépésemet követően pár napon belül egy másik látásból ismert, szintén házas kolléga rám írt Facebookon, hogy szívesen elhívna vacsorázni. Úgyhogy valóban lehet valami abban, hogy mivel nem dolgozunk egy helyen kisebb a lebukás esélye.

2019. júl. 25. 19:25
 8/12 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Ha azt hiszed, minden szempontot megvizsgáltál, akkor nem voltál elég rosszhiszemű.
2019. júl. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonymousreview60 ***** válasza:
70%
Ráadásul, ha összejöttök, de csak egyszer, vagy nem sikerül összejönnie veled vagy már szét is mentetek, akkor nulla erőfeszítés nem találkozni veled, és még szembesülni sem kell ezzel az irodában.
2019. júl. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%

Inkább te vagy az, kérdező, aki nem korrekt. Nem beszélsz vele nyiltan. Nem moondod el neki, hogy boldog vagy a pároddal.

Nem mondod azt sem neki, hogy milyen jó, hogy mindketten boldogok vagytok a jelenlegi párotokkal és hogy egyikötöknek sem kell félreértéstől tatania.


Azt sem mondod, hogy szívesen ebédelsz vele, de nehogy félreértse, nem jelent ez részedről többet annál, mint egy egyszerű barátság.


Mindezek hiányában, simán gondolhatja, hogy könnyű a békát a tó felé ugratni.

2019. júl. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!