Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jogos a kollégák elvárása tőlem?

Jogos a kollégák elvárása tőlem?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy én alapvetően nem vagyok egy túl beszédes típus és nem szeretek beszélgetni másokkal. Nem rég a munkahelyemen az egyik kollégámnak születésnapja volt. Mindenki felköszönttötte és kapott egy pezsgőt. Ez a kolléga nekem nem szimpatikus ezért én nem mondtam neki semmit. Később odajöttek a többiek hogy legalább egy boldog születésnapot mondjak de én nem akartam mert tényleg nem csípem ezt a kollégát.


A másik dolog hogy mindenki beszélgetni akar velem de őszintén szólva engem nem érdekel az ő életük. Így nem nagyon szoktam rájuk figyelni. Később ezt szóvá is tette az egyik hogy azért figyeljek vagy ha nagyon unom akkor szóljak. Én szóltam, szerintem megsértődött utána. Szerencsére nem beszélünk már, csak munkáról.


Ugyanez a személy kb 3 hónapja bejött bekötött lábbal. Akkor épp szomszédos asztalnál voltunk. Én nem kérdeztem meg hogy mi történt vele mert szerintem ez nem rám tartozik meg nem is érdekelt annyira. Ő nem mondott semmit de folyton olyan wtf fejjel nézett rám. Később odajött a többi kolléga hogy tudom e mivan vele hiszen szinte együtt dolgozunk. Mondtam hogy nem, erre ők meglepődtek hogy nem kérdeztem meg. Meg mondták hogy azért illedelmességből megkérdezhettem volna hogy hogy van.


Szerintetek baj hogy én így cselekedtem?



2019. aug. 18. 16:07
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tudjátok sokszor mondják nekem az ismerőseim hogy egy ordas nagy flegma paraszt vagyok. Viszont ez nem baj, ez a személyiségem része. Nem szeretek beszélgetni meg nem akarok haverkodni.Szóval jó ilyen flegmának lenni, én így találom meg a nyugalmat.
2019. aug. 18. 19:32
 12/19 A kérdező kommentje:
És látom sok sorstársam van akik szintén nem a trécselős fajta. Köszönöm a támogatást!
2019. aug. 18. 19:33
 13/19 anonim ***** válasza:

Engem is csak egy-két ember érdekel, azokkal beszélek, a többiekkel csak munkáról,de barátságosan.

Szülinapra ha eszembe jut, mondok valamit, de akikkel nem beszélek, nem valószínű, hogy eszembe jut.

2019. aug. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
35%
Gondolom csajod sincs.
2019. aug. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"Szóval jó ilyen flegmának lenni, én így találom meg a nyugalmat."


Talán ezzel győzködöd magad, de ha valóban így lenne, nem írtad volna ki a kérdést, mert nem érdekelne.

2019. aug. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Azért a fél életed a munkahelyen töltöd, szerintem egyáltalán nem rossz dolog ha jól kijössz velük, én legalábbis örülök, hogy szinte barátok vagyunk. Van-egy kettő hozzád hasonló is, azt tiszteletben tartjuk, de szar lenne ha senkivel sem lehetne egy jót dumálni ebéd közben.
2019. aug. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Feleségem van. Itt mindenki nekem adott igazat. Azért írtam ki mert nem voltam biztos hogy ezekben a szitukban kinek van igaza.
2019. aug. 19. 18:43
 18/19 anonim ***** válasza:
En nem adtam neked igazat...
2019. aug. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
44%

" Szerintetek baj hogy én így cselekedtem? "


Baj akkor van ha egy meggondolatlan előzést csinálsz és rommá töröd az autót vagy épp magad. Amit te kérdezel azt bunkóságnak nevezik. Ha mindenki felköszöntötte a kollégádat neked is illet volna egy boldogat mondani. Nem haltál volna bele. Továbbá a bekötött lábú kollégádtól is illett volna megkérdezni természetesen hogy mi történt veled ? Nem kell beszédes típusnak lenned meg senkinek nem kell jópofizni de azért én a helyedben az alapvető illemet elsajátítanám és törekednék arra hogy ne tekintsenek rám úgy az emberek hogy ez egy flegma bunkó paraszt...

2019. aug. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!