Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Építőiparban illetve gyárban/m...

Építőiparban illetve gyárban/műhelyben dolgozók! Volt valaha a munkahelyeteken durva baleset? Ha igen, mi?

Figyelt kérdés

2019. aug. 20. 14:53
1 2
 11/14 vikidal válasza:
100%

Epitoipar


Kiestem a harmadik emeletrol Sokszoros medencetores kartores es ennyi Kb 1 ev mire ujbol dolgozni kezdtem De utanna minden ok Igaz nem minden olyan mint regen sok helyen faj meg tobb helyen sajog ha ido valtozas van de elek Meg mindig jobb mint csendben porladni :D

2019. aug. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Az építő ipar veszélyes!

Kőműves tanuló voltam a 80-as években, akkor még minden második szombaton melózni kellett. A darusnak nem volt sok melója bement a 6.emeletre és tüzet rakott egy fém bódingba és oda ült háttal a tűz mellé, elaludt, a pufajkája meggyulladt és mire észrevette az egész háta és a feje égett. leszedte vagy leszedték róla nem tudom de a bőrébe beleégett az egész, nem szép látvány volt, pár hét múlva belehalt.

Másik eset, Német o.-ban melóztunk egy új iroda házon, kelet németek szerelték a fényterelőket a külső homlokzatra kúszó állványról, de a támasztó lábakat nem nyitották elég szélesre a mélygarázs lejárata miatt. Amikor a 6. emelet magasságában tették volna fel a terelő panelt az ellökte őket a faltól az állvánnyal együtt, egyik pillanatban még ott voltak aztán mire le értem egy szinttel lejjebb meg már a szomszéd posta udvarban feküdtek. egyikük egy autóra esett a másik a földre, egyik ott meghalt a másikat kórházba vitték, de nem tudtuk meg mi lett vele, a németek nem beszéltek róla. Másik eset, Magyar o., lakópark építés, az ácsok a tetőn dolgoztak és toronydaruval tetették fel a cserepet raklappal, az egyik raklap megbillent és leesett 4 emelet magasról, rá az alatta járkáló melósra, szörnyet halt. Apróbb balesetekről nem is beszélnék, volt bőven, szerencsére én megúsztam kisebbekkel de 20 év így is elég volt az építő iparból. Most kamionozom, azt mondják ez is veszélyes, de akár hogy nézem nem annyira.

2019. aug. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Kb 40 éve olvastam az újságban, hogy kéz barát kőműves mellé járt szabadidejükben. Történt egyszer, hogy az egyik, aki épp a betont keverte, egy kavicsot akart kirázni a szandáljából. Rátámaszkodott a keverőre, és úgy rázta a lábát. Az üzemben, ahol egyébként dogoztak, azt hallották balesetvédelmi oktatáson, hogy áramütés esetén nem szabad megfogni a sérültet, hanem valami fa, vagy egyéb, az áramot nem vezet tárggyal kell elválasztani az áramforrástól. No, szóval jött a cimbora, és a malteros lapáttal olyat odaba5zott a támaszkodó kezére, hogy szilánkosra tört. :-))
2019. szept. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Anyukám régen üveggyárban dolgozott. Két dolgot mesélt:

1. Egy ember állt valami asztalszerűségen (amire odadőlt az üveg, és úgy ment tovább pl.ahol lefestették), a targoncás szólt neki, hogy dől az üveg, de zaj volt tehát nem hallotta. Rádőlt az üveg, és azóta nem tud dolgozni.


2. Ez kicsit hasonló mint az egyik válaszolóé. Egy embernek lógott az ilyen biztonsági mellénye, amit így bekapott egy görgő és kb. feltekerte a csórikát.


Apukám munkahelyén meg egy embernek valahogy leszakadt a füle (csak félig).

2020. máj. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!