Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Rossz leszek ha szabadság...

Rossz leszek ha szabadság kivétele után felmondok?

Figyelt kérdés

Nem terveztem hosszútávra,de már egy éve itt vagyok.

Az idő elteltével egyre jobban kezdtek lekezelően és semmibe venni engem, holott mindig úgy ugráltam ahogy ők akarták.

Jelenleg szabadságon vagyok, ezzel is voltak gondjaink, mert utolsó napokban közölték, hogy végülis mikor és meddig mehetek el, kozben még be is kell ugranom 1-1 napra, tervezni sem tudtam semmit.

Jelenleg ott tartunk, hogy nem adta ki a fizetésem a fizetésnapon, pedig bementem érte és annyit közölt,hogy majd megkapom ha visszajöttem dolgozni.

Én leszek a rossz, ha a szabim után kis idő múlva otthagyom őket?


2019. aug. 20. 15:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy bejelentve rendesen vagy miért kézbe kapod a fizud?
2019. aug. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ha nem utalja a szerződéseben megadott időpontig, utána kamatot is kell fizetnie. ez törvényben van.

már rég nem dolgoznék ilyen helyen.

ki érdekel mások véleménye, hogy rossz vagyok, mert felmondok. oldják meg.

2019. aug. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem. Csak ha nem vagy rendesen bejelentve, várd meg előbb, hogy fizessenek.

Ha ők így viselkednek, ahogy írtad, akkor ebben az egyben legyél szemét te is, és ne fair legyél, amikor lelépsz, hanem önző. Hajrá!

2019. aug. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én már rég otthagytam volna ezt a helyet. Az utolsó csepp a fizetés visszatartása. Amint kifizettek, mondj fel!
2019. aug. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Befagyok jelentve, ellenőriztem. Valamiért pikkel rám az egyik főnök(ketten vannak, egyikkel dolgozom felváltva) mióta szabin vagyok.

Kb mintha meglenne sértődve, mert 2 hétig egyedül kell dolgoznia. Holott ugyanúgy dolgoztam én is helyette, mikor ő volt nyaralni, miatta mentem is vissza hamarabb a tervezettnél, most mégis úgy állítja be a dolgokat, hogy én vagyok a rossz.(mikor bementem elkezdett panaszkodni és bűntudatot kelteni bennem.

Mióta itt vagyok így kapom kézbe a pénzt, az előre megbeszélt dátumon. El is mentem és semmi... szóval még másfél hétig nem lesz fizum.

Ha csak nem szólok a másik főnöknek, de akkor ezzel akivel váltásban vagyok még jobban megutál, de talán nem is bánom.

Kíváncsi voltam mit gondoltok erről a helyzetről.

2019. aug. 20. 16:00
 6/8 anonim ***** válasza:
Azonnali felmondás is jogos
2019. aug. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A szabi időarányosan jár. Ha 1 évre 20 szabid van és félévkor lelépsz akkor arra az időszakra 10 szabid volt. Általában úgy szokott lenni hogy ha időarányosan marad meg szabid és nem akarod kivenni, akkor kifizetik azokat a napokat felmondáskor. Tehát a példa szerint ha az évben 20bol csak 8 napot voltál szabin akkor 2 jár még, nem 12. Hátha ezzel valaki nincs tisztában. Nekem eddig így volt és így a normális szerintem. Azt nem tudom hogy ez alól törvényesen ki tudnak e bujni. A kérdésedre a válasz szerintem az hogy nem te vagy a rossz,

az a szomorú hogy egyáltalán ilyesmin kell törnöd a buksid a szemét főnököd miatt.

2019. aug. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Biztos nem lesznek elragadtatva tőle, de megteheted. Viszont arra is készülj fel, hogy a felmondási idődet ami 30 nap le kell dolgoznod, ha pikkelnek rád.
2019. aug. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!