Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi az az indok amivel megkapha...

Mi az az indok amivel megkaphatnám szinte "biztosan" a szabadságkérelmemet?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Remélem tudtok segiteni az alábbi kérdésembe, előre is nagyon köszönöm.

Röviden : Jelenleg duális képzést végzek(szakmázok) és nyáron lesz egy hét ahol külföldről látogat meg egy jó barátom, akivel nagyon rég nem láttuk egymást. Ő neki már biztos az időpontja, melyik időpontban jön, és én arra a hétre szeretnék "szabad" lenni. A cégemnél abban az időpontban hálisten senki nem vesz ki szabadságot, de a főnökünk általában "jó indokot" vár el attól, aki szabadságot szeretne. Tudnátok esetleg nekem valami jó indokot tanácsolni mi lehetne az amivel szinte biztosan megkapnám az egy hét szabadságot? Vagy irjam magam esetleg betegre? (Ezt egyáltalán nem szeretném, mivel én nem vagyok az a fajta és az eddigi két évemben egyszer sem voltam még betegállományon és remélem nem is leszek.) Köszönöm válaszaitokat előre is.



2019. jún. 4. 17:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Mond, hogy befizetett nyaralásod lesz. Ebben az esetben mindig elengedik az embert szabadságra. De szólj időben, ne nyaralás előtt 1 héttel.
2019. jún. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Nyáron mindenkit megillet a pihenés. Mondod a főnöknek, hogy te azon a héten szeretnél. Vagy ha ő a nyári szabihoz jó indokot vár, akkor onnan lépni kell, mert az nem munkahely, hanem egy rabszolgatelep.
2019. jún. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Miért kéne jó indok? Én megmondtam, hogy július 11-25 között nem megyek, ha erre benyögte volna, hogy de miért, azonnal kiléptem volna. Senkinek semmi köze a szabadidőmhöz.
2019. jún. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Tudok egy jó indokot: a Munka Törvénykönyve előírja, kinek hány nap fizetett szabadság jár egy évben. Ez alapján jár neked is.
2019. jún. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
#2 a pihenés nem csak nyáron jár, hanem egész évben.
2019. jún. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
5: De ha valakinek mondjuk egy évre van 20 nap szabadsága, az teljesen normális és jogos, ha mondjuk nyáron és télen veszi ki, 10-10 napban. Ezekben az időszakokban a normális helyeken megértőek. Én például vendéglátóiparban dolgozom, de el nem mennék olyan helyre, ahol az a feltétel, hogy július-augusztus-szeptember hónapokra ne legyen szabadságtervem.
2019. jún. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Hogy mikor veszi ki, az egyéni döntés, csak arra akartam utalni, hogy nem csak nyáron vagy jogosult pihenni, hanem egész évben.
2019. jún. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Azt felejti el mindenki, hogy csak 7 nap szabi az, amiről te mondod meg, hogy mikor szeretnéd. Ha ezt még nem merítetted ki, mehetsz, ha legalább 2 héttel előre szólsz. A többi napot a főnök mondja meg, hogy mikor adja ki, de köteles kiadni a tárgyévben.
2019. jún. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Ha senki nem megy szabadságra abban az egy hétben, akkor ez is jó indok, hogy azt mondod, ami az igazság. Nehogymár nyomós indok kelljen nyáron. Ráadásul szabad is az az egy hét. Minél előbb foglald le, mert a többiek megelőzhetnek, mert mondjuk nem tudják, hogy neked az a pár nap kell.

Magánvélemény: a főnököd kinyalhatja, ha ennyire szemét. Ez tényleg csak az én véleményem.:)

2019. jún. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Az a baj ezzel a 7 nap rabszolga rendelkezik szabadsaggal a tobbivel a munkaltato h manapsag ha ez megtortenik a nagy munkaero hianyban a munkavallalo lelep a f@sba. Ennyi! Ami torveny az torveny de ettol még lelép. Nem rabszolga vagyok hanem nyujtok valamit amiert a munkaltato fizet s mivel nem vok robot igenyt tartok neha pihenni es az evi 20on napommal rendelkezni...ha ez nem valosul meg s ami egyebkent jar meg kell indokolnom ott nincs keresnivalom
2019. jún. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!