Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan és mikor mondjak fel a...

Hogyan és mikor mondjak fel a munkahelyemen?

Figyelt kérdés

Életem első komoly munkahelyén vagyok próbaidős egy multinál.

Az elején jónak tűnt, tele voltam célokkal, életerővel, bizonyítási vággyal és izgatottsággal, majdnem 2 hónap után azonban azt érzem, hogy elég volt.

Nem érzem jól magam ott, nem beszélget velem senki (hiába próbálkozom), nem képesek a számomra átadott feladatot rendesen elmagyarázni A-Z-ig, hanem elmondják G-ig, aztán kérdezz... Köszi. Lényegében nincs betanítás, de a felettesem elvárja, hogy 3 hónap után önálló munkavégzésre alkalmas legyek. Nehezen, ha minden munkafolyamatnak csak a tört részét mondják el, aztán rám hagyják, ha meg hibázok, akkor jön a lecseszés.

Megelégeltem. Kevésnek érzem magam oda és sikeresen megutáltatták velem az egészet, őszintén szólva már bizonyítani sem akarok, inkább mennék máshova dolgozni... A 20-as éveim elején nem szeretnék ilyen légkörben és ilyen munkahelyen leragadni, ahova már most nem járok be szívesen.

1 hónapom van hátra a próbaidőből, jövőhéten pedig várható egy 2. havi raport az irodában a főnöknél (minden hónapban van egy a próbaidő végéig).


Mit csináljak és hogyan tegyem mindezt?

Próbaidő alatt szeretném intézni a dolgot, hogy azonnal tiplizhessek (úgy tudom, hogy próbaidő alatt azonnali hatállyal felmondhatok - ill. kirúghatnak -, indoklás sem kell és egyik napról a másikra mondhatom, hogy nem jövök - de javítsatok ki, ha rosszul tudom).


A válaszokat előre is köszönöm!


Ugyanitt várok állásajánlatot, amennyiben valaki tud valamit. :))



2019. aug. 28. 19:30
 1/8 anonim ***** válasza:

A rapport tökéletes felmondási pillanat, de addig is bármikor megteheted próbaidő alatt. Szerintem még felmondási idő sincs.


Mit szeretnél csinálni utána és hol laksz?

2019. aug. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
attól függ, hogy lett megegyezve a céggel
2019. aug. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
el kell, hogy szomorítsalak... a multik világa ilyen. az irodista, semmit nem csinálok világa ebből áll. volt szerencsém ezt a fertőt megtapasztalnom. a sok semmihez nem értő, buta, szellemi robotok tárháza, ahol a nyugati hulladék szellemi munkát elvégzed. ilyen az összes, mesélhetnék a helyekről, ahol dolgoztam - akár vezető ebosztásban is -, ha jót akarsz, akkor egy normális SZAKMÁT elsajátítasz és vállalkozol, akkor megszabadulsz az önelégült pcsák, macskajancsik tömkelegétől.
2019. aug. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül, most én is ezzel a problémával küzdök. Első munkahely, irodai meló. Csak nőkkel dolgozok együtt, akik felületesen mutatták meg a dolgokat viszont ha kérdezek akkor flegmáznak, vágják a pofákat. Ha hibáztam akkor jön a letolás természetesen és inkább kiveszi kezemből az papírokat, hogy "Majd ő megcsinálja!" Megy a lenéző stílus és a kibeszélés, pedig kifejezetten pályakezdőt keresett a cég erre a pozícióra.


Szóval most én is nézegetem álláshirdetéseket mert nagyon szeretnék egy jobb légkörbe kerülni. Ne félj váltani és ne hagyd, hogy kiidegeljenek! Sok sikert kívánok!


20/L

2019. aug. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pontosan mi a kérdést? Írd meg a felmondást és add oda a főnöködnek 2 példányban, amiből az egyiket adja vissza aláírva. Hogy mikor, azt te jobban el tudod dönteni, mint mi. Én ilyen esetben kerestem új melót, és a próbaidő végén felmondtam.
2019. aug. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Próbaidő az azért próbaidő mert semmiféle kötöttséged nincs sem pro sem kontra.Igazából felmondás sincs,és indokolni sem kell semmit,egyszerűen közlöd-BÁRMIKOR-hogy köszönöm részemről ennyi.Pont. Nem akarlak elkeríteni de ezen a vonalon máshol sem lesz jobb egy szikrával sem.


"de a felettesem elvárja, hogy 3 hónap után önálló munkavégzésre alkalmas legyek" Akkor az még egy igazán remek hely volt,én ahol jelenleg vagyok ezt 3NAP után elvárták.. :-)

2019. aug. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jól tudod, próbaidő alatt a felmondás bármelyik fél részéről "azonnali", és semmiféle következménye nincs. Indokolni sem kell, hogy miért tesszük.


Viszont én sem akarlak elkeseríteni, 32 év tapasztalattal mondom, a legtöbb helyen ez fog várni Rád. Aztán megtanulod "lesz@rni" az egészet, és olyan oldaladat mutatni, ami megfelel annak, aki éppen kritizál. :)

A kollégákat, főnököket nem válogathatod meg, csak a barátaidat.


Ha már most elkeseredsz, mi lesz később?


A férjem hasonló okok miatt szenvedett az összes munkahelyén, ebből kifolyólag a maga ura lett, ahol nem pofázik neki senki. Ennek is megvan az ára (hétvége, család), ha nem tudod, vagy nem akarod úgy felfejleszteni a vállalkozást, hogy Te dolgoztass.

2019. aug. 30. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Én nem a tökéletes, minden szempontból rózsaszín cukorfelhős helyet keresem, csak egy olyan helyet, ahol jól érzem magam. Ha a közvetlen munkatársaimmal jól kijövök, szót értek és ebből kifolyólag a közös munka is hatékony, akkor már elégedett vagyok. De a jelenlegi nagyon nem ilyen.

És már azt is tudom, hogy az irodai munka számomra nem kielégítő semmilyen formában, így még egy okom van pluszban arra, hogy váltsak.


Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítséget és én is sok sikert kívánok! :)

2019. aug. 30. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!