Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Túlságosan beleavatkoznak a...

Túlságosan beleavatkoznak a magánéletembe a kollégák. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Három éve vagyok azon a helyen, gyakornokként kezdtem azóta felvettek teljes állásba, de a fejemre nőttek. Alapvetően kedvesek, meg szoktuk beszélni,hogy kivel mi van, mivel töltötte a szabadságát stb. Azonban egyre jobban azt veszem észre,hogy irigyek és sokszor akaratlan életvezetési tanácsokat adnak. Tehát szerintem semmi közük ahhoz,hogy miért itt vagy ott dolgozik a párom,miért úgy újítottuk fel a házunkat ahogy stb . Ezekről semmilyen háttér információt nem tudnak és úgy osztják nekem az észt.

Ha visszaszólok akkor annyi lesz a különbség hogy a hátam mögött beszélnek ki. Volt már valaki hasonló helyzetben? Jobb lenne felmondani?


2019. aug. 12. 22:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért mondanál fel?


Máshol is ki fognak beszélni. Én csak szimplán nem foglalkoznék vele.

2019. aug. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Ne adj ki fontosabb infokat. Max moziba megyünk ma, x vacsorat fözök, viragot kaptam.


Semmifele egyeb melyebb temat nem kell mondanod. Plane nem gondokrol vagy tervekröl.

2019. aug. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Pontosan ezt csinálom amit írtál,soha nem panaszkodom, egy-két apróságból ők kezdtek el összerakni egy sztorit ami nem is fedi a valóságot. És úgy osztják a tanácsot,hogy nem is tudják mi történt pontosan. Mivel nem akarok többet elárulni magamról így nehezen hárítom a kéretlen tanácsokat. (ahhoz,hogy megértsenek mesélnem kellene többet)
2019. aug. 12. 22:59
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyszerűen megkell mondani nekik hogy ne haragudjatok de ha beszélgetünk az nem azt jelenti hogy kötelezően tanácsokat osztogassatok. Nincs szükségem rá esetleg ha kérem majd akkor. Sértődjenek meg,és nyugodtan beszéljenek ki amúgy is azt teszik megnyugodhatsz.
2019. aug. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nálam is volt ilyen időszak, hogy ezt csinálták a kollégák. Egy ideig azt csináltam amit te, aztán stratégiát váltottam. Végülis különösebb titkaim nincsenek, bár nem tározók rájuk, elmondtam nekik szinte mindent. Néhány hét alatt megszűntem érdekesnek lenni. Ha már tudták a tényeket, nem volt miről kombinálni.
2019. aug. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Idővel majd megszokod, hogy az emberek egy része mindent IS jobban akar tudni. Szerintem ez teljesen random, hogy hol és mennyi ilyen emberbe botlasz. A mostani melóhelyemen pl. van egy 100 kiló feletti hájas emberke, aki alkoholista és leakart oktatni arról, hogy a kondinak semmi értelme és egyek minden nap pacalt, mert attól leszek erős. Hát, ez ilyen... :D
2019. aug. 13. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%
Óóó, ez csak magyaros mentalitás 🙂 ha nem tetszik, akkor irány külföld!
2019. aug. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Miért számolsz be nekik? Nekem nem tudnak életvezetési tanácsokat adni, mert konkrétan semmiről nem tudnak. Egyszer fordult elő, hogy megkérdezték miért nem mesélek magamról, meg úgy mindenről és azt mondtam, hogy ez egy munkahely, kollégák vagyunk, nem öribarik és szeretem privátban tartani a magánéletem. Lehet, hogy a pletykás negyvenes tyúkok szemében ez “bunkóság”’ volt és “maifiatalok”, de én akkor sem számolok be a magánéletemről idegeneknek. Nagyon sok munkahelyen az a hiba, hogy azt gondolják a munkatársak, hogy barátok, akiket be kell vonni az életünkbe. Hát nem így van. Alakulhatnak ki barátságok, de a te esetedben nem erről van szó. Az én kollégáimnak fogalmuk sincs mit dolgozik a párom, vagy mit miért újítumk fel. “Úgy hogy semmilyen háttérinformációt nem tudnak”’alapból nemcsak háttér, de magát az információt nem kéne tudniuk. Ha meg is tudják és kérdezősködnek, nem kell rá válaszolni. Nem vagy köteles meghallgatni a tanácsokat. Annyit kell mondani, hogy magánügy. Pont. És ha kibeszélnek, akkor mi van? Dolgozni jártok, nem pletykálkodni. Egyébként előbb-utóbb rájönnek, hogy felesleges tanácsokat adni, meg kibeszélni, hogyha látják rajtad, hogy szóra sem méltatod a dolgot. Én nem hagynám odáig fajulni a dolgot, hogy folyamatosan osszák az észt. Nem kell bunkóskodni vagy ilyesmi, szimplán csak megmondani, hogy ez nem munkahelyi téma, inkább a munkával a foglalkozzanak mások magánélete helyett. Lehet, hogy bunkónak fognak tartani egy ideig (bár én eleve így indítottam, úgyhogy egyből elfogadták a dolgot), de amikor már lerágott csont lesz, ők is abba fogják hagyni. Állj ki magadért. Ha amúgy jó munkád van, hülyeség lenne emiatt felmondani.
2019. aug. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nem foglalkozok velük, nem engem minősít ez a viselkedés
2019. aug. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Találj ki sztenderd témákat, amikről szívesen beszélsz, de nincs köze a magánéletedhez.

Nekem szerencsére sosem voltak ilyen kollégáim, de én leginkább az időjárásról és a kerti munkákról szoktam beszélni. Abszolút ártatlan témák.

2019. aug. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!