Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lehet ilyen szitut...

Hogyan lehet ilyen szitut nyugodtan kezelni egy kollégával?

Figyelt kérdés

Nálunk egyre többen betegednek le. Múlt héten egy férfikollégám kapott el az óvodás gyerekétől valami vírusos torokgyulladást, így aztán szemben velem csaholt egész héten. Én meg imádkoztam, hogy csak most el ne kapjam már, de mára úgy néz ki hogy sikerült...

Kértük, de nem ment haza. Nem tudom érdemes e erről egyáltalán vele beszélni...



2019. jún. 7. 10:07
 1/4 Riki miller ***** válasza:
100%
A buszon, akár az utcán is elkaphatod a nyavaját . Egyszerűen kerüld vele az érintkezést, moss többször kezet , meg ijenek
2019. jún. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Tenni nem tudsz semmit, mert egyrészt garantáltan nem csak ez az egy kolléga beteg, hanem a fél ismerettségi köröd, másrészt meg ha a kolléga nem megy dolgozni, akkor adott esetben elküldik és neki meg a családjának valamiböl meg kell élnie.

Amit te magad tehetsz, hogy gyakran szellöztetsz a munkahelyen, sok gyümölcsöt eszel és sokat vagy szabad levegön, amikor otthon vagy.

2019. jún. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szólj a főnöknek, hogy küldje haza.

Én pl ki nem állhatom, ha valaki a munka hősét akarja játszani,és simán bemegy 40 fokos lázzal meg tüdőgyuszival, mert azt hiszi ezzel ő mekkora király, hogy így is tud dolgozni. De abba bele se gondol, hogy hány ember szív miatta.Arról nem is beszélve, hogy a megkeresett pénzt dupla annyi gyógyszerre költheti, minthogy elmenjen táppénzre, és meggyógyul fele annyi idő alatt fele annyi gyógyszerrel.

2019. jún. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3mas. Azt vágod, hogy a táppénz az nem a fizetésed 100%a, ugye? Van, aki még ennyi kiesést se engedhet meg magának. Lehet, hogy ő is szívesebben maradna otthon, de a következő hónap végén mondjuk pont emiatt lesz otthon éhezés vagy csak vajaskenyér ebédre. A legtöbb ember ezért megy be betegen, vagy a kirúgástól való félelem miatt. Garantálom neked, hogy az emberek többsége nem a munka hősei, és utálnak dolgozni/bemenni. De ugye a muszáj nagy úr...


(mondjuk most nem magamról írtam, én nem a pénzért vagy a félelem miatt megyek sérülten/betegen is be, hanem mert egyszerűen nem érzem jogosnak, hogy ezzel otthon henyéljek - de van az a szint, amire én is azt mondom hogy okékösznem. De olyan cudarul ritkán vagyok, mert elég jól műkik az immunrendszerem)

2019. jún. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!