Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megaláznak a munkahelyemen...

Megaláznak a munkahelyemen szakmailag! Mondjak fel?

Figyelt kérdés
Diplomás vagyok, plusz a munkámhoz szükséges 4 éves tanfolyamot is letettem. 8 év szakmai tapasztalat! Ehhez képest jött egy kiscsaj érettségivel, aki azonnal megtetszett a főnöknek. Már furcsa volt, hogy felvettek olyat, aki előtte bolti eladó volt és nálunk csak diplomával lehet bekerülni! Olyan tesztem volt két éve, hogy az egyetem és a tanfolyam nélkül üresen hagytam volna a lapot, mert józan ésszel nem lehet a kérdéseket megválaszolni! Ez a csaj nem tudom hogy ment át rajta. A vicces része a dolognak, hogy a főnök hozzá beszél folyamatosan, most meg kitalálta, hogy amit én 8 évig tanultam, az majd úgyis ráragad menet közben a csajra, így ő kapja meg az előléptetést, saját csapatot kap! Úgy hogy nem is titkolják, hogy nem ért az egészhez! Kimondják konkrétan! Nem csak engem zavar, mások már felmondtak miatta. Van aki 3 éve várja az előléptetést, diplomás, perfekt angol, erre kinevezik főnökének a nyelveket csak makogó, érettségis csinibabát. Már gondoltam rá, hogy panaszt teszek a vezetőségnél, lehet hogy ők nem is tudnak az egészről! Bezzeg az én diplomámat úgy leellenőrizték, hogy bekértek mindent az iskolától, stb. Úgy csináltak mintha hazudnék. Mert ide csak diplomával lehet jönni és abból se mindegyikkel.
2018. nov. 28. 09:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%

Velem hajszál pontosan ugyanezt történt a munkahelyemen: 10 éves tapasztalat, kiváló munkavégzés, végzettség - és jött egy 23 év körüli csaj aki összejött az 55 éves, nős főnökkel és lesöpört mindenkit, kinevezték vezetőnek - hát olyan is volt. Én nyíltan megmondtam mindenkinek, hogy ez bizony ocsmány húzás volt és nem fogok ilyen helyen maradni, el is jöttem pár hónapon belül.

38N

2018. nov. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Ilyen esetekben valószínűleg az számít, hogy a főnök úr "benyomásai" jók voltak az illetőbe, nem tudok mire gondolni.

Ha nem ez, akkor esetleg az, hogy olyan személyiség-típus az illető, aki határozottsággal tudja éreztetni, hogy mekkora zseni is ő és az igazi tudás már nem számít.

Belefutottam már pár ilyenbe, alkalmatlanok voltak vezetőnek kinevezve és hiába okoztak hatalmas galibákat hozzá nem értés miatt, nem lettek eltávolítva egészen addig, mig önmaguk nem kezdték el sajátmaguk alatt vágni a fát, azzal szemben is gyűlölködni, aki arra a pozícióra tette őket.

2018. nov. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

A benyomásokkal nem szokott gond lenni...

2018. nov. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
44%

Milyen jellegű munka ez? Pl. egyik unokatesóm apja 50-es mérnök közgazdászként (tárgyalóképes angol nyelvtudással) nem tudja olyan jól eladni cégük nagy gyáraknak kínált múszaki berendezéseit, szerelvényeit, mint náluk egy frissdiplomás bomba csaj. A csajt simán fogadnak nagy gyárak vezérigazgatói vagy legalább azok műszaki helyettesei, az 50-es rokonomat meg jellemzően jóesetben is csak osztályvezetők.


Tehát 20-as csaj is termelhet cégnek több profitot... (Miközben a nagyfőnöknek is kellemesebb vele együtt nekifeküldni a feladatoknak...:) )

2018. nov. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

4

Nem minden munkahely szól a kirakatbabákról, van, ahol le is kell tenni valamit az asztalra - a seggen kívül. Nyilván a kérdező nem ilyen színvonalas helyen dolgozik, mint amit te említesz.

2018. nov. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Panaszt tenni nem logikus mert annak tennéd aki ezt végrehajtotta.

Ha megvagy elégedve (általánosan) a munkáddal és a fizetéseddel,a mostani munkakörödben van bizalma a cégnek és a munkatársaidnak feléd akkor ne foglalkozz az ilyen esetekkel.

Ha az fáj valóban hogy te vagy a megfelelőbb a másik pozíciójára akkor kezdj el keresni másik munkahelyet most...mert azzal hogy te több lennél diplomával mint egy senki cicababa te véled így nem a vezetés,vagyis ott semmi jövőd nincsen csak a kollégákkal fogtok (tulajdonképp feleslegesen) háborogni>ez plusz )munkahelyi feszültséghez vezet> nem bízol a vezetőség tisztánlátásában>ők sem bíznak abban hogy te megfelelőbb vagy a feladatra.

2018. nov. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne háborogjatok munkatársaiddal!

Keressétek meg közösen a magyar melósban mélyen ülő összetartást egymással, és szegezzétek főnökötöknek a kérdést: "ő, vagy mi?"!

Addig úgysem lesz változás, míg ti a folyosón egymásközt háborogtok, az irodában pedig elfogadjátok a csajt főnöknek.

2018. nov. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%
Sok ismerősöm is ezzel küzd, egy konkrétat tudok is, csaj konkrétan csak jól néz ki, övé a többlet cafetéria 21 évesen, van kollega 10plusz év tapasztalattal és a csaj mondja neki, hogy mit csináljon , amikor viasza van kérdezve , akkor a csaj egyből kap fontos hívást.. és nem ér rá. Miatta ketten mondtak fel, és olyan emberek akik nem nagyon pótolhatók, a csaj meg csak van. De jól néz ki, nagyon is.
2018. nov. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
29%

Most ez miért megalázás nem értem.


Amúgy röhögnék rajta.


Fizetést kapod, többi kit érdekel.

2018. nov. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az a megalázás hogy előttem mondja, hogy amit én évekig tanultam, az majd ráragad a csajra. Mert az csak annyit ér! És ezt mondja-mondja előttem. Színvonalas munkahely, Mo. Top 10 multija. Gazdasági terület! Kell az egyetemen tanult anyag, nem lehet csak úgy beletanulni, ha valaki nem ismeri az alapvető fogalmakat. Mutatkoznia nem kell sehol a csajnak, mert mi nem tárgyalunk, csak a főnökünk főnökei! Nekik szeretnék erről szólni.
2018. nov. 28. 18:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!