Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Építőiparban illetve gyárban/m...

Építőiparban illetve gyárban/műhelyben dolgozók! Volt valaha a munkahelyeteken durva baleset? Ha igen, mi?

Figyelt kérdés

2019. aug. 20. 14:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Igen volt. Egy nőt elütött egy targonca. Ne írj privit, többet nem mesélek róla.
2019. aug. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nagy baleset nem történt még, de idősebb kolléga kapott már agyvérzést nálunk, elvitte a mentő és többet nem jött dolgozni.

Kisebb bőrlenyúzásos balesetek, égések és zúzódások voltak meg vannak is, de mentőt ilyenért még nem kellett hívni.


A többiek történetére meg én is kíváncsi vagyok.

2019. aug. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Elsőnek: uhh az komoly, meg is értem hogy nem akarsz mesélni róla.


Én jelenleg egy nyílászáró gyártó üzemben dolgozok, amióta itt vagyok még nem történt baleset (leszámítva a velejáró kisebb vágásokat, horzsolásokat stb.) viszont előző munkahekyemen (Spar) egy idősebb kolléganő összeesett és a mentő vitte el. Pár nap múlva jött a hír hogy elhunyt.

2019. aug. 20. 15:07
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én dolgoztam diákként konzervgyárban, ott egy nőnek levágta két ujját is a lecsókészítő (paprika és paradicsom szeletelő) gép. Szerencsére nem láttam. Amúgy oda heti többször járt a mentő, de főleg a meleg miatti rosszullétek miatt.
2019. aug. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Állványos fúró feltekerte az illető karját,kigombolt munkáskabát volt rajta,beleakadt a tokmányba és szarrá törte,feltekerte az egész karját,annyi szerencséje volt hogy mellette állt egy kollega és a vészleállítóval lestoppolta.

Másik kollega,megjegyzem nagyokos,addig irányította a targoncást hogy rárakatta a saját lábára a pódium egy 300-as 7.5m hosszú H gerendáját,eltört a lábfeje.

Nehézgépész voltam,jött egy külsős sofőr saját teherautóval földért,mondtam neki hogy túl közel állt a gödör széléhez,álljon arréb,nem tette,rakjad nyugodtan..én megraktam.Kiszálltam,ő is,megjegyzem vele volt a két kisgyereke,azok is kiszálltak,amint odajöttek hozzám kifizetni a földet,leszakadt a hátsó kerekek alatt a gödör széle és fejjel lefelé beleborult a teherautó a több mint 3 méter mély gödörbe,szarrá tört a fülke,ha akkor nem szállnak ki és jönnek oda hozzám mindhárman ottmaradnak.Másik sztori,két kollega mélyásókanalat akart cserélni a forgókotrón és a kezdő kezelő rárakta a kanalat a másik kezére,az is szarrá tört,1 évig volt táppénzen a kollega,a középső,gyűrűs és kisujját nem tudja használni.Az utolsó meg az volt hogy én csúsztam meg esős időbe a forgókotró fülkéjének a szélén,le is estem a jobb lábamra érkeztem egy nagy rögre,boka és sípcsont törést szenvedtem.

2019. aug. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nyomdában a vágógép levágta a pali fél kezét, hátulról nyúlt a gépbe.
2019. aug. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem építőipar, de még gimiben önkénteskedtünk egy régészeti feltáráson és ott történt egy baleset. Az egyik régész sietett le az egyik szelvénybe és elveszthette az egyensúlyát vagy valami ilyesmi történhetett, mert a 3,5 méter mély szelvénybe beleesett, magára rántva a talicskát is. Kettő bordacsontja, négy ujja eltört, a jobb válla kificamodott és még így is szerencsés volt, mert ha fejét érte volna az ütés, tragédiával is végződhetett volna a dolog.
2019. aug. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 megadex válasza:
kalander gép(gumigyártás, éjszakás műszak) elkapta a kollega kezét és behúzta a válláig mire leállították ( beleértve a fejét is) Ott rögtön meghalt. Sajnos ezek a dolgok pillanatok alatt történnek :(
2019. aug. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Faterom mesélte, hogy egy gyárban hegesztett valamit, egy kollègàja pedig a feje felett dolgozott és valahogy olyan szabàlytalan körülmènyek között kellett dolgozniuk, hogy a kolléga lába alá csak egy vasgerenda jutott, amin egyensúlyozva kellett valamilyen munkát ellàtnia. Az emberünk megszèdült, és több métert zuhant, azonnal meghalt. Elvittèk, egy perc néma csend és folytattàk a melót.

Vasipar, sajnos sok a halálos baleset.

2019. aug. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 soktoparton válasza:
100%

Faipari cégnél dolgoztam, sokan kezelték a láncfűrészt, de nem oktatták ki Őket, így nem tudták, hogy mire kell vigyázni. Néhány kolléga levágta a bokáját, cipővel együtt, de olyan is volt, aki a cipője orrától a térdéig vágta meg magát.


Nagy targoncák voltak ott, a lépcsőn utaztak a kísérők, aztán egyszer egy kanyarban, leesett az egyik fickó, be a hátsó kerék alá.

Nagyon súlyos baleset lett belőle.

Többet nem tudott dolgozni, leszázalékolták és eltussolták az egészet, alig 30 éves volt :(

2019. aug. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!