Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti haza vinnétek a munkát?

Ti haza vinnétek a munkát?

Figyelt kérdés

Több kollégám is haza viszi a számlákat, dossziékat lefűzni és kontírozni ami egyáltalán nem szükséges. Nekem kicsit bűntudatom van azért mert én nem így teszek. Úgy vagyok vele, hogy ha elvagyok maradva valamivel azt inkább túlóra keretében csinálom meg. Otthon nem akarok ilyenekkel foglalkozni.


Soha nem voltam elmaradva semmivel, tartom a határidőket, de mégis a többiek az ügyesek meg a szorgalmasak a főnök szemében mert ők otthon is csak dolgoznak ráadásul nem is kell kifizetni nekik. Bár igaz, hogy ők előbb számíthatnak fizetésemelésre de én befordulnék ha otthon is ezekkel kéne foglalkoznom úgy, hogy nem feltétlenül szükséges. Néha bennem van az, hogy haza viszem én is de minek? Elvárás is lehet belőle később, meg minek versenyezzek? Ugyanakkor haszontalannak érzem magam ha nem dolgozok otthon is.


Mit gondoltok erről?


2019. aug. 6. 19:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól teszed hogy nem viszed haza. Ne is tedd. A túlóra erre való. S igen egy idő után a főnök már alapnak tartaná hogy de igenis éjszaka otthon is csináld szépen a munkád.


Ne érezd magad haszontalannak. Tisztességesen elvégzed a munkádat nem? Akkor meg egy percre se legyen bűntudat benned.

2019. aug. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Sőt, legközelebb még fizessetek is a főnöknek, hogy otthon ingyen túlórában dolgozhattok - sőt, nektek már haza sem érdemes mennetek....


Én azt gondolom, hogy ezzel hozzájárultok a rabszolgaság visszaállításához és nem kéne....

2019. aug. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%

Én nem is értem, nincs család, gyerek, hobbi, ami kitöltené a kollégák üres estéit?!


Szomorú élet....

2019. aug. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Erről az a sztori jut eszembe, amikor egy állásinterjún megkérdezték a jelöltektől, hogy mégis, mennyiért vállalnák el a munkát és azok meg elkezdtek egymás alá licitálni - szóval kérdező, te ne legyél birka!
2019. aug. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem vinnék haza semmit. Volt hogy pluszpénzért felajánlottak valami egyszerűbb munkát amit otthon is meg tudtam volna csinálni mert a főnököm azt hiszi le tud fizetni. Visszautasítottam és munkaidőben csináltam meg inkább. Én a telefont se szoktam fölvenni, már nem is próbálnak hívni soha. Az életemet akarom visszakapni nem szabadidőmben is ezt csinálni.
2019. aug. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktam hazahozni a munkát. Ugyanígy vagyok vele mint te. Ha sok a munka, inkább tovább maradok bent az irodában délután. Volt, hogy mondta a főnököm, menjek haza hamarabb, és néhány emailt otthonról is el tudok küldeni. Ezt sem vállaltam. Mert ha egyszer itthonról kezdek el emailezgetni, utána rám fognak szállni. A munkahelyen dolgozok, itthon viszont már nem akarok ezzel foglalkozni. Szóval emiatt ne érezd magad rosszul. Főleg ha ki sem fizetné amit otthon csinálsz.

24N

2019. aug. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha akarom sem tudom hazavinni a munkamat.

Max a ruhakat mosni.

2019. aug. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Volt ilyen, hogy hazavittem, mert oltári fontosnak gondoltam a dolgot, és a végén kiderült, hogy nem is az. Ma már ezt nem teszem.
2019. aug. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jól gondolod, én sem dolgoznék otthonról még egy emailt sem. Én régebben bent hagytam a céges telefonomat is az irodában, elzártam a fiókba. A kollégák észrevették, elpletykálták a főnöknek, majd közösen rám szálltak, hogy "bármikor befuthat egy sürgős hívás..sosem lehet tudni...jobb ha hazaviszed ne légy trehány stb." Kit érdekel. Munkaidőben felveszem, utána ne keressenek.

Végül elegem lett és munkaidő végeztével kikapcsoltam, bedobtam a táskába, hogy a látszat meglegyen és mindenki elégedett lett. Neked is hasonlót javaslok. Munkaidő vége felé pakolj fel mappákkal, papírokkal, panaszkodj egy sort hogy milyen sok munka vár még rád, az egész éjszakád rámegy és a többi...de eszedbe ne jusson otthon kinyitni még csak ránézni se! Hadd higgyék csak, hogy te (is) milyen szorgalmas vagy. Sajnos a mai világban csak a látszat számít, gondolom nem véletlen, hogy te munkaidőben el tudod végezni a feladatokat, míg a többiek nem. (Pl. nálunk volt két kolléga, akik naphosszat trécseltek a semmiről majd elúsztak a munkával és másokra leosztották az elhavazott feladatokat, mondván hogy nekik nagyon sok a dolguk jól jön a segítség. Végül a két kolléga trécselt tovább, mondván majd más megcsinálja.

2019. aug. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nekem mindig is az volt a véleményem, hogy a munka az maradjon a munkahelyen kivéve ha nem valami NAGYON(!!!) sürgős/fontos dologról van szó. Amint kiteszem a lábam az irodából teljesen átszellemülök és magam mögött hagyok minden hülyeséget és stresszt. Ezek szerint nem velem a baj. Köszönöm a válaszokat. :)
2019. aug. 6. 21:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!