Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez nem vérlázító? Szemben...

Ez nem vérlázító? Szemben velünk építenek egy kétszintes házat.

Figyelt kérdés

Gondolom, építtető által, már hónapok óta. Amiért írok: szóljak, vagy ne szóljak? Nyomorult munkások a tetőn vannak a tűző napon, kb. 10 méter magasan mindenféle védőfelszerelés nélkül. Itt árnyékban most is 36 fok van, mi lehet a tűző napon? Most teszik fel a cserepeket, lavíroznak a leendő tető alatti léceken.

Idejárnak huggyozni a tuják mögé jobbhíján. De felvonó van a tetőcserepeknek. Nem bírom nézni, hogy mit összekínlódnak, igaz, nem hallom, hogy panaszkodnának. De mi van, ha valamelyik leesik? Tényleg órák óta fent vannak egy szál rövidgatyában. Ilyenkor hol a munkavédelmi előírás? Már gondolkodtam rajta, hogy lefotózom, mert ez kínzás, ráadásul baromi balesetveszélyes.

Ti szólnátok, vagy hagynátok annyiban, mert semmi közöm hozzá?



2019. aug. 29. 14:34
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
Vigyél nekik hűsítő vizet és kávét. Akkor addig tartanának egy kis pihenőt és te is lefoglalod magadat. + Megkérheted, hogy máshol végezzék a kis- és nagy dolgukat.
2019. aug. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:

A "nyomorult" szót sajnálatból és pozitív értelemben írtam.

1-es választ törölték is. Szövegértés egyeseknél nem megy. Nem unatkozó kukkoló öregasszony vagyok, csak látom, mi megy itt, ami egytől-egyik mind szabályellenes. Ha valamelyik lebukfencezik, akkor meg majd nézitek a híradóban, hogy leesett egy munkás és kitörte a nyakát. Nem értem, hogy miért vagytok ennyire ellenségesek.

2019. aug. 29. 15:16
 13/34 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly nyáron csimáltattunk új tetőt. Az ácsok és a segíédmunkások - lévén a tetőn dolgoztak - egész napon a napon voltak. Néha lejöttek az árnyékba, ettek/ittak, de mit szeretnél velük csinálni? Májustól szeptemberig ne lehessen a tetőn dolgozni?
2019. aug. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
2019. aug. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

"Tényleg órák óta fent vannak egy szál rövidgatyában."


Próbálj meg te hosszú kantáros gatyában kesztyűben sisakban dolgozni a tetőn 40 fokban. Vagy nem értem mit szeretnél. Nyáron ne dolgozzanak. De télen sem mert akkor meg hideg van? Esőben sem tudnak. És ha fúj a szél?

Vagy mit szólnál ha a te tetődet csinálnák 1 évig 1 hónap helyett mert úgy biztonságos? Persze sokszoros áron.

2019. aug. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

"' Ha valamelyik lebukfencezik, akkor meg majd nézitek a híradóban"


Ács munkának vannak kockázatai, ezzel teljesen tisztában vannak az ácsok. Nyilván nem is 800 ft-ot keresnek óránként.

2019. aug. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

Ács vagyok, had döntsem el hogy kényelmesebb és jobb dolgozni.

Meg nem értem hogy pontosan kinek akarsz szólni?

2019. aug. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

"Nem unatkozó kukkoló öregasszony vagyok"


... de ... pontosan az vagy. Oké, lehet nem öregasszon, de unatkozó kukkoló igen.


Egy normális elfoglalt felnőbb embernek nincs ideje, hogy a szomszédban lévő építkezést bámulja olyan részletességgel hogy egyátalán feltünjön neki, hogy a tetők biztonsági felszerelés nélkül mászkálnak.


A WCs dolog meg már főleg...


Plusz az is ezt mutatja, hogy képes vagy ezen kiakadni.

2019. aug. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:
Védősisakra gondoltam. Jó, hát lehet, hogy nekem furcsa, mert mostanában nem volt velem szemben építkezés. Rutinos ácsoknak lehet, hogy így kényelmes, de ők nem annak néznek ki...
2019. aug. 29. 15:40
 20/34 A kérdező kommentje:
Már írtam, pont velem szemben vannak, nem a szomszédban. Mivel bagózok, azaz dohányzom, kijárok rágyújtani a teraszra. Ezért látom. Nem szokásom kukkolni. De tényleg nem értem, hogy miért baj, ha sajnálom őket. Rossz nézni. De remélem, legalább megfizetik őket busásan.
2019. aug. 29. 15:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!